Jaki monitor (i czy ultrapanoramiczny)?

Witam, 

 

Zastanawiam się nad zakupem monitora, użytkowników “w temacie” proszę o propozycje konkretnych modeli (najchętniej z uzasadnieniem) :slight_smile:

 

Pytanie: jaki monitor kupić? 

Zastosowania: obróbka grafiki 2D, DTP, praca biurowa, net, czyli czytanie z monitora stron www (dużo), gry (raczej mało, ale jeśli już to FPS/TPS i RTS), filmy (średnio). 

Budżet: absolutny max. 850 zł (najchętniej max. 500 zł), dlatego proszę bez propozycji “ja bym dołożył jeszcze x zł i kupił…”, bo ni ma z czego dołożyć i nie dołoży. 

Proporcje: na pewno 16:9, ale może 21:9? Czy warto rozważać najtańszy ultra-panoramiczny (jak np. Monitor LED LG 25UM65 21:9 IPS 2560x1080), a dla mnie najdroższy możliwy, bo właśnie za 850zł? 

Wreszcie: ile cali polecacie do wygodnego użytku?  

 

Na pewno ważne są dla mnie wierne barwy i bdb rozdzielczość ekranu oraz krótko mówiąc: solidny produkt. Taki Nexus 4 wśród monitorów, który nie będzie miał fajerwerków, ale będzie niezawodnym narzędziem do pracy i rozrywki. 

 

Będę wdzięczny za pomoc!

Sprawdź tu: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2014?page=0,20

 

Mam nadzieję, że nie dostanę po łapach za link do konkurencyjnej strony :).

 

Pozdrawiam!