Jaki najkorzystniejszy operator?

Witam.

Jak już mnie niektóre osoby oświeciły, że kończy mnie się umowa u operatora Era, więc chciałbym wybrać najkorzystniejszą ofertę na kartę - bez żadnych umów.

Także przy aktualnym numerze chciałbym pozostać, więc musiałbym się liczyć na przeniesienie do danej sieci.

Więc tak, widziałem na internecie jakieś porównywarki, ale one zbytnio nie zdają egzaminu (brakuje kilka operatorów, kwoty za minute są także inne…).

Potrzebuje wiadomo wybrać operatora, który oferuje jak najtańsze minuty, sms-y.

Dużo dzwonię do Era, Heyah, Plus, Orange i na stacjonarne. Natomiast mniej do Play, ale jak widzę co raz więcej ludzi się tam przenosi…

Tak samo smsuje… Doładowuje z 30 - 50 zł miesięcznie. Dotychczas mam 59 gr za min w erze i 18 gr za smsa.

Myślałem nad Mbank mobile… http://www.mbankmobile.pl/promocje/prze … er_19.html

Może byście mi coś polecili, oraz mile widziane komentarze o Mbank mobile.

PS. Nie odnoście mnie do stron operatorów, gdyż wiadomo wszystko fajnie i tak są jakieś haczyki. Wole sprawdzone opinie.

Pozdrawiam

Skoro mało do play to zostaje Orange oraz plus. Orange ma bardzo tanie połączenia na stacjonarne oraz pakiety min do własnej sieci. Bez pakietów masz 29 gr min. Pakiety:

1000 minut za 10zl na orange i tpsa na 2 tyg

20 gr min w pakiecie 30min 6 zł 30 dni(nie zależnie czy masz ważność konta czy nie pakiety maja własne ważności)

plus:

1500 minut tylko do plusa za 10 zl 15 dni

29 groszy do wszystkich poza play oczywiście

darmowy nr do plusa za 10zl gadasz ile chcesz przez mies

na stacjonarne plus chyba nie ma pakietów

trzeba dodać, że żeby mieć w plusie stawkę 29gr do wszystkich trzeba bawić się w profile i pilnować terminowości doładowań bo dezaktywują profil i będziesz miał stawkę 59gr.

promocja 1000 minut do orange i na stacjonarne, może się wkrótce skończyć - jak to w przypadku orange :slight_smile:

oferta mBank mobile nie jest zła - minusem jest brak pakietów i promocji w ofercie 19gr. plusem darmowy internet.

tak tak hot - płaska stawka 29gr. pakiet 1000minut do ery i na stacjonarne ERY! !!

w play znowu jest stan darmowy, darmowe smsy do wszystkich sieci i absolutnie do wszystkich sieci 29gr, plus można kupić trzy pakiet po 100minut każdy do play i na stacjonarne.

w Heyah w nowej taryfie są tanie połączenia, darmowe smsy do heyah i darmowe rozmowy w heyah po doładowaniu - plusem jest Telefon bez umowy po regularnych doładowaniach.

Według mnie najefektywniejszą ofertę ma Play - dużo bonusów po doładowaniu oraz program lojalnościowy.

Na twoim miejscu policzyłbym numery i sprawdził gdzie dzwonisz najwięcej, gdzie średnią ilość a gdzie najmniej.

Pozdrawiam

Play jest dobry jak masz dużo innych osób w playu…ale jak masz już dużo osób którzy mają np. abonament erze i ty bedziesz miał play (tak jest u mnie) to Ci w erze nie mają do ciebie darmowych minut i zwyczajnie nie opłaca się dzwonic im do ciebie…wiec play wcale nie jest taki korzystny gdy inni mają tel w innej sieci…

Moim zdaniem play.W orange 29 gr masz po doladowaniu za ok 50 zl.Ale jak doladujesz za 5 to stawka 59 gr minuta 18 gr sms.Dlatego zrezygnowalem z orange.Z tym ze jak bedziesz mial play to ktos do cb bedzie dzwonil z innej sieci to placi jak…Za przeniesienie numeru do play fresh dostajesz po 20 zl przez 3 miesiace.Plaska stawka 29 gr za minute.Od 100 smsow za doladowanie 5 zl za 30 masz ich 1000.stan darmowy.Ja mam duzo znajomych w play i jestem zadowolony.Na twoim miejscu zastanowilbym sie nad plusem lub play.

Dodane 16.08.2010 (Pn) 11:07

W play masz tez tzw umowe bez telefonu.Przenosisz numer dostajesz 50% znizki na abonament przez caly okres umowy-umowa trwa 12 miesiecy.

to zależy od twoich znajomych. gdy masz duzo znajomych w erze to tam zostan, chyba ze masz wiecej w play.

w pley jest najdrozej do ery a w erze jest drozej do play

Dodane 16.08.2010 (Pn) 13:24

zalezy czy duzo dzwonisz czy malo.

w play gdy ladujesz konto to przedluza sie termin doladowania o rok, a w erze musisz co trzy miesiace doladowac

Większości mam w heyah i erze; następnie play i plus.

Myśle nad heyah i play.

A o Mbank mobile nikt nic nie wie ? potrzebuje sprawdzone opinie

Nie mam pojecia zadnego.Jak tak to heyah moim zdaniem

jak masz więcej w erze to brałbym ere gdyż z ery do playa nie wliczają się darmowe minuty i znajomi nie beda chciec dzwonic :slight_smile:

Z większych (ale nie naj-) operatorów polecam Rydzykfonię czyli W Rodzinie , jeśli interesują cię tylko rozmowy i smsy - nic innego nie działa na razie, ale jest niesamowicie tanio. Doładowania : 20 zł przedłuża konto o rok. Gdzie indziej tyle dostaniesz? Nie znalazłem na razie tańszej alternatywy.

Startery na Poczcie.

Druga propozycja to Mobilking - prawdziwie męska sieć ;P, ale tu już jest trochę drożej.

jesli dużo sms to play bo za doładowania masz za free smsy do wszystkich sieci :slight_smile: połączenia masz do wszystkich sieci 29gr a do tego stan darmowy do wszystkich w playu no i rok ważne konto wychodzące nawet za 5zł jak doładujesz

Jak już przedmówcy pisali najpierw mniej więcej przesledź gdzie masz najwięcej znajomych.

Ale ogólnie brałbym pod uwagę dwa systemy:

  • Play Fresh (Play)

  • 36,6 (Plus)

o mbank mobile nic nie wiem. bo to mniejsza siec.

nie napisales (albo przegapilem), czy wolisz prepaid czy abonament.

Jezeli chcesz rowna stawke do wszystkich sieci, to w tej chwili masz 2 rozwazania - play (choc akurat ta siec opinie zbiera rozne) i abonament w orange, gdzie w puli minut, nie zroznicowania na operatorow (te nowe abonaemnty: pelikan, pantera i delfin).

generalnie powienienes dokladnie przesledzic jak wygalada Twoj profil dzwonienia i dokladnie fgo tutaj opisac. Wtedy cos poradzimy konkretnego.