Jaki najlepszy procek?

(system) #1

nie wiem czy to dobry dział jeśli nie prosze o przeniesienie!! jaki najlepszy procek pojdzie na tą płytę główną:Gigabyte GA-7VT600P-RZ©!!pozdro

(Ikarusek100) #2

Również dołanczam sie do pytania , bo taki sam model dokładnie mam i ciekawi mnie jaki max procek pujdzie ? Teraz mam Semprona 2500+ (1750 Mhz)

(Bażant) #3

(system) #4

wszystkie z tych???

(Bażant) #5

Raczej tak, nie są to zbyt mocne procki :wink:

(system) #6

chwilunia cos mi tu nie pasuje ja mam semprona a z twojej odpowiedzi wynika że ta płytanie obsługuje sempronów!!

(Bażant) #7

Heheh, ja tylko skopiowalem co pisalo przy tej płycie, widocznie niedokładnie napisane jest :mrgreen:

(system) #8

widocznie tak :mrgreen: daj linka skąd to skopiowałeś !!

(Bażant) #9

Klik :slight_smile:

(Paluszczak) #10

Athlon 3200+ - socket A najmocniejszy

(adam9870) #11

Płyta główna ma Socket A na procesor i nie wykluczone, że inne modele procesorów niż Athlony, Durony pójdą na tej płycie które są na Socket A :slight_smile: Kilka razy miałem osobiście o tym się przekonać przy innym sprzęcie. Poza tym BUDI_KRK stwierdził, że na tej płycie mogę być Semprony.

Najmociejszy na Socket A chyba jest AMD Sempron 2800+

MateuszP - Tylko w jakim sklepie znajdziesz nowego takiego procka ?

Tak na marginesie: Procesory na Socket A nie są już produkowane (AMD jakiś czas temu podało informację o zaiwszeniu produkcji procesorów na Socket A) i już dziś są przestarzałe i radziłbym kupić nową płytę główną (na inne złącze dla procesora) i nowy procek już na inne złącze. Na dzień dzisienjszy najnowszym złączem jest chyba Socket 939 :slight_smile: Jeszcze mógłbyś tą płytę główną nową na złącze dla karty grafiki na PCI-E bo Twoja aktualna jest na AGP które też jest już trochę przestarzałe i nie produkują już kart na nie. I od razu grafikę na lepszą byś wymienił :mrgreen:

(Krystian1991) #12

No tak, ale pewnie chodzi mu tylko o wymianę procka, a nie o kupno kompa.

(adam9870) #13

Nudziarz Pewnie tak, ale to napisałem na marginesie :roll:

Poza tym to nie opłaca się zabardzo kupywać teraz procka na Socket A a potem za jakiś rok pewnie będzie chciał wymienić płytę albo procka na jakiś lepszy. I procka lepszego nie znajdzie. A jak będzie chciał zmienić płytę to będzie musiał znowu procka wymieniać.