Jaki monitor do xbox 360?

chcę kupić monitor i podłączyć do niego komputer i xboxa 360?

  1. czy monitor musi mieć hdcp?

  2. 24 cale nie będzie za duży do netu Waszym zdaniem, może brać 22 cale

  3. czy jak monitor ma tuner tv to znaczy że mogę ogladać na nim tv bez włączania kompa czyli spełnia wtedy funkcje telewizora

$) komputer podłączyłbym do wejścia d-sub albo dvi a xboxa do wejścia hdmi. jak wtedy wygłąda wybór źródła sygnalu? czy jest przełącznik z przodu monitora?

czy taki monitor byłby dobry

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_16_10_panoramiczne_/20_22__rozdzielczosc_1680_x_1050_/Samsung/22_Samsung_SyncMaster_T220HD_z_tunerem_TV/pelny,id,56480/

Poczytaj sobie ten temat na forum xboxa online

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.ph … 66a#239080

Ile masz kasy? Dobry monitor to około 1000 - 1200 zł. 22 cale jest ok lecz jest w formacie 16:10 tak samo jak 24 calowy. Zaś Xbox ma format 16:9 czyli typowo telewizyjny. Grając na monitorze będziesz miał dwa czarne paski. Można je wyeliminować aczkolwiek pogorszy to jakość wizualną gier. Dodam od siebie iż kiedyś grałem (około 2 tygodnie na monitorze 24 cale Samsung. I było nawet fajnie. Kabel D-sub spoko jest.) Lecz postaraj sobie uzbierać na TV - kolega kupił Philipsa 32 z HDR za 1566 zł. Gierki wyglądają mega.

  1. czy monitor musi mieć hdcp? —> Nie. Ale lepiej jak by miał.

  2. 24 cale nie będzie za duży do netu Waszym zdaniem, może brać 22 cale —> Będzie mega sam używam 24 calowego. Lecz ciężko grać w natywnje rodziałce mając średniego kompa :confused:

  3. czy jak monitor ma tuner tv to znaczy że mogę ogladać na nim tv bez włączania kompa czyli spełnia wtedy funkcje telewizora —> tak ale jakość jest średnia.

$) komputer podłączyłbym do wejścia d-sub albo dvi a xboxa do wejścia hdmi. jak wtedy wygłąda wybór źródła sygnalu? czy jest przełącznik z przodu monitora? —> Jest przełącznik.

Edit.

Monitor ok. Ale mająć już tle zbierał bym do TV 32 cale. http://www.agito.pl/telewizory_lcd/philips_32_lcd_32pfl5322.360.41654.html Spokojnie styknie do grania i oglądania DVD.

Nie wcale xD

Tylko obrazu nie będzie ale co tam na klocu i czarnym tle też sobie pogra :lol!:

Na 4 letnim LCD grają. Wystarczy D-Sub :slight_smile: Ale jak tam chcesz. Tv to lepsze wyjście nież monitor. Łaczenenie Xboxa przez HDMI z monitorem. Daje obraz odrobine niż D-Sub od Big Bena. Przy czym obraz i tak jest z czarnymi paskami lub skalowany ale to jest zły pomysł bo obraz jest jajowaty np. koła w samochodzi, hud itp. Większość gier i tak jest w rodziałce 1280x720 ze skanowaniem progresywnym (720p). Tyle z mojej strony.

ale nie mam miejaca na tv niestety, wiec przez dsub nie będzie skalowania? a na tym monitorze jka bedą paski to obraz będzie dobry, nie skalowany?

przez co podłączyć konsolkę? przez Euro-Scart, hdmi czy Component Video? bo monitro ma rozdziałkę inną a xbox inna?

Będzie ok. Bedziesz mieć dwa paski około 2 - 2,5 cm. W graniu nie przeszkadza. Monitor ma format 16:10 - zaś xbox 16:9. W dashu wybierzesz sobie obraz panoramiczny rodziałkę odpowiednia do twojego monitora. Jak kupuisz dobry kabel to powinno być ich troche do wyboru. I nie bedzie skalowania. Zawsze możesz sobie wybrać w dashu by istawił skalowanie i obaczysz czy Ci sie podoba. Mi sie nie podobało wolałem mieć paski. Na TV tego problemu juz nie ma.

mam kabe bigbena teraz ale chce tak aby nie przełączać kabli, możesz zerknąć na link do monitora i pwoeidizeć mi jak Ty byś to podlączyc, jak kompa jak monitor?

Kupiłeś tego Samsunga?

Jeżeli tak to podłączasz kompa przez dvi/dusb. Zaś konsole bym podłączył przez Euro-Scart lub Component Video. Obczaj sobie co da lepszy efekt. Jak masz od kogo wziąść kabel HDMI to nim spróbój. I zobacz czy będzie duża różnica. Wybierz ten co da najlepszy efekt. Ja ma obecnie przez HDMI i wszystko gra :slight_smile: tyle ze ja mam LCD 37 cala. Swój monitor 19 cali (4:3) oraz 24 cala (16:10) testowałem jedynie na Big Benie D-Sub a kompa miałem na DVI. I guziczkiem lub z menu zmieniałem źródło sygnału. Miałem na 19 calowaym paski po około 5 cm. Zaś na 24 po 1,5 do 2 cm. Skalowanie powodowało iż okragłe rzeczy zmieniały się w jajo. Podłączenie przez HDMI powodój, że nia masz dźwięku (jak monitor nie ma głośników).