Jaki monitor do 700 zł

Witam chciałbym kupić monitor do 700 zł zastosowanie głównie gry komputerowe ale także internet oraz filmy. Przez jakiś czas monitor będzie podłączony do laptopa lenovo y700 jednak w krótkiej przyszłości planuje złożyć jakąś stacjonarkę. Jaki monitor w tej cenie będzie najlepszy do wymienionych zastosowań ?

Zastanawiałem się nad tym monitorem co o nim sądzicie ?

Iiyama robi bardzo fajne monitory pod gaming, ja polecam :slight_smile:

To prawda, robi fajne, ale akurat w modelu podanym przez autora jest matryca TN, która jest… przeżytkiem. TN jak wiadomo nie oferuje zbyt szerokich kątów widzenia, przynajmniej jeśli porówna się ją do matryc IPS, czy chociażby VA.
Do 700 zł jest dobry LG z matrycą IPS - LG 23" 23MP68VQ-P, obsługuje 75 hz w rozdzielczości 1920@1080 poprzez kabel HDMI, dobre żywe kolory.

Najlepiej zainwestuj w lepszą iiyame na AMVA+ lub IPS-a od Della. Regulacja wysokości bardzo się przydaje lub samo VESA by w przyszłości zamontować na wysięgniku.

Polecam powyżej podanego LG 24MP59G. :wink: Mam - sprawdza się świetnie. Niestety FreeSync’a nie przetestowałem - GTX. :frowning:

Lepszy dobry TN niż gówniany IPS.

Rozumiem, że w tym LG jest gówniany IPS? Ciężka choroba. ;(

Chodzi raczej o wrzucanie do jednego worka.
Jak chorujesz to poszukaj specjalisty.

Chodzi Ci o zasade? “Lepiej dobry TN niż słaby IPS”? Ok…może i masz rację. Ale w tych kwotach mamy przeciętne TN i przeciętne IPS. :wink: I w tym wypadku lepiej przeciętny IPS, który mimo że może smużyć i bić w oczy srebrzeniem, przynajmniej będzie miał fajne kolorki i kontrast. Dobre TN są za +1000 zł. A wtedy i masz dobre IPSy. I wtedy już jest to kwestia wymagań, a dla przeciętnego gracza - ważniejsze są kolorki, kontrast i kąty widzenia, niż hiper-ekstra czas reakcji poniżej 1ms.

Za tymi zasadami można iść dalej istwierdzić że lepsza dobra używka niż nowe gówno.
Jak masz możliwość to porównaj używanego Della czy Lenovo z tych droższych, nie wspominając o Eizo do nowych średniej klasy monitorów IPS popularnych marek.
Założę się że lepszy obraz i kąty mam na swoich starych TN-ach niż na nowych IPSach gdzie w cenie dwóch moich monitorów IPSa nie kupisz.

Oczywiście, ale trzeba brać pod uwagę zużywanie sprzętu. :wink: Tym bardziej monitorów. Nigdy nie wiesz, kiedy wywali bad-pixel, zaczną się rozjaśnienia, plamki…pamiętam na moim poprzednim IPS’ie, też od LG, po ledwie ponad roku wypalił się w dolnej części pasek zadań Windowsa. :wink: Co jak co, ale używanym monitorom mówię stanowcze nie. Chyba, że w cenie poniżej możliwości kupienia nowego.

Taka przypadłość IPSów, nigdy nie widziałem czegoś takiego na TNie, bad pixel to również unikat.
Poważnie sądzisz że zobaczysz lub że będzie ci przeszkadzał pixel na 22" matrycy full hd?
Stare dobre TN-y mogą jedynie żółknąć ale to też po naprawdę wielu latach.