Jaki najlepszy procesor?

Jaki najlepszy procesor pod tą płyte główną? https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p5kc-113592/
Chciałbym aby dobrze na nim działało GTA 5. Aktualnie mam Intel core 2 duo e8600 3.33ghz. Na tym procesorze znikają mi tekstury i ciężko się gra, a ja gram w ONLINE, więć uciążliwe bardzo:(
Aktualna Specyfikacja:
AMD Radeon r9 270
8GB Ram

Nie wiem czy podkręcenie procesora coś da.

Nie ruszaj trupa.
Kiedyś był taki temat.


Najlepiej wsadz Xeona E5440 lub E5450 zależy w jakiej cenie znajdziesz, ale niedawno widziałem około 100 zł 5440 co uważam że było OK.
Skok będzie bardzo duży.
Swoją drogą, używasz RAM DDR3, czy Ddr2, bo płyta obsługuje obydwa, a ew. zmiana na 3 też przyniesie pewne korzyści za niedużo kasy.

Posiadam DDR3. Myślałem także nad Core 2 Extreme QX6700. Widziałem testy w grach i wypadał według mnie bardzo dobrze jak na tą półkę cenową.

TDP 130W… dodatkowy większy radiator obowiązkowy.

Xeon E5440 i E5450 tylko TDP 80W. I w ogóle lepsze.

Tak jest i na dodatek sporo tańsze. Zapomnij, że istniały Extreme na tej platformie.

TDP czyli? Nie znam się za bardzo na tym.

Zużycie energii/wydzielanie ciepła. Będzie produkował bardzo dużo ciepła więc potrzebuje też dosyć dobrego chłodzenia przy tym 130W, co oznacza kolejne zbędne koszty, a wydajnościowo to to samo.

Kilka procent, czyli znacznie znacznie mniej niż przesiadka na nowe ryzeny.

Myślałem także nad zmiana płyty głównej, wiec także nowszy procesor. Znalazłem zestaw z Intel core i5 2500. Jak go oceniacie?

Bardzo dobrze, to już jest bardzo dobry procesor, któremu żadne nowe gry nie straszne, nawet z Twoją grafiką. Ten i5-2500 to z czy bez ‘K’? Jak z to jeszcze trzeba sprawdzić moc zasilacza przy podkręcaniu.
Musisz też kupić RAM 2x4GB.