Jaki najlepszy DNS dla NETIA?

Jaki najlepszy DNS dla NETIA?

Hej,

Generalnie jeden z trzech:

:arrow: 213.241.79.38

:arrow: 213.241.79.37

:arrow: 83.238.255.76

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zawsze ten który jest najbliżej czyli operatora j.w. będzie najlepszy i najszybszy.

Możesz sprawdzać każde i nie zaszkodzi, w każdej chwili możesz zmienić :wink:

Sprawdź jeszcze:

Google

8.8.8.8

8.8.4.4


lub Open

208.67.222.222

208.67.220.220


Dimatheus - Ja mam teraz ustawione tak:

62.233.233.233

87.204.204.204

Zaczerpnięte z:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szybki_Internet

Adresy serwerów DNS

Aktualne (na dzień 25.01.2013) adresy serwerów DNS Netii:

podstawowy (primary): 62.233.233.233

zapasowy (secondary): 87.204.204.204

Hej,

:arrow: I jak przy tych DNS’ach wypada stabilność łącza?

:arrow: Pingi i dostępy są szybsze czy nie zauważyłeś różnic?

Widocznie musieli coś ostatnio zmienić. Dziwne, bo na stronie Netii nie udało mi się znaleźć informacji o nowych DNS’ach.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus - ping 29 ms

Hej,

Generalnie całkiem niezły wynik. Sprawdź zatem jeszcze stabilność łącza i jeśli nie będą pojawiać się problemy, masz odpowiedź na pytanie o najlepsze DNS’y dla Netii. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dostaje informację “utrata pakietów” (pingtest.com)

Hej,

Ten tester umożliwia połączenia z dość dalekimi serwerami i może stąd problem. Próbowałeś na przykład przełączyć się na inny - domyślnie wybiera Amsterdam. Ewentualnie spróbuj przy pomocy innego testera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wydaje mi sie, ze OpenDNS. On ma takze wpisy NS typowe dla Netii - musieli sie dogadac - a to wazne. Dziala IMHO lepiej od Googlowych (ze nie wpsomne o NSA i brak wpisow Netii) i Netiowych (wydaja sie jakies takie… niedorobione). Co wiecej obsluguje OpenDNS Crypt co jest niezle.

Jezeli chcesz natomiast teoretycznie najszybszy DNS to uzyj narzedzia NameBench DNS - rewelacyjny program, choc tzreba pamietac, ze wyniki w danej chwili nie musza byc miarodajne nastepnego dnia. I najszybsze nie oznacza zawsze najlepsze.