Jaki monitor do podstawowych zastosowań graficznych?

Zastanawiam się nad kupnem monitora 23" (może być większy), który w miarę przyzwoicie sprawdzałby się podczas używania Photoshopa, oglądania filmów itp. Nie zamierzam używać tego monitora w grach. Zależy mi na w miarę dobrym odwzorowaniu kolorów, braku tzw “gradientu”. Budżet do 1500 zł. Czy za tę kwotę da się znaleźć coś przyzwoitego? Wiem, że profesjonalne monitory kosztują nawet 4 tys +, jednak na takie mnie nie stać i szukam tańszych, w miarę przystępnych rozwiązań.

Zastanów się na dotykowym ekranem - Monitor IIYAMA 23.6’’ LED Prolite T2452MTS-B1. Zapewnia obraz o wysokiej jakości, co sprawia, że idealnie nadaje się do rozrywki, wyświetlenia aplikacji o bogatej grafice oraz korzystania ze stron internetowych.

Na agito.pl dostępny jest 1199 zł.

Proponuję, abyś przeczytało rodzaju matryc. Cena monitora jest proporcjonalna do jakości. Każdy typ matrycy ma swoje wady i zalety dlatego tak należy dobrać rodzaj matrycy, aby skorzystać w danych zastosowaniach z zalet. Np. matryce do statycznego obrazu charakteryzują się wiernym odzwierciedleniem bar, lecz niskim czasem reakcji w porównaniu do matryc dedykowanych dla animacji. Połączenie tych dwóch cech daje monitor kineskopowy, lecz jest to okupione energochłonności i gabarytami.

ASUS MX239H FullHD - fajny design,bezramkowiec i mieści się w budżecie.

Obejrzyj Dell U2312HM (względnie wersję 24"). Matryca IPS z dobrymi kątami.

Ew. Asus VG27AH z matrycą TFT/IPS. Masz b. dobry kontrast, głośniki, wszystkie potrzebne złącza.

ja polecam firmę EIZO do zastosowań profesionalnych bajka , tylko wiadomo cena wysoka ,ale warto. Przerabiałem już różne HP, Delle i się umywają do Eizo