Jaki multimedialny smartfon?

Witam,

Chcę uciec od mojego rodzimego operatora do Plusa i chciałabym, korzystając z okazji wybrać sobie jakiś miły smarfon z tamtejszej oferty. Czy ktoś mógłby mi coś polecić godnego uwagi ?

Mi telefon służy praktycznie do wszystkiego: dużo rozmawiam, sms’uje, ściągam przeróżne aplikacje, używam facebook’a, gmail’a, korzystam z przeróżnych stron i… nie pogardziłabym możliwie dobrym aparatem. Jednak wiadomo, że wszystkiego mieć się nie da, więc chciałabym znaleźć jak najbardziej dogodną ofertę. Póki co w oko wpadł mi HTC 8S na Windows Phone- co sądzicie o tej pozycji ?

I ogólnie, Android czy pokusić się na Windows?

Na Android i na Windows zrobisz i jedno i drugie. Windows ogólnie wydaje się całkiem zoptymalizowany - vide gry 3D na 1x800Mhz i 256MB RAM na WP7.8). Na Windows możliwe że dłużej będą wychodzić aktualizacje systemu. Ogólnie marka HTC to b.dobry wybór jeśli chodzi o jakość.

Najpierw podaj:

  1. Ile rozmawiasz i SMS/MMSujesz miesięcznie? Czy w grę wchodzi opcja nolimit?

  2. Ile internetu potrzebujesz?

  3. Ile chciałbyś/mógłbyś wydać na abonament?

  4. Ile mógłbyś wydać na start na telefon?

  5. Czy w grę wchodzi każdy operator oprócz Plus?

Zwróć uwagę na to, że w tanich abonamentach nie opłaca się brać lepszych telefonów.

  1. Tak, wchodzi ta opcja, jednak myślę, że nie jest ona, AŻ tak strasznie potrzebna. Ostatnio się skupiam raczej na sms’ach.

  2. Ile ? Nie potrafię Ci tego policzyć, cały czas mam włączonego fb- wraz z powiadomieniami, prawie codziennie jestem na “Sklep Play”, pare razy w tygodniu wchodzę na maila, allegro, filmweb itd… raz do razu wchodze na inne strony

  3. 60zł - taki abonament miałam do tej pory i chce to utrzymać

  4. 200? 300? - Biorąc pod uwagę konkretną ofertę i abonament

  5. Plus byłby dla mnie najodpowiedniejszy i chyba nie chciałabym odchodzić od tego pomysłu

Chciałem odrzucić Cię od Plus ze względu na nietanie oferty. Co innego gdybyś przedłużał u nich umowę.

HTC 8S z Windows Phone w Play - cena dla nowych klientów 379 zł, abonament 74 zł miesięcznie, 800 minut/SMS dla wszystkich, nolimit dla Play, 0.5GB internetu. Telefon nie jest wypasem jak Android, jest raczej dość przejrzysty i elegancki, kto wie czy nie będzie dłużej aktualizowany niż Windows. HTC to ogólnie dobrze wykonane telefony.

Taki sam dostaniesz w Plus za 65 zł, i za 1zł, ale masz tylko 300 minut/SMS w Plus i 200 MB internetu. Abonament + telefon w sumie jest tańszy o jakieś 600 zł (220 abonament i 380 telefon na start), ale jak widać jest znacznie przytłumiony.

Orange - ten sam telefon - 69 zł abonament, 500 minut/SMS (+ prezent - nolimit na 6 miesięcy w Orange), 1GB internetu, cena telefonu to 259 zł.

Z tego co mi wiadomo Plus i Orange miały plany lojalnościowe, czyli np.przy przedłużaniu dostawałeś dość ciekawe rabaty. Play ma rabat z 10 zł.

Przed zakupem sprawdź aktualne ceny ofert - wszystko może się zmienić, albo mogłem coś przeoczyć.

I tu się myslisz. Oferta która dostalam z Plusa, a przenosze numer to:

abonament 59,90zł, 400min do wszystkich sieci (wymienne na sms), 0zł na rozmowy do Plusa, pakiet internetowy 1GB… :wink: i HTC 8S za 59zł

W sumie wziąłem pod uwagę nowy numer. Przenoszenie jest tańsze, jak widać w Plus chyba dają dużo więcej niż w Play (w Play tylko 5zł / miesiąc rabatu).

HTC8s jest fajnym telefonem (wydajnościowo daje radę- w końcu to telefon) do tego młodzieżowo wygląda i ma windę a ta na telefonach sprawdza się wyjątkowo dobrze…