Jaki monitor ? TN czy IPS?

Witam

Mam dylemat z wybraniem monitora…niewiem jaka matryce v wybrac…monitor bedzie mi slyzyl do gier ,filmow,internetu…zastanawiam sie nad budzetowymi LG IPS czy lepiej wybrac np tn ? Czy rzeczywiscie te budzetowe ips byly by lepsze od tej tnKi http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6824001546 ? Budzet 700 zl

Lepszym wyborem będzie monitor na matrycy IPS (lepsze odwzorowanie kolorów, kąty widzenia…), chyba że liczysz na dodatki typu wbudowany tuner TV. Matryce TN mają szybszy czas reakcji, lecz nie należy zwracać na to uwagi, bo ludzkie oko i tak tego nie wychwyci (chwyt marketingowy) :slight_smile:

Moje propozycje: LG IPS237L-BN, BenQ GW2450HM

A tutaj ukazana ‘poglądowa’ różnica pomiędzy matrycami:

A duchy w szybkich scenach w grach i filmach to też wymysł marketingowy? gratuluję dobrego samopoczucia.

Obejrzałem ten “test” na statycznym obrazie. I tylko do wyświetlania zdjęć nadają się tanie IPS-y. Dla grafików OK

Zwykle użytkownicy korzystają z monitora anfas a nie z kąta 175 stopni żeby odczuć mogli negatywną zmianę wyświetlanych barw.

Dobra TN-ka nie zastąpi taniego IPS-a.

Czyli co polecacie TN czy IPS ?

Dodane 17.11.2012 (So) 15:35

doradzi ktos ?

sam jestem przed wyborem monitora. skłaniam się do dobrej TN.

Jeśli zawsze siedzisz idealnie na wprost monitora i lubisz korzystać z PC przy słabym oświetleniu możesz rozważyć TN. A tak w ogóle to brałbym coś na VA. Tyle, że to nie dla “hardcore gamers”.

Witam,

Też miałem problem z wyborem monitora, choć nie gram ale wybrałem ten model:

LG IPS234V-PN

Ja nie widzę wad w tym monitorze ale same zalety, jego poprzednik to prawdopodobnie bardzo chwalony IPS235.

ja bym się skłaniał bardziej ku ips, lepsze kolory i kąty widzenia. Na czym Ci bardziej zależy na kolorach czy na szybkości reakcji? Jeśli chcesz lg to może LG IPS235V-BN 23?

Podany przez ciebie LG jest bardzo dobrym monitorem. Mam przyjemność pracować na nim i jestem bardzo zadowolony. Z pewnością spełni Twoje oczekiwania.