Jaki najlepszy kupić monitor 22 calowy?

Tak jak w temacie, poza tym, na co trzeba zwracać uwagę kupując monitor?

Z 22" najlepiej LG W2253TQ-PF z full hd.

Z 22" calowych jest tylko jeden słuszny wybór… Dell 2209wa na matrycy ips ;] kosztuje ok 1000zl i według testów jest to najlepszy monitor w tej klasie cenowej ;] sam go osobiscie posiadam i mogę także tylko polecić ;]

Polecam Samsunga SynMaster2233 - dobra cena i parametry. Sam używam i jestem naprawdę zadowolony :smiley:

Polecam firmę Eizo, nie ma lepszej firmy produkującej monitory.

Najprawdopodobniej przed świętami wejdzie na rynek polski konkurent della LG W2220P też na ips, na zachodzie cena tego LG wynosi około 240 euro.

Jak przedmówca, również posiadam i polecam. :wink:

Matryce *VA w horrendalnych cenach tak strasznie odstające wszelkimi parametrami od nec’ów na s/h-ips’ach… nie wiem skąd takie przekonanie że monitory eizo są warte swoich cen… A tym bardziej że są w czymkolwiek najlepsze… (chyba że znaczne zawyżanie ceny to jakieś osiągnięcie :] ).

Co do monitora… 22 calowy ips za 1000zł jak widać nie jest tani.

Z czegoś tańszego bardzo ciekawie prezentują się monitory benq z led’owym podświetleniem:

np. G2222HDL

http://www.agito.pl/monitory-led/benq-2 … tr=1:28391

dell jest ponad 50% droższy tak więc trzeba się zastanowić czy jest w ogóle warty takiej różnicy cenowej…

Niema czegoś takiego jak najlepszy monitor. A ceny najlepszych są większe niż twój cały komputer biurko i oprogramowanie ze dwa razy. Chodzi głównie o grafików i odwzorowanie barw RGB, tak by jakość na wydruku była identyczne jak na monitorze.

:arrow: Jeśli chcesz go powiesić to na standard VESA

:arrow: Na gwarancję producenta na bad piksele

:arrow: Na regulację i wysokość monitora jeśli będzie gdzieś w zabudowanej przestrzeni

:arrow: Parametry, czas reakcji, kontrast, odwzorowanie barw, rozkład oświetlenia i jasność.

:arrow: Czy jest matowy czy błyszczący, przyciąga kurz lepiej lub gorzej

:arrow: Czy ma tuner TV cyfrowy jeśli tak czy jest to tuner MPEG-4

:arrow: Czy ma DVI lub HDMI

:arrow: Czy jest w 16:9 czy 16:10

:arrow: Czy ma funkcje pivot (tryb portretowy)

:arrow: Czy jest FullHD 1920×1200 (16:10)/ 1920×1080 (16:9) czy ma mniejszą rozdzielczość. 1680×1050 (16:10)

:arrow: Czy ma podświetlenie LED czy zwykłe lapmowe.

OT-y wywalone.

Breitner i Mariosti , dyskusje między sobą proszę prowadzić na PW.