Jaki monitor ultrawide do pracy? Dla grafika

Cześć.
Poszukuję uniwersalnego monitora do pracy dla mnie i mojej piękniejszej połówki.
Ja pracuje dużo nad analizą i edycją różnych danych + klient poczty.
Ona z kolei pracuje kreatywnie, w programach graficznych itp.
Zastanawiam się czy jest szansa by kupić jeden monitor, który sprawdziłby się zarówno w jej jak i w mojej pracy.
Budżet tak najlepiej do 4000zł.

Ktoś, coś?
Pozdrawiam,
Daniel

Ma być bardziej szeroki czy bardziej mieć właściwe kolory?

Ma być… Bezkompromisowy.

W tej cenie chyba można już trochę powybrzydzać?

4000 zł? To nawet nie otarło się o dobry monitor dla grafika, więc musisz iść na kompromisy.

Nie bardzo…

To ile trzeba wydać?
Podbijam do 8k zł :smiley: Teraz się da?

Monitor 38", który zastąpi dwa obecne monitory (2x 24" jakies stare delle, bez urywu).

Może NEC MultiSync EX341R-CT ? Nie jest typowo graficzny ale jest szeroki i ma przyzwoite odwzorowanie kolorów. Do dostania poniżej 6000 zł.

Do dostania nawet za niecałe 4k. Ale 34" Pytanie czy to nie za mało? Czy nie lepiej iść w 38"? Ogólnie na zagranicznych forach ludzie raczej lobbowali za 38" jako lepsza opcja.

A może 38UC99-W ?

Ale nie jest wyselekcjonowany pod kątem odwzorowania i stabilności kolorów. Dlatego pytałem czy wolisz żeby był bardziej szeroki czy wierniejszy kolorystycznie :wink:

To nie jest monitor graficzny, możliwości kalibracji ma znikome - tak jak odwzorowanie kolorów…
Widzisz, rzecz w tym że dla grafików prawie nie robi się takich szerokich ekranów, bo to zwyczajnie niewygodne. Takie ekrany są dobre dla graczy, ale jak ktoś pracuje z grafiką, to 16:9 jest w sam raz.

A może faktycznie lepiej będzie kupić dwa tańsze - dedykowane urządzenia, nie bawiąc się w żadne uniwersalne rozwiązania.
Tak naprawdę i tak korzystamy z dwóch stacji roboczych.
To stawiając sprawę inaczej:
Jaki monitor dla grafika to jest w tym momencie best buy w relacji price/value?

NEC EA271Q (IPS/W-LED/DC) - poniżej 3000zł
PA271Q

Za ok 3500 z monitorów 4K 32"
HP Z32 (1AA81A4)
Acer ProDesigner PE320QK