Jaki na dzień dzisiejszy wybrać HDD?

Witam witam…

Posiadam obecnie następującą konfigurację komputera:

ZASILACZ - BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR

PŁYTA GŁOWNA - ABIT KN9

PROCESOR - ATHLON X2 4800+ EE AM2 BOX 65W

GRAFIKA - GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E)

RAMY - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD Dual Chanel

CHŁODZENIE PROCESORA - Arctic Cooling Freezer 64 PRO 6x HEAT PIPE AM2

Mam takie pytanie posiadam dokładnie kwotę 280 zł i chciałbym sobie zakupić dysk twardy SATA II (chciałbym zakupić dysk szybki, chcę aby nadawał się do umieszczenia w kieszeni, ponieważ ja u siebie mam tak zrobione ze mama będzie miała swój system na oddzielnym dysku a ja swój i po prostu jak ktoś będzie siedział na komputerze to wkłada do szuflady swój dysk i nie ma dostępu do danych 2 użytkownika. Chcę aby dysk był bez awaryjny do tej pory posiadałem sygate 40 GB ATA, mam go już około 6 lat i jeszcze ani razu nic mnie nie zawiódł, czytając internet wyczytałem że te nowe serie baracudy są po prostu bardzo głośne (zastanawia mnie jak to jest z tą głośnością co tam tak naprawdę słychać podczas pracy takiego komputera), nie ukrywam że chętnie bym zakupił tej formy dysk (gwarancja i bezawaryjność), zastanawiałem się także nad dyskiem firmy WD, z tego co wiem ostatnio wszystkie testy to właśnie te dyski wygrywają, wiem że są ciche ale jednak boję sie tutaj o awaryjność ?? Co mi byście doradzili na dzień dzisiejszy ??

DYSK BĘDZIE DZIAŁA W TAKIEJ O TO SZUFLADZIE:

sata4.jpg

POZDRAWIAM

WD 320gb serii aaks, szybki, cichy, wspiera zapis prostopadły i NCQ. Ale chyba trudno będzie ci go dostać poniżej 300zł, tak czy siak jest wart straty paru piwek :wink:

Mam niedawno kupionego Seagate’a 250GB, też barrakudę ale na PATA i jak dla mnie dysk ten jest wystarczająco cichy, by uznać go za bezgłośny. Zresztą w szufladzie masz wiatrak, który zapewne będzie głośniejszy niż dowolny współczesny dysk, tak mi się przynajmniej wydaje.

O dyskach WD się nie wypowiem, bo nigdy takiego nie miałem.

Żeby nie było, eksploatuje aktualnie 3 różne dyski WD, każdy jest cichy i z żadnym nie było problemów.

a no właśnie widzisz, także chyba wezmę sobie tego akss bo to są ponoć dobre dyski twarde, także no jeszcze nie wiem syraeta nie chce bo ponoć jest bardzo głośny ??

To też zależy od sztuki i modelu, seagate też są dobre, ale wd aaks jest lepszy :slight_smile: