Jaki multimedialny smartfon?


(Ela Zak0501) #1

Witam,

Chcę uciec od mojego rodzimego operatora do Plusa i chciałabym, korzystając z okazji wybrać sobie jakiś miły smarfon z tamtejszej oferty. Czy ktoś mógłby mi coś polecić godnego uwagi ?

Mi telefon służy praktycznie do wszystkiego: dużo rozmawiam, sms'uje, ściągam przeróżne aplikacje, używam facebook'a, gmail'a, korzystam z przeróżnych stron i... nie pogardziłabym możliwie dobrym aparatem. Jednak wiadomo, że wszystkiego mieć się nie da, więc chciałabym znaleźć jak najbardziej dogodną ofertę. Póki co w oko wpadł mi HTC 8S na Windows Phone- co sądzicie o tej pozycji ?

I ogólnie, Android czy pokusić się na Windows?


(ra-v) #2

Na Android i na Windows zrobisz i jedno i drugie. Windows ogólnie wydaje się całkiem zoptymalizowany - vide gry 3D na 1x800Mhz i 256MB RAM na WP7.8). Na Windows możliwe że dłużej będą wychodzić aktualizacje systemu. Ogólnie marka HTC to b.dobry wybór jeśli chodzi o jakość.

Najpierw podaj:

  1. Ile rozmawiasz i SMS/MMSujesz miesięcznie? Czy w grę wchodzi opcja nolimit?

  2. Ile internetu potrzebujesz?

  3. Ile chciałbyś/mógłbyś wydać na abonament?

  4. Ile mógłbyś wydać na start na telefon?

  5. Czy w grę wchodzi każdy operator oprócz Plus?

Zwróć uwagę na to, że w tanich abonamentach nie opłaca się brać lepszych telefonów.


(Ela Zak0501) #3
  1. Tak, wchodzi ta opcja, jednak myślę, że nie jest ona, AŻ tak strasznie potrzebna. Ostatnio się skupiam raczej na sms’ach.

  2. Ile ? Nie potrafię Ci tego policzyć, cały czas mam włączonego fb- wraz z powiadomieniami, prawie codziennie jestem na “Sklep Play”, pare razy w tygodniu wchodzę na maila, allegro, filmweb itd… raz do razu wchodze na inne strony

  3. 60zł - taki abonament miałam do tej pory i chce to utrzymać

  4. 200? 300? - Biorąc pod uwagę konkretną ofertę i abonament

  5. Plus byłby dla mnie najodpowiedniejszy i chyba nie chciałabym odchodzić od tego pomysłu


(ra-v) #4

Chciałem odrzucić Cię od Plus ze względu na nietanie oferty. Co innego gdybyś przedłużał u nich umowę.

HTC 8S z Windows Phone w Play - cena dla nowych klientów 379 zł, abonament 74 zł miesięcznie, 800 minut/SMS dla wszystkich, nolimit dla Play, 0.5GB internetu. Telefon nie jest wypasem jak Android, jest raczej dość przejrzysty i elegancki, kto wie czy nie będzie dłużej aktualizowany niż Windows. HTC to ogólnie dobrze wykonane telefony.

Taki sam dostaniesz w Plus za 65 zł, i za 1zł, ale masz tylko 300 minut/SMS w Plus i 200 MB internetu. Abonament + telefon w sumie jest tańszy o jakieś 600 zł (220 abonament i 380 telefon na start), ale jak widać jest znacznie przytłumiony.

Orange - ten sam telefon - 69 zł abonament, 500 minut/SMS (+ prezent - nolimit na 6 miesięcy w Orange), 1GB internetu, cena telefonu to 259 zł.

Z tego co mi wiadomo Plus i Orange miały plany lojalnościowe, czyli np.przy przedłużaniu dostawałeś dość ciekawe rabaty. Play ma rabat z 10 zł.

Przed zakupem sprawdź aktualne ceny ofert - wszystko może się zmienić, albo mogłem coś przeoczyć.


(Ela Zak0501) #5

I tu się myslisz. Oferta która dostalam z Plusa, a przenosze numer to:

abonament 59,90zł, 400min do wszystkich sieci (wymienne na sms), 0zł na rozmowy do Plusa, pakiet internetowy 1GB… :wink: i HTC 8S za 59zł


(ra-v) #6

W sumie wziąłem pod uwagę nowy numer. Przenoszenie jest tańsze, jak widać w Plus chyba dają dużo więcej niż w Play (w Play tylko 5zł / miesiąc rabatu).


(Zigitrn) #7

HTC8s jest fajnym telefonem (wydajnościowo daje radę- w końcu to telefon) do tego młodzieżowo wygląda i ma windę a ta na telefonach sprawdza się wyjątkowo dobrze…