Jaki monitor LCD 22" z DVI?

Witam. Proszę o poradę w kupnie monitora LCD 22". Koniecznie musi posiadać złącze DVI. Cena nie może przekraczać 600zł.

Najlepiej, żeby było poniżej aby mniej więcej 600zł wyszło z przesyłką.

Wypatrzyłem 2 ciekawe monitory na allegro. Czy są dobre i czy się opłaca?

http://sklepy.allegro.pl/item543469582_ … ml#gallery

http://www.allegro.pl/item552089621_sam … v_wwa.html

Radzę troszkę dołożyć do LG W2242T-SF

Jednak jeśli to niemożliwe, weź samsunga o którym wspomniałeś w swoim poście.

Niestety mogę zamówić monitor do 600zł, więc na razie zostaje przy tym samsungu. Jeszcze dziś chciałbym zamówić jakiś monitor, aby max. do poniedziałku już był. Czekam jeszcze na wasze propozycje do godziny 17:00. Jeśli polecicie jakiś dobry to być może go zamówie. Jeżeli nie padnie lepsza propozycja to o 17 zamawiam Samsunga.

Do 600zł nic lepszego nie znajdziesz od tego Samsunga.

Jest, benq T2200HD

NIestety jest na nim przebitka 200 zł względem sugerowanej przez producenta :confused:

Tylko, że ten benq T2200HD jest dość trudno dostępny i raczej ciężko kupić go poniżej 600zł.

Jest ten benq na allegro.

http://www.allegro.pl/item547885332_ben … oclaw.html

Za 599zł. Czekam dalej. Narazie zostaje benq. Czekam na inne proporzycje.

NEC 22WV - nie ma DVI tylko złącze analogowe.

Moje pytanie : po co Ci DVI? Na forum naczytałem się rad forumowych “ekspertów”, że przy rodzielczości 1680:1050 22" będzie bardzo zła jakość. Więc zabrałem swojego ThinkPada i podpioąłem w sklepie 26 calowe EIZO 1920x1200. Wniosek : nie widziałem ŻADNEJ różnicy nawet przystawiając ślepia na odległość 20cm.

Moje złącze w ThinkPad nie jest pewnie najwyższych lotów a co dopiero wyjście dedykowanej, nietaniej karty graficznej (złącze ma o niebo lepsze). Sam sobie odpowiedz po co Ci DVI za wyższą cenę.

To wersja bez dvi, ale można się zastanowić nad koniecznością dvi… swojego g2400w operującego na jeszcze większej rozdzielczości podpinałem też analogowo i nie było strasznych harców z jakością.

Na DVI podobno automatycznie dostraja sobie jakość (kolory, kontrast itp.) tak aby obraz wyglądał jak najlepiej. Naczytałem się dużo opini o DVI i ludzie mówią, że jak kupować monitor LCD to tylko z DVI. Na normalnym złączu są zakłócenia. Czasami widzę to na swoim obecnym monitorze Dell E173FP 17". Czasami zauważam jak przez obraz przelatują lekkie fale, ale są naprawdę lekkie i widzę to bardzo żadko, więc może rzeczywiście lepiej wziąć bez DVI. Jeszcze się zastanowie.

Dodane 12.02.2009 (Cz) 16:29

Ten benq co znalazłem na allegro wygląda ciekawie, ale jednak jest bez dvi. Więc może rzeczywiście wezmę bez dvi, jeżeli nie ma zbytniej różnicy w jakości.

jest roznica… podlacz monitor raz pzrez DVI raz przez d-sub i pusc palete barw i juz bedziesz wiedzial o co chodzi :slight_smile:

Hahaha, dobre sobie. Na monitorze za 600zł to może sobie puścić paletę barw - ale chyba taką z kolorami tynków.

Cały problem polega na tym, że tylko czytałeś. Ja widziałem na własne oczy.

Nawet w monitorze za ponad 1000zł z bardzo wiernym odwzorowaniem kolorów po dobrym ustawieniu parametró obrazu dla d-sub nie widać różnicy, wiem bo testowałem na monitorze który mam przed sobą. DVI o tyle sprawę ułatwia iż bez żadnego ustawiania obraz jest idealny, co wynika z cyfrowego przesyłu obrazu… Niema sensu negować możliwości d-sub’a jako interfejsu, przecież obsługuje nawet rozdzielczości 2500x2000+, a dla dvi bez dual link’a 1920x1200@60Hz to już max.

Nie tylko czytałem. Również widziałem na własne oczy. Wczoraj postanowiłem przejść się do kolegi, który ma monitor LCD HP 22" za ok. 1500zł(nie wiem jaki model). Podłączyliśmy najpierw przez D-Sub a potem przez DVI. Jedyną różnicę jaką zauważyłem to trochę żywsze kolory i lepszy kontrast i nic poza tym. Kolory i kontast zawsze mogę sobie wyregulować sam. Pamiętam, że na zwykłym lcd’ku miałem kiedyś lekkie zakłócenia (ale to było dawno). Wynikało to zapewne ze zbyt dużego poboru mocy (za dużo urządzeń podłączonych było do 1 gniazdka). DVI podobno filtruje sygnał i nie ma takich zakłóceń. Uważam więc teraz, że DVI jest mi zupełnie zbędne, ponieważ takowych zakłóceń już nie mam a kontrast i kolory ustawie sobie sam. Na początku był to jedyny powód dla którego chciałem kupić monitor z DVI.

Co do tego Benq E2200HDA. Postanowiłem go zakupić. Czytałem wiele opisów, recenzji. Ludzie wychwalają ten monitor, że za taką cene to warto. Ponadto kolega ma taki sam od miesiąca i widziałem ten monitor na własne oczy i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie. Po odpowiedniej kalibracji obraz był doskonały. Mogę więc smiało powiedzieć, że na pewno się nie zawiodę i wiem co kupuję.

A co do rozdzielczości Full HD to raczej nie będe w takiej wyświetlał obrazu (chyba, że jedynie na pulpicie). Sprzęt mi raczej nie pozwoli na granie w takiej rozdzielczości.

Sam rozważałem taki zakup - tzn Monitor BenQ E2200HDA i NEC 22WV.

Dlaczego wybrałem NECa ?

Bo ma idealną rozdzielczość jak na 22". Rozmiar plamki ma znaczenie. Co z teg, że będziesz miał hiperrozdziałke, ale bardzo mały rozmiar plamki. Skutek będzie taki, że będziesz musiał wysilać wzrok. Druga sprawa, że rodzielczość 1920x1080 to jakaś nieludzka rodzielczość do normalnej pracy (stosunek boków to chyba kino - 2:1) . Przy 22" io takiej HD rodzielczości wszystko będzie naprawdę malutkie. Ale jak uważasz.

Bierz NECa.

Przy 24 calach 1920x1200 pracuje się bardzo dobrze, jest to właściwie odpowiednik dwóch monitorów nieszerokokątnych o popularnych dawniej niewielkich przekątnych. 1920x1080 w formacie 16:9, przy 22calach daje minimalnie mniejszą plamkę, obraz jest dzięki temu bardzo ostry, a plamki nie widać, dzięki czemu dodatkowo zyskujemy na jakości obrazu. A jeśli o czytelność czcionki chodzi to głównie zależy ona od modelu matrycy, choć zawsze można jej ostrość poprawiać np przy pomocy ClearType Tuner’a w przypadku xp.

Raczej nie będe używał takiej rozdzielczości do normalnej pracy. Na 1920x1080 będe odpalał jedynie filmy FullHD lub gry (które moja karta da radę uciągnąć w przyzwoitej wydajności). Raczej głównie będe używał rozdzielczosci 1680x1050 więc czytelność ekranu będzie raczej dobra.

To licz sie z tym ze jak ine pracujesz na rozdzielczosci matrycy bodajze ta rozdzielczosc sie nazywa natywna to obraz bedzie znieksztalcony nieostry itp…

Wystarczy że obraz będzie miał ten sam format, czyli dla 1920x1080 16:9, to samo dają np 1776x1000 czy popularniejsze 1280x720 .

Przy matrycy o tak małej plamce rozdzielczości inne niż natywna nie mogą stanowić problemu.