Jaki najlepszy antyspyware - prośba o pomoc w wyborze

Hej :wink:

Poszukuję aktualnie jakiegoś dobrego, bezpiecznego i darmowego antyspyware.

Niemulącego zbytnio kompa.

I żeby był dosyć prosty w obsłudze.

Bardzo bym Was prosił o pomoc w wyborze.

Chciałbym od czasu do czasu wykonać skan systemu, żeby zobaczyć czy nic mi się nie zagnieździło.

Nie zależy mi na skanowaniu w czasie rzeczywistym. Jak będzie to, żeby można było wyłączyć.

Ważne, żeby nie było w nim opcji autostartu - a jeśli już jest, to żeby można było ją bez problemu wyłączyć.

Do tej pory miałem Ad-Aware , ale tak mi mulił komputer, że się po prostu nie dało wytrzymać. Potrafił się włączać przez 5 minut… Dodatkowo był bardzo wkurzający pod tym względem, że nie dało się wyłączyć całkowicie autostartu…

Wiem na pewno, że już do tego programu nie wrócę.

Nie jestem także zbyt pozytywnie nastawiony do Spybot - search&destroy - dlatego prosiłbym o inne typy

Jeśli to ważne, to mam antywirusa Avast.

Bardzo Was proszę o pomoc i porady

Pozdr! :wink:

>http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

MBAM jest czymś pomiędzy Antispyware a Antivirusem, bo potrafi więcej niż zwykły Antispyware, ale mniej niż Antivirus.

U mnie nie zamula w czasie skanowania, nie wiem, jak byłoby u Ciebie.

Nie ma strażnika w czasie rzeczywistym w wersji bezpłatnej (jest, ale tylko w wersji płatnej)

jessi

Też polecam ten program. Jedyna wada to taka, że musisz niestety ręcznie skanować kompa i w wersji bezpłatnej nie ma strażnika ochrony

Zdecydowanie MBAM. Jeżeli koniecznie chcesz strażnika rzeczywistego to może Super Anti Spyware Free? Preferuję MBAM więc polecałbym MBAM jako skaner na żądanie a antyspyware w czasie rzeczywistym Super Anti Spyware.

MBAM jako skaner na żądanie jest faktycznie chyba najlepszy…ale jak chcesz coś z ochroną w czasie rzeczywistym, to spróbuj Panda Cloud Antivirus…z darmowych właściwie najlepiej wypadł w blokowaniu spyware i keylogerów…lepiej, niż avast czy MSE. Albo spróbuj darmowego strażnika Win Patrol.