Jaki monitor do gier za około 800zł

Witam,tak jak w temacie. Planuje zmienić mojego już wysłużonego CRTka 17" na coś lepszego. Sporo czytałem i… już nie wiem co wybrać czy monitor na matrycy TN czy jakiś lepszy,a jak tak to jaki?. Chciałbym być zadowolony z zakupu i jak by trzeba było to może być nawet za 1000zł. Używany będzie głównie do gier i do pracy z tekstem. Ostatnio wpadł mi do oka ten Dell 2209WA bo ponoć nadaje się do wszystkiego i ma ładne kolory,a można go już mieć za około 800-850zł. Rozdzielczość monitora mnie nie interesuje :wink: więc nie musi być koniecznie FULL HD.

Proszę o poradę czy brać tego czy może coś innego,a jak tak to co :smiley:

Jak chcesz mieć ładne kolory porównywalne z crt to nie kupuj monitora na TN-ce :] Dell 2209wa to najlepszy wybór sam mam taki od dawna i na inny bym nie zmienił chyba że na większy :slight_smile: Jest on na matrycy ips super kolory,katy widzenia itp… i według mnie dobrze że nie jest fullhd to jego główny plus przy 22" calach fullhd jak dla mnie do niczego się nie przydaje :slight_smile:

Polecam tylko szukać tego monitora z gwarancją della next business day jest ich trochę na allegro… polega ona na tym że po zgłoszeniu awarii następnego dnia roboczego mamy u siebie na ogół nowy monitor ewentualnie serwisanta który w domu u ciebie musi go naprawić jak nie to daje nowy :slight_smile: przy normalnej gwarancji jaką dają w sklepach do tego monitora przyjeżdza kurier zabiera monitor i w przeciągu chyba 7 dni mamy go spowrotem naprawionego… do tego dochodzi gwarancja 0 pixela itp… chyba w obu opcjach :slight_smile:

np tutaj znalazłem nowy z 3 letnią nextbusinessday: http://allegro.pl/nowy-monitor-dell-220 … 47519.html

Jedyny w zasadzie minus w tym monitorze to brak hdmi ale jest d-sub oraz dvi :slight_smile: plus można do niego podpiąć dwa komputery które będą jednocześnie włączone (jest przełącznik wejść) przydają się też dodatkowe porty usb z boku monitora plus genialnie rozwiązane ustawienia wysokości itp… można dowolnie sobie to ustawiać a chodzi jakby było na łożyskach zresztą chyba jest :stuck_out_tongue:

testy amatorskie z youtube:

kat widzenia:

tn vs ips:

osc monitora:

a tutaj widać jak ładnie chodzi na nodze itp…

plus porównanie tn vs ips

Dzięki neo10 :smiley: to się nazywa pomoc :stuck_out_tongue: Co do tej gwarancji to o tym nie wiedziałem. Zastanawiałem się również nad LG W2220P matryce ma tą samą (bo kupuje ją ponoć od LG) i cenowo podobnie ale… po Twoich słowach chyba zdecyduje się na tego Della :wink:

Witam

Przymierzam się do zakupu tego Dell’a 2209WA. Co prawda nie gram, potrzebny mi raczej monitor do zastosowań “biurowych”. Tyle że nie jestem obojętny na odwzorowanie kolorów, kąŧy. Jakieś 2 lata temu zakupiłem tani monitor (do komputera stacjonarnego) z matrycą TN i używanie go po prostu mnie drażni - kolory są bardzo nieprzyjemne dla oka, nawet zwykłe zdjęcia wyglądają dziwnie.

Kupując teraz drugi monitor nie chce takiego błędu popełnić znowu, bo tak naprawdę monitor kupuje się raz na bardzo długo czas.

Chciałbym wiedzieć czy ostatnimi czasy pojawiła się jakaś alternatywa dla 2209WA. Aktualnie monitor kosztuje 900zł.

Monitor ten będzie podłączony do laptopa (na razie tylko przez D-SUB, karta grafiki to nVidia Quadro 140NVS) i nie będzie wykorzystywany do gier. Obróbka grafiki - sporadycznie. Monitor ma być solidny z matrycą “ładnie” świecącą (z tego co czytałem ten Dell właśnie taki jest).

Jestem nastawiony na jego zakup - chcę tylko wiedzieć czy mam się wstrzymać, czy może jest jeszcze jakiś ciekawszy model.

I jeszcze jedno - zwracaliście uwagę na rewizję monitora? ponoć jest kilka wersji.

PS. Jako wada tego monitora wymieniane jest czasem brak HDMI. Jeżeli zmienię laptop to raczej znajdę w nim DVI. O co chodzi z tym HDMI, dlaczego jego brak to taka wada? DVI nie wystarcza?