Jaki monitor kupić

Witajcie

Chcę kupić nowy monitor i nie wiem co wybrać pomóżcie

rozmiar: 27 - 29’’
matowa matryca (dobrej jakości, spędzam dużo czasu przy komputerze i nie chcę aby męczyły mi się oczy i nie chcę też, żeby odbijały się refleksy światła itd. słowem, chcę aby matryca była naprawdę dobra
Rozdzielczość FullHD 1920x1080 - nie chcę 4k czy innego czegoś takiego
Matryca typu MVA, PVA lub IPS (ogólnie każda tylko nie TN)
Duża ilość złącz (musi mieć D-SUB, HDMI i Display-Port, mile widziane DVI. Chodzi ogólnie o to, że chcę mieć możliwość podpięcia wielu urządzeń jednocześnie do tego monitora, począwszy od komputera z GTX 1080 do retro-PC (w planach)
Producent monitora w zasadzie obojętna, byle tylko nie LG, mam złe doświadczenia z tym modelem.
Mile widziane głośniki i pilot acz nie koniecznie.
Jak widać dużo warunków do spełnienia - teraz kwestia ceny - 1500 zł max i na koniec jeszcze jedno, nie polecajcie mi proszę sklepów X-KOM i moreli, nie mam nic do tych sklepów, ale chcę ten monitor kupić gdzieś z odbiorem osobistym a tych sklepów po prostu u mnie nie ma tych dwóch sklepów, mam do wyboru Alsen, komputronik, sieciówki MediaMarkt i Euro no i oczywiście lokalne sklepy u mnie.

Zamawia sie tylko przez internet - mamy 2018 r.

Czyli chcesz dopłacić 20-25zł?

chcę aby matryca była naprawdę dobra
Rozdzielczość FullHD 1920x1080
To sobie całkowicie daruj 27" bo to piksele widać z zbyt bliskiej odległości a optymalna to >1m ekran-oko.

Dell U2715H w granicy 1750-1800zł

…taką bzdurę mógł napisać tylko ktoś kto korzysta z żałośnie małej matrycy laptopa albo monitora max 24". Głupota powielana jak twierdzenie, że mp3 lepiej brzmi na foobar2000.

Trochę skromny budżet założyłeś jak na tak wygórowane warunki. W tej cenie to najwyżej zwykły średniak jak np. https://www.komputronik.pl/product/316119/samsung-c27f591fdux.html (sam posiadam i jestem zadowolony) za urządzenia spełniające twoje wymagania musisz dorzucić z tysiąc albo zejść na ziemię.
zamiast na piloty i inne cuda na Twoim miejscu zwracałbym uwagę by monitor posiadał: matrycę TN, 144Hz, G-Sync (ale o tym w tym budżecie zapomnij)

Monitor do paczkomatu nie wejdzie a zarówno ja jak i rodzice pracujemy więc jest zawsze potem proszenie się łaskawie kurierów aby przyjechali po 15:00 + nawet gdybym był w domu to i tak sam paczki nie przyjmę bo jestem na wózku i musi być ktoś kto wpuści kuriera i odbierze pakę.

Pilot nie jest mi aż tak potrzebny, bardziej dobrej jakości matryca i dużo złącz + FullHD - to jest MUST HAVE :wink: a reszta jak piloty, głośniki itd. to już faktycznie bajery.

…tyle, że minimum 27" + IPS + dużo złącz to najmniej 2,5K PLN

OK, nie mówię nie - najwyżej kupię za 2 miesiące a nie za miesiąc - możesz coś konkretnego zaproponować?

Nie znam się na sprzęcie i nie chcę polecać (sam korzystam z średniaka i jestem zadowolony) polecam w Google wpisać: “test monitorów 27"”, “monitory dla graczy 27"” lub “polecane monitory 27"”. Głupotą też jest polecanie Ci dziś monitora, który kupisz za miesiąc dwa (ceny i asortyment na bank się do tego czasu zmienią).

Głos zabrałem w temacie tylko dlatego, że niedawno sam borykałem się z wyborem monitora i wiem, że za te dobre trzeba wyłożyć 2,5-3K PLN.
I jeśli nie obrabiasz fotografii czy video zawodowo to jednak polecam rozejrzeć się za przyzwoitym średniakiem.

Z 27-calowym monitorem faktycznie może być problem jeżeli chodzi o paczkomat, ale np w sferisie możesz taki monitor kupić sobie z opcją dostawy UPS z odbiorem w wybranym przez Ciebie Acces Pointcie.

Szkoda że odrzucasz LG ma wiele ciekawych propozycji w okolicach 1000 złotych. Wart uwagi LG 27MP59G-P który jest przeceniony np. w sferisie do kowty 900 pln:
Ekran 27”, IPS, AMD FreeSync™, matryca matowa non-glare. Z wyższego pułłapu warto przyjrzeć się też Philips 272B7QPJEB/00 - dobry monitor ze świetnym ekranem.

Musi być nowy?
Można za dobrą kasę wyrwać np Eizo poleasingowe.
Ewentualnie coś takiego https://amso.pl/product-pol-34940-PROFESJONALNY-NEC-MULTISYNC-2690WUXi-26-LCD-1920x1200-KLASA-A.html
Opcja przedłużenia gwarancji do dwóch lat to tylko jeden grosz.

Ponadto biznesowe są naprawdę dobrej jakości i sporo żywotniejsze od cywili.
Sam mam w domu dwa u siebie i dwa u córki, fakt że mniejsze ale też inną kasę miałem do dyspozycji na swoje a córki wzięte za punkty…

Skąd wiedziałeś że mam masę laptopów :wink: ?

https://drive.google.com/drive/folders/0B6pcCFAGHHOtfmpWRFhqVG5PWFY4cWh5QTJLT1lRQjFRTXkxZ3g0VjlLMXlpb09ReWxUZkU?usp=sharing
A tutaj do pracy 2x 1440p + FHD w pivocie

Odpowiem tak:


IPS, 27" FHD, 2xHDMI, DP i D-Sub

Podobnych monitorów jest masa i to za sporo niższe pieniądze niż masz budżet.

