Jaki monitor do internetu

Witam

Jaki mam kupić monitor do internetu (też do pogrania w gry PC - sporadycznie).

Przede wszystkim do internetu. TYLKO NIE 16:9 bo jest za szeroki w stosunku do wysokości moim zdaniem. A filmów i tak nie będę oglądał bo mam TV. Może coś w 22’’??

Budżet plus minus 7 stówek, moze byc mniej…

:?:

Dzieki za sugestie

W proporcjach 4:3 nie kupisz sensownego monitora, max to 19" i to na słabych, starych matrycach TN od których niekiedy oczy bolą bardziej niż od kineskopu :wink: Więc tak naprawdę trudno ci cokolwiek polecić.

Jak zależy ci na widoczności stron internetowych, zawsze możesz kupić monitor 1080p 16:9 z funkcją PIVOT i go sobie obrócić :smiley:

A co myślicie o Samsung S22A450BW LED ?

format 16:10, za około 400zł. Znajdę coś lepszego?

Będzie OK?

Za taką cenę to może BenQ 21.5" LED GW2255. Ostry i wyraźny obraz, piękny kolor.

ale to jest 16:9, a takiego nie chcę. Nie oglądam filmów na kompie…

Pozatym przy takiej przekątnej i przy HD ikony w natywnej rozdz. będą strasznie tyci, a czcionka równie mała.

Czy nie ma monitorów dla internautów, którzy nie oglądają filmów?

Przecież w każdej chwili możesz sobie ustawić wielkość ikon na pulpicie, tak samo czcionki i analogicznie wielkość stron w przeglądarce. Opcja dostępna chyba w każdym systemie no i lepsza niż ustawianie rozdzielki innej niż natywna.

I odpowiadając na pytanie - nie, już się nie produkuje monitorów 4:3 o niskiej rozdzielczości, w sklepach masz nadwyżki magazynowe wyprodukowane dawno bądź nawet stosunkowo niedawno ale z tych samych, starych technologicznie podzespołów których jakość jest naprawdę niska.

Chodzi Ci o: ekran/wygląd/rozmiar czcionki?

No, OK ale często te ustawienia są w 3 może 4 krokach(win XP), więc są lub mogą być niewystarczające, i nie dotyczą okien innych programów!

A co myślisz o wspomnianym przeze mnie Samsungu, dość niedrogi :?: Ma format 16:10.

pozdrowionka :smiley:

a może coś takiego?:wink: http://www.morele.net/monitor-led-lg-24 … le-557352/