Jaki na dzień dzisiejszy wybrać HDD?


(Olga86) #1

Witam witam...

Posiadam obecnie następującą konfigurację komputera:

ZASILACZ - BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR

PŁYTA GŁOWNA - ABIT KN9

PROCESOR - ATHLON X2 4800+ EE AM2 BOX 65W

GRAFIKA - GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E)

RAMY - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD Dual Chanel

CHŁODZENIE PROCESORA - Arctic Cooling Freezer 64 PRO 6x HEAT PIPE AM2

Mam takie pytanie posiadam dokładnie kwotę 280 zł i chciałbym sobie zakupić dysk twardy SATA II (chciałbym zakupić dysk szybki, chcę aby nadawał się do umieszczenia w kieszeni, ponieważ ja u siebie mam tak zrobione ze mama będzie miała swój system na oddzielnym dysku a ja swój i po prostu jak ktoś będzie siedział na komputerze to wkłada do szuflady swój dysk i nie ma dostępu do danych 2 użytkownika. Chcę aby dysk był bez awaryjny do tej pory posiadałem sygate 40 GB ATA, mam go już około 6 lat i jeszcze ani razu nic mnie nie zawiódł, czytając internet wyczytałem że te nowe serie baracudy są po prostu bardzo głośne (zastanawia mnie jak to jest z tą głośnością co tam tak naprawdę słychać podczas pracy takiego komputera), nie ukrywam że chętnie bym zakupił tej formy dysk (gwarancja i bezawaryjność), zastanawiałem się także nad dyskiem firmy WD, z tego co wiem ostatnio wszystkie testy to właśnie te dyski wygrywają, wiem że są ciche ale jednak boję sie tutaj o awaryjność ?? Co mi byście doradzili na dzień dzisiejszy ??

DYSK BĘDZIE DZIAŁA W TAKIEJ O TO SZUFLADZIE:

sata4.jpg

POZDRAWIAM


(Mariosti*) #2

WD 320gb serii aaks, szybki, cichy, wspiera zapis prostopadły i NCQ. Ale chyba trudno będzie ci go dostać poniżej 300zł, tak czy siak jest wart straty paru piwek :wink:


(Krzychdid) #3

Mam niedawno kupionego Seagate'a 250GB, też barrakudę ale na PATA i jak dla mnie dysk ten jest wystarczająco cichy, by uznać go za bezgłośny. Zresztą w szufladzie masz wiatrak, który zapewne będzie głośniejszy niż dowolny współczesny dysk, tak mi się przynajmniej wydaje.

O dyskach WD się nie wypowiem, bo nigdy takiego nie miałem.


(Mariosti*) #4

Żeby nie było, eksploatuje aktualnie 3 różne dyski WD, każdy jest cichy i z żadnym nie było problemów.


(Olga86) #5

a no właśnie widzisz, także chyba wezmę sobie tego akss bo to są ponoć dobre dyski twarde, także no jeszcze nie wiem syraeta nie chce bo ponoć jest bardzo głośny ??


(Mariosti*) #6

To też zależy od sztuki i modelu, seagate też są dobre, ale wd aaks jest lepszy :slight_smile: