Jaki monitor do gt210

Witam, jaki monitor uciągnie ta karta gt210. Interesował by mnie jakiś 24 cale lub większy - raczej mało gram, głównie do filmów.

:slight_smile:

Każdy uciągnie. Skoro za bardzo nie grasz (i tak przy tej karcie graficznej za bardzo się nie da) to nie ucierpisz jak przyjdzie Ci coś odpalać w 640x480 na 24" ekranie :wink:

Możecie jakiś zaproponować? Ostatecznie może być też 22 cale. Ciekawi mnie czy jest jakaś różnica w jakości między złączem d-sub i dvi lub hdmi - wszystkie trzy mam w swojej karcie graficznej. Pytanie czy każdy monitor ma hdmi czy dvi? Bo jak się orientuję d-sub to jest złącze analogowe?

:slight_smile:

siemka. A mogę zaproponować swój ?? Samsung SyncMaster T260 HD ?? Jest on Full HD.Rozdzielczość 1920x1200.

Jest to monitor z tunerem telewizyjnym, tzn. podłączasz kabel z tyłu pod monitor, i masz jako telewizor :slight_smile:

Może służyć jednocześnie, jako monitor i telewizor.

Pytanie jeszcze, czy ma być nowy, czy używany ?? I czy może być Samsung … Proszę :slight_smile: wikipedia.org. Tam wszystko znajdziesz,

nawet wytłumaczenie połączeń i różnicy między nimi :slight_smile: Czy pomogłem ?? :slight_smile: Rozwiałem wątpliwości. ?? :slight_smile:

HDMI = High Definition Multimedia Interface. – interfejs służący do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio i wideo.

HDMI pozwala łączyć ze sobą dowolne, zgodne ze standardem, urządzenia audio/wideo takie jak odtwarzacze DVD, Blu-ray, konsole gier, komputery, monitory i telewizory cyfrowe. Dane wideo przesyłane są z wykorzystaniem technologii TMDS.

Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów, przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostępnych na rynku, odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenerator sygnału).

DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe (Digital Visual Inteface ). Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej

D-sub (pełna nazwa: D-subminiature) to określenie rodziny wtyków i gniazd wykorzystywanych w urządzeniach i zakończeniach przewodów dla potrzeb połączeń w transmisji sygnałów pomiędzy urządzeniami elektronicznymi. Standardowe złącza D-sub mają 9, 15, 25, 37, 50 lub 60 pinów. Standard D-sub jest określeniem sposobu fizycznej budowy, nie przeznaczeń komunikacyjnych.

DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin’y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.

DVI-A - przesyła tylko dane analogowe