Wymagania nie są z sufitu i spokojnie nawet w niższej cenie można się zmieścić, choć sugerowałbym nie branie najtańszych opcji. Nie warto przesadnie oszczędzać na sprzęcie, to wiem z własnego doświadczenia. Ja aktualnie śmigam na swojej iiyamce już blisko rok, poprzedni miałem z tej same firmy jakieś osiem lat. Sprawdził się, solidny monitor nie do zajechania praktycznie. Wymieniłem ze względu na potrzebę nowszego, ale stary nadal działam, opchnąłem za niewielkie pieniądze, posłuży pewnie jeszcze jakiś czas. Ale wracając do tematu i Twoich pytań. Poszukałem w sklepie, w którym sam kupowałem i znalazłem model ProLite XUB2790HS-B1. To co mogłoby Cię zainteresować:

  • rozdzielczość FullHD
  • matryca matowa, IPS
  • przekątna 27"
  • złącza: VGA, DVI-D, HDMI
  • głośniki wbudowane

Poza tym funkcja pivot i regulowana stopka (całkiem przydatna rzecz). Co do pilota - nie mam zielonego pojęcia, tego na stronie nie znalazłem, musiałbyś się z nimi już sam skontaktować i dopytać. Cena w sumie całkiem przystępna, no mój był jednak droższy, ale ja już nieco inne potrzeby miałem :wink: Podsyłam linka do tego o czym mowa: https://iiyama-sklep.pl/208-monitory-dla-grafikow-i-fotografii-monitor-iiyama-prolite-xub2790hs-27-ips-full-hd-ultraslim-pivot-gwarancja-zero-martwych-pixeli-4948570113064.html.

A co zakupów online - szczerze mówiąc z kurierami nigdy nie miałem problemu, a często nie ma mnie w domu, zawsze da się jakoś dogadać. Skoro mówisz, że jesteś na wózku to jazda do sklepu stacjonarnego podejrzewam jest również poniekąd zawracaniem głowy. Nie lepiej dogadać się z kurierem na godzinę, w której ktoś już będzie w domu? :slight_smile: Taka luźna sugestia. Kupowanie w necie jest po prostu wygodne, a zawsze możesz towar przecież odesłać. Do 14 dni bez najmniejszego problemu.

Dzięki - popytam, przejrzę ich ofertę a co do kurierów, ostatnio miałem np. tak, że dzwoni kurier do mnie o 12…

  • Jest ktoś w domu?
  • Nie - jesteśmy w pracy
  • a kiedy pan będzie w domu - no ok. 14
  • no to co my zrobimy?
  • To może przywiezie mi pan przesyłkę do pracy - jestem tu i tu
  • ale ja w tym miejscu będe dopiero o 16 - poczeka pan? (serio - 2h mam za frajer siedzieć w pracy czekając na kuriera) :wink:
  • no - wie pan - ja pracuję tylko do 14 - a nie macie państwo jakiegoś punktu odbioru / sortowni itd - odpowiedź?
  • panie ja się nie będę wozić w te i na zad z paczkami po sortowniach - jak pan wyjdzie z pracy to pan zadzwoni powiem gdzie jestem to pan sobie pod jakiś blok podjedzie i odbierze sobie paczkę…

OK - dzwonię ok 14:00 - pytam gdzie jest a on mi podaje drugi koniec miasta, mówię, że no nie mam jak dojechać i, że może jednak ta sortownia? Na co on, że jak nie chce przyjechać po paczkę to on ją odsyła z informacją odmowa przyjęcia.

No cóż nie lubię tego robić ale w tym momencie zacząłem tłumaczyć, że jestem na wózku i m że od innych jestem zależny itd. no to łaskawie gość stwierdził, że OK i weźmie paczkę gdy będzie z pracy wracał to mi finalnie podwiezie do domu, paczkę finalnie dostałem - ale po wielkich prośbach i z łaską.

Kijowy kurier. Ja tam nigdy nie miałem problemów z dogadaniem się z nimi. Choć fakt faktem, że jestem dość dyspozycyjny, a i w domu zawsze ktoś jest w razie czego.

Trochę przeglądałem te monitory, znalazłem takiego samsunga


który pomijając, że jest biały spełnia chyba wszystkie założone kryteria. Drugim jest ASUS…

ale przyznam się, że nigdy z ASUSem w roli monitorów nie miałem do czynienia. Jeśli zaś zrezygnuję z zakrzywionego ekranu to znalazłem jeszcze choćby.
iiyama Prolite XB2783HSU-B3 - https://iiyama-sklep.pl/132-monitory-do-biura-i-domu-iiyama-prolite-xb2783hsu-b3-27-flicker-free-led-gwarancja-zero-pixeli-4948570115587.html

Czy miał ktoś do czynienia z którymś z w.w. monitorów? Ogólnie musi być:

  • matowa matryca
  • dobra jakość matrycy (dlatego patrzę na flicker-free i dobre konty widzenia)
  • Złącze HDMI, DisplayPort i VGA
    To MUSI być.
    Mile widziane:
  • zakrzywiony ekran
  • głośniki
  • czarny

A widziałeś taki Lenovo L27q-10

  • 2560 x 1440
  • Ekran IPS
  • gwarancja 36 miesięcy

Trochę obawiam się, że przy monitorach 2K i wyżej wszystko będzie za małe, więc dlatego patrzyłem bardziej pod Full HD