Jaki najlepszy cms pod sklep internetowy

Witam, szukam odpowiedzi na pytanie, który CMS jest najlepszy pod sklep internetowy, Prestashop a może WooCommerce i który ewentualnie darmowy motyw jest spoko do różnych integracji i edycji ( przerobienia layoutu ) ?

Jak duży sklep? Ilu klientów przewidujesz?

Zależnie od ilości produktów. Jeśli dużo (powiedzmy 50) to Presta, albo jeśli docelowo będzie ich przybywać do większej ilości - 50, to też presta. Jeśli powiedzmy tak do 25/30 bez opcji przyrostu w okresie 2 lat to można iść w Woo. Pomiędzy trzeba się zastanowić, ale raczej Presta.
Ilość odwiedzin ma mniejsze znaczenie, bo w pewnym momencie oba skrypty trzeba optymalizować, a i tak największe znaczenie będzie miał hosting.

Tez bym Ci proponowal preste

Na Twoim miejscu najpierw bym zadbał o to żeby wystartować ze sklepem który będzie SEOwo idealny, a po jego zaindeksowaniu szacował ile realnie wydawać na miesięczne pozycjonowanie.
Całkiem nieźle radzą sobie systemy b2b. https://omnicommerce.pl/system-b2b/

Pytanie jaką masz tutaj wiedzę programistyczną i czy sobie poradzisz z załóżeniem sklepu na tych cms. Bo wcale nie jest to takie proste jak moze Ci się wydawać. Presta niby jest darmowa, ale wiele osób jest w stanie przy niej polec.
Pewna opcja jest postawienie sklepu na gotowych platformach takich jak Shoper, płacisz tam abonament miesięcznie ale i tak koszt abonamentu nie będzie tak wysoki jak zapłacenie za obsługe programistyczną w firmie. https://gorzowianin.com/wiadomosc/15371-zaloz-sklep-internetowy-bez-wiedzy-programistycznej.html

Do momentu aż ruch na sklepie się zwiększy, w tedy koszty rosną drastycznie i wychodzi drożej niż gdyby miał raz w miesiącu kogoś wynająć do obsługi sklepu. Dodatkowo migracja z tych platform jest tak utrudniona jak tylko się dało i jej koszt będzie wysoki.

Dwie opcje

Shoper - opcja dla osób bez pieniędzy na postawienie sklepu internetowego, dobra na początek, ale potem trzeba się liczyć z ograniczonymi funkcjonalnościami oraz koniecznością płacenia co miesiac abonamentu

Presta ewentualnie Magento - bardzie przychylam się do tej opcji w przypadku sklepu online, dają o wiele większe mozliwości postawienia wartościowego sklepu internetowego.

No i dodatkowo trzeba przewidzieć budżet na reklamowanie sklepu bo bez tego ani rusz.