Jaki najlepszy internet do domu ? . Czyli : Netia czy Neostr

Witam,

za 1 miesciąc kończy mi się umowa z iPlusem. No i trzeba się zastanowić nad zmianą internetu. Interesuje mnie tylko stałe łącze [no na kablu :P]. I interesują mnie dwaj operatorzy

Neostrada i Netia tylko zastanawiam który lepszy ?

Mieszkam w Ciechanowie woj, Mazowieckie. Nie ma tu za “dużego” wyboru internetu a tego który aktualnie posiadam odradzam każdemu ! [iPlus]

Interesuje mnie takie łącze które mogę podzielić na dwa komputery tzw. PC [kablowo] i Laptop [wi-fi]. Poprzez router który zakupię będzie to prawdopodobnie Pentagram Cerebertus, ale jeszcze nie wiem.

Zastanawiam się nad łączem 1 mb/s/2 mb/s no ale rozważam 6 mb/s ale cena wiadomo rośnie.

Patrząc na tabelkę z netii : http://www.netia.pl/hp,dla_domu,internet_opis.html

1 mb/s kosztuje 59 zł [24 miesiące] 2/4 mb/s 74 drogo :confused: Również 24 miesiące ale te 2 mb/s jest w cenie 4 mb/s ? Nie kumam

Natomiast neostrada to już wogóle zamotane :PP

Proszę o pomoc i pozdrawiam ;]

p.s Kabel dociągnięty do domu mam TPSA tzw. Telefon mam z TP.

W Netii możesz mieć 4 Mb pod warunkiem, że masz w domu kable od Netii, a nie TP. Chyba najlepszym wyjściem będzie w Twoim przypadku Netia 1/2 Mb lub OrangeFreedom 1/2 Mb.

Gdzie taniej … jeśli na kablach Neo , to prawdopodobnie jeśli w tp jest awaria to i u ciebie nie będzie neta

Od 3 lat posiadam Neo 512 :wink: Rodzielona jest przez Lifeboxa na 3 komputery w tym 2 przez Wi-Fi. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem jakąkolwiek awarię. Dziewczyna przeszła z Neo na Netię jakieś 2 miesiące temu i bardzo tego żałuje.

mam netie od października i była tylko jedna awaria tak jakoś do stron ,multimediów wystarcza wiecej jakoś nie potrzebuje

Ja w neostradzie bardzo żałuje , od miesiąca wieczorem rozbudowują sieć ( nie wiem co to znaczy ale tam na infolinii powiedzieli ) . W kwietniu się dopiero działo , awaria na całe miasto , nikt nie ma neta , pojutrze wszyscy mają z wyjątkiem mnie . Przez cały miesiąc nic , aż 29 dnia połączyli 256 kb abym nie mógł rozwiązać umowy .

Tacy sprytni , byle na swoje wyjść

Ale jak warunki techniczne pozwolą na 4 mb/s to upload będzie az 512 mb/s (więc chyba wato pomyśleć nad Netią). A w Netii Ip co ile się zmienia, bo w neo co 24 h.

W dodatku tepsa chce abonament tel. za ok. 50 zł.

Upload raczej nie będzie ważny tylko download , poza tym w neo ip zmienia się po każdym połączeniu

ja mam netię od 4 miesięcy, jestem bardzo zadowolony, ponieważ internet chodzi bez zarzutów oraz po pomyłce przedstawiciela w netii na umowie figuruje mi “4 razy szybszy internet za 44zł” :lol: umowa na 2 lata, więc życzę wam takich pomyłek

bierz netie(ma zmienne IP za kazdym razem jak sie rozłączysz i połączysz z internetem) najtansza i mniej awaryjna niz TP :?

Witam.

Ja na Twoim miejscu wziąłbym internet satelitarny, abonament nie jest taki tragiczny (130zł). Wziąłbym go, ponieważ jest uniwersalny, zasięg w całej Polsce, wszędzie taka sama prędkość. Pozostaje tylko koszt sprzętu :lol: .

130 zł - to 3-4 razy więcej niż opcja w netii .

A tak w ogóle jaka prędkość?

Klamotten , napisałeś : "abonament nie jest taki tragiczny (130zł). "

To mało ? :x :x

  • Tak… Wiem, że skoro mieszkacie w miastach to macie super szybkie internety za grosze właściwie i dlatego 130zł to dla was majątek jak na internet. Jednak uważam, że jak na zasięg w całej Polsce [bez wyjątków] to jest tani internet, ponieważ, nawet w dużych miastach jak Łódź możecie się spotkać z miejscami gdzie nie ma internetu kablowego ani nie ma zasięgu przez telefonię komórkową, a co dopiero za miastami… Jest tani, ponieważ jak patrzę na ceny takiej Astry [300zł] to widzę różnice, lub taki Eutelsat co oferuje internet w czymś tam za 1000zł :twisted: .
  • Tak, tylko ciekawe jak ta opcja w Netii będzie chodziła, taki internet idzie po kablach TP, więc prędkość powyżej 1mb zaczyna szwankować i przerywać. Najwyższa prędkość jaka mi po tych kablach chodziła dobrze to 512kb… No cóż, to Twoja decyzja.
  • A właśnie, co to jest według Ciebie to “stałe łącze”? Czy stałe łącze musi być na kablu?
  • Dlaczego odradzasz? Za wysokie ceny? Czy może masz zasięg EDGE i chodzi Ci z prędkością pierwszej lokomotywy na świecie? Ja nie polecam iPlus’a, ponieważ ma najgorszy zasięg w Polsce. :wink:
  • Każde łącze możesz rozdzielić na 2 komputery i na laptopa, wystarczą odpowiednie urządzenia.
  • 6mb… Możesz nie mieć takiej siły zasięgu w kablach, chyba, że mieszkasz gdzieś w centrum, ale nie polecam, bo to tak się kiełbasi, że szok.
  • 2mb…

  • chyba za dużo się rozpisałem :twisted:

Nie zawsze jest to zgodne z umową, np. rozdzielenie Neostrady do innego lokalu jest nielegalne, podobnie jest chyba z dzieleniem UPC, którego w ogóle nie wolno dzielić.

Za pomocą odpowiednich urządzeń można co najwyżej sklonować adres MAC komputera na router, dzięki czemu provider się nie zorientuje, że w ogóle dzielisz internet, o ile nie odwiedzi twojego mieszkania.

No i?

…i stwierdzam, że jest to możliwe, ale nie zawsze zgodne z prawem :slight_smile: