Jaki Monitor 4K polecacie do Macbook'a pro?

Witam

Jaki monitor polecacie do macbooka pro?
Z jakich modeli korzystacie i możecie polecić?
Koniecznie musi być w rozdzielczości 4k, 24-27 cali.
Chciałem kupić ten, ale po opinii widzę, że chyba nie do końca dobrze współpracuje z macbookiem:

Znalazłem kolejny, ale nie wiem czy i ten „dogada” się z macbookiem:

Pozdrawiam
Darek

Dlaczego? Jakie ma złącza video ten MacBook? Jeśli HDMI, to powinien działać każdy z HDMI, no chyba, że Apple zaś coś wymyślił…

Po przeczytaniu pierwszej opinii Rafała o problemie tego Della z Makami z procesorem M1 to bym, go na pewno nie kupił. Wygląda tak jakby Dell nie zamierzał nic z tym problemem zrobić. Chyba że Twój Mac jest na Intelu, to może działać.

Ano, to całe M1/M2. Nie jest to ARM? Intel’owe MacBooki działały na architekturze x86/64, nie?

Ta cała „zamkniętość” Apple’a. Gdyby otworzyli się na inne platformy / akcesoria, to byłaby rewolucja…

Maki działające na Intelu wykorzystują kartę graficzną Intel HD albo Radeon od AMD, czyli przynajmniej w teorii jest tu spora kompatybilność z monitorami dostępnymi na rynku. Każdy producent testuje swój sprzęt z Intelem.

W Makach z procesorami z serii M jest zupełnie inaczej, tzn jest to ARM by Apple z wbudowaną kartą graficzną też by Apple i najwidoczniej z kompatybilnością tu gorzej i należy dokładnie sprawdzać co się kupuje

@Darek2508 Jeżeli masz procesor M w Maku, to kup coś sprawdzonego, co działa bezproblemowo z M’kami i jest to potwierdzone przez użytkowników. Może zacząć szukać tak najlepsze monitory do mabcbook pro z procesorem m2 - Szukaj w Google pewnie to głównie artykuły sponsorwane ale jest to jakiś start. Oczywiście potem jeszcze sprawdzić dwa razy, czy na pewno wybrany monitor działa bezproblemowo z M’kami czy może znalazł się na liście przypadkiem.

tak, mój macbook to wersja pro z procesorem M2 Pro.
Nikt tutaj nie jest użytkownikiem macbook’a?

U mnie w pracy mamy iiyamy i działa to bezproblemowo.

To trudno powiedzieć, niby używam, ale to takie nieszczęście, że został zabawką do przeglądania internetu, bo do pracy to jednak wolę jakiś firmowy sprzęt, który nie sprawia tylu problemów co ten bubel. Moje doświadczenia są takie, że z kilkoma monitorami z którymi testowałem niby działało, ale lag był dla mnie niedopuszczalny, czasami na niektórych modelach obraz sobie miga. To jest wina samych maków a nie monitorów i występuje losowo. Tak naprawdę sposoby rozwiązania problemu są nieco na wyczucie. Producenci mają gdzieś czy działa czy nie poprawnie. Komuś może działać ok, a kolejnej osobie już nie.
Teoretycznie najlepiej działa z ekranem firmowym, czyli np. Retina 5k, zwłaszcza, że te monitory mają faktycznie ładny obraz. Jednak praktycznie z nimi też potrafi migać i też trochę laguje. :joy:

Jak rozumiem, raczej chcesz coś tańszego niż Apple.

To najlepiej kupić online, jak będzie problem odesłać, a jak ok. zostawić i modlić się, żeby tak zostało.