Jaki monitor do 500-550zł?

Potrzebuję nowego monitora. Chcę przeznaczyć na to kwotę jak w tytule, przy czym np. dołożenie do 600zł nie wchodzi w grę. Specjalnych wymagań nie mam co do rozmiaru, bo przesiadka z 17" to już będzie duża zmiana. Przydałoby się wejście HDMI, żebym mógł czasem PS3 podłączyć. Po krótkim buszowaniu po googlach zauważyłem, że wiele osób chwali LG IPS225V-BN. Czy jest to dobry wybór, a może w tej cenie można znaleźć coś lepszego?

LG IPS225V-BN

Posiadam ten sam monitor tylko wersję 23". Monitor jest niesamowity. Jakość kolorów i odwzorowanie barw po prostu magiczne. Kąty widzenia też świetne, nareszcie mogę oglądać wygodnie film w kilka osób. Jasność jest też wysoka dla mnie nawet za bardzo (sprawdza się bardzo dobrze w słoneczne dni) i ją zmniejszyłem. Bardzo ważne: port HDMI posiada obsługę komputera czego wiele innych monitorów (szczególnie LG) nie posiada. Rozdzielczość FullHD sprawdza się bardzo dobrze, nic nie jest za małe i ma bardo dobre rozmiary. Matowa matryca również na plus, szczególnie w słoneczne dni.

P.S. Jakości kolorów nie zauważysz tak bardzo do póki obok nie postawisz laptopa albo innego monitora z matrycą TN (LG IPS225V-BN posiada matrycę IPS, która oferuję świetne kąty widzenia i odwzorowanie barw).

A coś dobrego całkowicie LED-owe w tej kwocie można dostać?

Co rozumiesz przez całkowicie LED-owe ?

Ten monitor co ty i ja podaliśmy posiada LED-owe podświetlanie matrycy tak samo jak większość monitorów na rynku.

Z tego co kojarzę to ekrany z LED-ami dzieli się na full LED i te z podświetleniem LED-owym. To jaki jest ten LG?

Może i masz rację ale te monitory Full LED (słyszałem tylko o jednym LG 47LX9500 i nawet nie wiem czy to monitor) kosztują ponad 4,5tys. co znacznie przekracza twój budżet.

Za tą cenę nie znajdziesz monitora, który posiada inne niż LED-owe, krawędziowe podświetlenie (ewentualnie podświetlenie: CCFL), bo właściwie wszystkie nowe monitory posiadają to podświetlanie.

LG IPS225V-BN posiada krawędziowe podświetlenie LED.

Zdecyduję się na ten; wygląda na to, że w tej cenie nie ma on konkurencji. Dzięki :wink:

Cisze się, że mogłem pomóc