Jaki najlepiej sterownik do galaxy geforce 7300GT?

Witam

Szukam najlepszego sterownika do karty graficznej galaxy geforce 7300GT, najlepiej żeby całe te oprogramowanie było po polsku.

Nie wiem czy ten będzie dobry, więc wolałem się spytać :wink:

Pozdrawiam

w tym przypadku nie ma “lepszego” i “gorszego” sterownika

-każda aplikacja, gra, korzysta z odpowiadającej Sobie biblioteki

-a bywa, że niektóre starsze sterowniki lepiej współpracują niż nowe, które są uaktualniane

do wymogów nowszych kart graficznych

–szukać i porównywać zawsze można…

…ale…jw… #-o

Więc mam zainstalować ten w poście wyżej, czy polecacie inny ?? :stuck_out_tongue:

Weź wejdź na stronkę Nvidi i w zakładce “Sterowniki” wybierz automatyczne wykrywanie sterowników :slight_smile:

Te automatyczne wykrywanie to można za przeproszeniem o tyłek rozbić.

Najnowsze sterowniki od NVIDII nie są przeznaczone dla Twojej karty graficznej.

Oczywiście teoretycznie wspierają Twoją kartę, ale w praktyce jest inaczej.

Pobierz i zainstaluj ForceWare 93.71.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Aha, ok

Jutro zainstaluję, wielkie dzięki seba86mu :slight_smile:

Pozdrawiam

Czemu niby ? Nie musisz się martwić o to czy wybrałeś najnowsze sterowniki :wink:

Tylko że najnowsze sterowniki nie są przeznaczone dla starszych układów graficznych, a przy tym automatycznym wyszukiwaniu sterownika pod konkretny model karty prawie zawsze otrzymujemy najnowszą wersję sterownika.

Weźmy na przykład GeForce FX5500 - karta z przełomu 2004 roku.

Został dla niej wybrany automatycznie sterownik FE 175.16 (maj 2008).

To kpina. Ta karta graficzna nie będzie pracowała stabilnie na tej wersji sterownika.

Ostatnia wersja sterownika dla FX5500, na której ta karta będzie poprawnie i stabilnie działała została wydana w połowie 2004 roku (FW 56.72). Każdy nowszy pakiet ForceWare powoduje utratę stabilności karty i spadek jej wydajności w grach.

To tylko jeden przykład, ale tak jest zawsze.