Jaki monitor - 19' do 300zł

Witam

Krótko i na temat. Poszukuje monitora 19 calowego o wartości do 300zł (może być odrobinę więcej). Monitor do codziennego użytku (internet, gry itp. nic szczególnego). Ciężko samemu wybrać, bo jest tego cała masa :confused:

18,5" http://www.ceneo.pl/5804674 monitor bardzo dobry i ładny. Polecam

Właśnie przed momentem na niego trafiłem na allegro i sądzę, że to będzie dobry wybór. Dzięki :slight_smile:

Przeszukaj neta gdzie najtaniej, monitor godny polecenia.

Witam. No prawda, ładnie wygląda i nic po zatym… nie ma gniazd cyfrowych ( DVI …HDMI ) Pozdrawiam

@MarianW.

Mówi Ci to coś?? 99% użytkowników raz podłącza i korzysta. Gniazda cyfrowe w 19’? Proszę Cię !!

Wracając do tematu: również polecam.

Witam ponownie. Posłuchaj p19koz , ja nie jestem żadnym fachowcem w sprawach komputerów ale jak już tu zabieram głos to tylko piszę o swoim doświadczeniu. Miałem 19" monitor podłączony do gniazda analogowego i było fajnie puki gdzieś nie przeczytałem że monitor i komputer to są urządzenia cyfrowe i powinny być cyfrowo połączone. Kupiłem kabel DVI i…chociaż nosze okulary to gołym okiem zauważyłem różnice, przede wszystkim czcionka stała się bardzo wyraźna, nie potrzeba żadnych programów do poprawiania czcionki , a monitor tez mam do codziennego użytku (żadnych gier). To tyle …Pozdrawiam

Mogłeś tego nie czytać i było by ciągle fajnie :slight_smile: sygnał analogowy z d-sub konwetrowany jest na cyfrowy. Natomiast sygnał DVI nie musi być konwertowany ponieważ jest od razu cyfrowy. Przy monitorze takich rozmiarów nie widać różnicy, a czcionka na lcd jest wyraźna wystarczy tylko ustawić pod siebie. Możliwe, że mówisz o niewyraźnej czcionce w monitorach CRT, która rzeczywiście zdawała smużyć na jasnym tle :slight_smile:

Ha Ha…nie żałuje że przeczytałem…wszystko co tam pisało sprawdziło się w 100 %…Właśnie w tym artykule były fotki czcionek jak wyglądają przy połączeniu przez d-sub , a jak przy DVI . Różnice były widoczne gołym okiem i cały czas mowie o monitorze lcd 19". :slight_smile: Pozdrawiam

Co prawda nie czytałem o czcionka ale bez DVI bym nie kupować monitora, dla mnie jest zrozumiałe że lepiej nie konwertować sygnału tylko puścić bezpośrednio cyfrowy.