Jaki monitor LCD wybrac?

Witam. Mam na lcd około 1000zł chciałem jakis dobry ale niewiem jaki wybrac biore pod uwage firme samsung (lub lg).Większość to lcd na matrycy tn ale słyszałem ze lepsza jakość jest na pva/mva . Myślałem żeby kupić Sansunga 940FN ale czy to dobry wybór ?? Dzięki :slight_smile: i czy jest duza różnica między tn a pva/mva

Dokładnie ten temat był dopiero założony przeze mnie.

viewtopic.php?f=19&t=258220

W tej cenie lepiej brać panoramiczne 22cale na dobrym tn’ie albo dołożyć niecałe 100zł, brać BenQ G2400W i cieszyć się dobrym odwzorowaniem kolorów, dobrą czernią i rozdzielczością 1920x1200.

jakie monitory oferuje samsung na pva/mva ??

Drogie.

proponuje moj monitor z sygny :slight_smile:

ale jakie modele

LG L227WT-PF ten jest ciekawy na necie ma dobre opinie, sam się przymierzam do kupna więc także czekam na propozycje i w między czasie szukam :lol:

Kupiłem ten monitor LG L227WT-PF dwa dni temu, jestem wsumie z niego zadowolony ale 2 rzeczy mnie zastanawiaja…

Dlaczego ma tylko 60Hz odswierzania i nie moge dac wiecej bo nawet nie ma takiej opcji?

Kąty wcale nie sa takie dobre… i czas reakcji matrycy wcale nie jest taki szybki bo czasem widac piksele takie w COD4 Multiplayer jak bardzo szybko sie obraca.

Może jednak lepiej wrzuć jakieś zdjęcia tego czasu reakcji i kątów bo nie wiadomo o co ci chodzi do końca. (czas reakcji testem formułki). A to o czym w mówisz w cod4 to zapewne kwestia tego że synchronizacji pionowej nie włączyłeś. A 60Hz - tak ma dvi, więcej nie podaje już przy 1280x1024 - z resztą w monitorach lcd nie potrzeba więcej bo to nie monitory kineskopowe…

Dziękuję za dokładne wytłumaczenie.

Włączyłem w COD4 opcję synchronizuj każdą klatkę i już tego nie ma - to o to chodziło? Nie ma tego ale fps spada :frowning:

Kąty chodzi mi o kąty monitora, że wcale nie jest to 170 stopni, dobrze widać wsumie tylko siedząć na wprost.

Na ille kolorów najlepiej ustawić monitor? mam od sRGB do 9300. jak dam 9300 to za niebieskawe jest jakieś wszystko.

A kontrast i jaskrawość? jak najlepiej ustawić?

Są też opcję których nie mogę zmieniać nie wiem czmu:

Pozycjonowanie: zegar, faza

Ustawienia: balans bieli, 4:3 in wide

Tych opcji nie mogę zmieniać nie wiem dlaczego. Tak samo na monitroze mam przycisk: EZ ZOOMING i nie wiem do czego służy, jak naciskam to nic się nie dzieje.

Kontrast ustawiasz tak abyś pełną skalę szarości mógł dobrze widzieć, jasność tak aby monitor nie raził, a temperaturę kolorów na 6500K raczej się ustawia czyli odpowiednik światła dziennego.

Do kątów to przesadzasz, na boki są całkiem dobre, a w pionie są kiepskie bo tak mają wszystkie tn’y i tak naprawde w użytkowaniu nie potrzebujesz dobrych wertykalnych kątów widzenia.

Masz rację na boki jeszcze ujdzie, ale w pionie to dziadosko :stuck_out_tongue:

Jasność i ostrość dałem 60/100 a kolory między 6500 a 9300 mam jeszcze 2 opcje to dałem na przedostatnią.

Tamtych opcji nie wiesz dlaczego nie mogę zmieniać?

Pozdrawiam :slight_smile:

Jakich tamtych? Chodzi ci o jakieś inne? Przy podłączeniu przez dvi paru parametrów nie trzeba regulować bo masz cyfrową transmisję obrazu dlatego niektóre opcje mogą być “na szaro”.

No własnie mi chodzilo o te opcje.

Dzięki jeszcze raz, że mi tak wszystko wytłumaczyłeś :slight_smile: