Jaki najlepszy procesor i karta graficzna do P4M800-M7?

Cześć, chce pomału rozbudowywać mój komputer i tu mam problem. Mam płytę główną BioStar P4M800-M7 z zasilaczem Feel-300ATX i mam pytania:

  1. Jaki mogę podłączyć procesor powyżej 3000 MHz? (bo na razie mam: Intel Celeron D 335, 2800 MHz (21 x 133)

  2. Jaką mogę podłączyć kartę graficzną 1GB z Shader Model 3.0 (lub wyższym)? (bo na razie mam: NVIDIA GeForce FX 5700LE (256MB))

  3. Czy bardzo trudno jest samemu zmienić Procesor, czy trzeba dać komuś kto się zna??

  4. Ile by to kosztowało 8)

W jakim celu chcesz modernizować ten sprzęt? Jak dla mnie nie warto już w niego inwestować.

To raz, a dwa chcąc zmienić procesor i kartę graficzną musiałbyś wymienić także zasilacz.

Procesor wymienia się dość łatwo o ile wiesz jak.

chce zmienić podzespoły by mi większość gier płynnie chodziło, bo np. dziś jak instalowałem Batman Arkham Asylum to wyskakuje mi błąd: “This game requires at least Shader Model 3.0”

  1. Procesor jaki możesz podłączyć to albo Intel Pentium 4 albo Celeron D Processor. Nie znalazłem takiego, który miałby +3000MhZ.

  2. Grafikę podłączasz w odpowiednie złącze na płycie głównej. W twoim przypadku jest to chyba złącze AGP?

  3. Procesor jest bardzo łatwo wymienić. Wystarczy przeczytać instrukcję, lub jeśli nie umiesz czytać, oglądać obrazki :slight_smile:

  4. Procesor Celeron D 2,8 GhZ kosztuje w komputroniku 200zł. Na ceneo znajdziesz taniej.

Teraz dobra rada ode mnie:

Wymień płytę główną na nowocześniejszą (koszt takiej najtańszej to 150-200zł). Wtedy kupisz procesor ponad 3 GhZ, ale będziesz musiał wymienić zasilacz bo ten Feel to czarna lista o ile się nie mylę, pozatym ma 300w. Ten zasilacz nie pociągnie procesora ponad 3GhZ.

Kup płytę główną, zasilacz, CPU (procesor), RAM i opcjonalnie kartę graficzną.

Przybliżony koszt na moim przykładzie:

Płyta główna: ASUS m5a78l-m lx3 - 180zł

CPU: AMD athlon x3 460 3,4GhZ- 280zł

Zasilacz: OCZ CoreXstream 500w - 180zł

RAM: Kingston 4 gb 1600mhz cl9- 100zł

Razem: 740zł bez karty graficznej (płyta główna ma zintegrowaną 256mb).

Dozbieraj pieniędzy i wymień komputer na nowy .Inwestycja w S478 i AGP to tak jakbyś pieniądze na tace oddał .

Axel_5 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=91

Max 2 GB ram DDR.

Popieram poprzedników,że się nie opłaca w to inwestować.Jeżeli byś się jednak upierał na tę płytę to prawdopodobnie musiałbyś zaktualizować BIOS.