Jaki monitor wybrać?


(matty24) #1

Witam. Dzisiaj padło mi zasilanie w moim starym LG L1919S i potrzebuję nowy monitor. Niestety nie jestem na bieżąco w tym temacie i dlatego potrzebuję porady. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze? W gry prawie nie gram. Głównie internet, filmy, programy biurowe, itp. Grafiką się nie zajmuję. Co do wielkości to myślałem o 24 calach bo większy raczej nie zmieści mi się biurku. Przy obecnym jedyną wadą były słabe kąty widzenia. Ciut niżej usiadłem i już widziałem ciemniejszy obraz. Mam również słabe oświetlenie w pokoju, jeśli ma to jakiś związek z wyborem.

W cenach też się nie orientuję. Czy za 700zł znajdzie się coś ciekawego?


(Malgorzatahu123) #2

Proszę :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/16598193#tab=spec


(Micoud81) #3

lepiej 23" niż 24" - lepsze matryce

zobacz tego http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/4806094


(binet-xp) #4

Jest tego trochę, zwróć uwagę na gwarancie na bad piksele. Ostatnio kupiłem Benq G2450, bo tez mi monitor padł, ale trafił się egzemplarz z bad pikselami, jednego prawie nie widzę a drugi piksel świeci na czerwono w centralnej części monitora.

http://www.nokaut.pl/monitory-led/przekatna-ekranu-21,00~24,10-najpopularniejsze.html#pid=55443&cid=4


(matty24) #5

Skoro 23" mają lepsze matryce to może być 23". Podany wyżej LG IPS234V-PN nawet mi się podoba. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? W domu wszystkie telewizory mamy od LG i poprzedni monitor też miałem LG i nie mogę złego słowa powiedzieć na żadne z tych urządzeń.


(Micoud81) #6

w cenie tego LG IPS234V-PN nic lepszego się nie znajdzie


(pstrowsky) #7

Co to za nowy pogląd na temat 23’’ matryc. O tym czy matryca jest lepsza czy gorsza świadczy jej typ oraz sposób podświetlenia, a nie rozmiar czy ilość cali. Jednym wystarczy 24’’ inny potrzebuje 30’’ jeszcze inny nie obejdzie się bez dwóch monitorów. Ja bym się na Twoim miejscu skupił na tym co istotne czyli na typie matrycy, sposobie podświetlenia, okresie gwarancyjnym proporcjach, bo jeśli monitor do pracy to zdecydowanie 16:10 jest lepszym wyborem niż na przykład 16:9. Logo firmy, to kwestia wtórna na tyle, że często nie warto sobie tym zawracać głowy.


(matty24) #8

Z tego co wyczytałem, to ten LG ma 30 dni gwarancji na bad pixele od dnia zakupu i to niezależnie od ilości (może być 1). Gwarancja ogólna 2 lata door-to-door. Szerokość ma 55 cm czyli idealnie mi się zmieści. Chyba się na niego zdecyduję.


(pstrowsky) #9

Ja też mam LG IPS, kolory i kąty są spoko ale poza kolorem czarnym, który świeci na fioletowo. Jest to bardzo irytujące. Taka wada tanich IPSów, sprawdź go w sklepie przed zakupem czy nie będzie Ci to przeszkadzało zwłaszcza podczas oglądania filmów, bo na jasnym ekranie jest wszystko ok. Masz rację gwarancja na martwe piksele to bardzo ważna sprawa.