Jaki najlepszy (najwydaniejszy) smartfon z Windows 8?

Witam,

Jaki według was jest najlepszy telefon z systemem Win 8? Zastanawiałem się na razie nad HTC Windows Phone 8X lub Nokia Lumia 920. Który lepszy? A może jeszcze coś innego?

Nie ma smartfonów z Windows 8.

Nie Windows 8 tylko Windows Phone 8. Powiedz nam czego wymagasz od smartfonu, a może pomogę Ci wybrać :wink:

Wiem, że nie ma Windowsa 8. Domyślnie chodziło mi o Phone 8. A telefon raczej do zadań bardziej wymagających niż uruchomienie przeglądarki. Przede wszystkim multimedia. Filmy, muzyka oraz gry, które chciałbym, żeby chodziły bez ściny. Aplikacje do zadań bardziej biurowych wtedy zapewne też będą bezproblemowo działać. Zdaję sobie sprawę, że Android i iOS do tych zadań nadały by się lepiej, ale musi być Windowsik z kilku przyczyn nad którymi już tutaj nie będę się rozwodził. :stuck_out_tongue_winking_eye: Aha, byłbym skłonny zrezygnować ciut z parametrów na korzyść dobrej baterii. Ewentualnie ktoś doświadczony mógłby napisać czy daje się praktycznie montować jeśli takowe istnieją baterie o większej pojemności i wydajności.

Skoro chcesz Windows Phone to nic do tego nie mam, nawet przez myśli mi nie przeszło namawiać Cię na inny system. W końcu nowy WP ma bardzo wiele zalet. Jeśli miałbym Ci zaproponować smartfon z WP to byłaby to Lumia 820 lub jak wspomniałeś 920. O różnicach pomiędzy tymi smartfonami możesz samemu doczytać. Z HTC ma WP nie miałem nigdy styczności, więc nic Ci nie powiem :wink:

Obecnie każdy telefon z WP8 ma prawie identyczne “bebechy” (na pewno procesor), więc wydajność będzie podobna. HTC 8S ma tylko 512 MB RAM, co odróżnia go od pozostałych, które mają 1 GB i mogą istnieć aplikacje które nie zadziałają (ale chyba jeszcze takich nie ma).

Lumia 920 ma niewymienną baterię, tak samo jak 8X. Wymienne baterie ma na pewno Lumia 820. Na baterię narzekają wszyscy, ogólnie śmiało można powiedzieć, że ładowanie np. co noc nie jest dziwne. Przy prawie nic nie robieniu (sprawdzanie poczty co godzinę, trochę internetu, trochę rozmów, tryb tylko 2G) moja 820 wyrabia ok. 4 dni.