Jaki najlepszy program do tworzenia stron?

Jaki według Was jest najlepszy program do Tworzenia stron internetowych? Najlepiej żeby był bezpłatny i do projektów które można sprzedawać.
W ciągu ostatnich 4 lat z pewnością dużo się zmieniło i warto jeszcze raz zadać to pytanie. W jakich programach tworzycie strony internetowe ?

Webstorm, jezeli sprzedajesz projekty to te pare zlotych jest najlepsza inwestycja w solidne IDE.
Potem dlugo nic i mamy edytory tekstu - sublime, code, atom.

Polecam Visual Studio Code + kilka wtyczek i masz świetny program za free. Sam używam i jestem bardzo zadowolony.

1lajk

W przypadku stron www polecam zainwestować w technologę rwd. Jest to tworzenie responsywnych stron www. Dynamika takiej strony jest bardzo duża oraz strona bardzo dobrze potrafi dopasować się do wymiaru urządzenia, na którym jest przeglądana.

Technologia jest bardzo uniwersalna bo nie ma potrzeby tutaj tworzenia wielu wariantow jednej stronki Jest możliwość stworzenia jedynie jednego.

Zdecydowanie VS Code od Microsoft (https://code.visualstudio.com/) do zakodowania strony. Do zaprojektowania bezpłatny Adobe XD (https://www.adobe.com/pl/products/xd.html).
Do nauki bezpłatne kursy na https://www.freecodecamp.org/ - są na czasie, opierają się o najnowsze technologie (HTML5, CSS3+, Javascript ES6+)

1lajk

Do projektowania ciekawsza wydaje mi się Figma niż Adobe XD :slight_smile:

To już chyba lepszy Gravit Designer.

Prosty, klasyczny Notepad+ :slight_smile:

Z ciekawosci, jakie wsparcie do tworzenia stron internetowych ma Notepad + (+)?

:smiley: koloruje składnie

Notepad + (+)?

I potem długo długo nic, jeszcze niby może podpowiadać składnie lub przewiduje ją na podstawie istniejących wyrazów.


Hack by plusy nie znikały:

Notepad \+\+ :arrow_right: Notepad ++ :exploding_head:

Po co tworzyć strony od zera ,zainstaluj sobie Joomle albo wordpresa albo Grav póżniej bierzesz framework np. Gantry albo Helix + quickstart instalujesz i na frameworku masz opcje przestawiania,komponowania wszystkiego po swojemu.Ja tą strone zrobiłem w jedno popołudnie http://tomyola.pl tym właśnie sposobem a nie znam sie za bardzo na tym wszystkim,nie jestem webmasterem i nigdy sam stron nie robiłem.To jak ktoś ma trochę pojęcia to wyrąbie taką stronę we frameworku w pare godzin że głowa boli.Jak nauczysz się robić dobre szablony możesz je sprzedawać.Tu masz linki do tych frameworków oraz bazę czyli tzw quickstart.Baza zawiera już joomle albo wordpresa oraz dodatki wystarczy zainstalować,we frameworku pokombinowac poprzestawiać,przekolorować pododawać opcje ,artykuł i gotowe.W jedno popołudnie da sie zrobić nawet niegłupią strone od totalnego zera
http://gantry.org/
https://www.joomshaper.com/joomla-templates/helix3

1lajk

Czyli żeby zrobić prostą, statyczną i bardzo szybką stronę-wizytówkę na której raz na parę lat ktoś będzie zmieniał tylko godziny otwarcia firmy trzeba zainstalować Wordpressa, frameworki itd? Dorzucać sobie pracy z utrzymaniem aktualnej wersji bo inaczej narażamy się na włamy? Rzeczywiście świetny pomysł :wink:

W sumie nie, taka zabawa to za 10 zł jest do zrobienia :wink: Domena z ovh z hostingiem i do tego freepress lub batflat (2-4mb CMS), wgrać kilka artykułów i tyle :wink:

Tylko i wyłącznie notatnik z kolorowaniem składni i ewentualnie innymi udogodnieniami, jak ma Sublime, czy Atom. Żadnych programów WYSIWYG. Ja używam domyślnego mintowego Xed, albo ewentualnie opcji edytuj z Double Commandera, bo tym wchodzę na serwery. Do stworzenia grafiki layoutu dowolny zaawansowany program do grafiki rastrowej. Ja używam akurat Gimpa. Nie potrafisz lub nie masz pomysłu, to postaw na hostingu Wordpressa, ściągnij dowolny fajny template i potem jego modyfikuj.

Jeśli chodzi o sklep to moim zdaniem warto zastanowić się nad Shoperem. Magento oraz presta są darmowe oraz daja wiele możliwości. Problemem tutaj jednak moze być samo postawienie sklepu, wymaga pewnych umiejętności oraz jest czasochłonne. Sam shoper pozwala na postawienie sklepu praktycznie bez funduszy tak więc jest dobry dla początkujących. Na plus jest integracja z ceneo, allegro, systemy płatności oraz moduł do księgowania.
Można testować go za darmo przez 14 dni.

Sorry, ale nie ma nic gorszego niż shoper i inne tego typu usługi. Wraz ze wzrostem obrotów sklepu te oferty nie są już korzystne, a migracja z takiego zamkniętego systemu później jest niesamowicie kosztowna, skomplikowana i czasochłonna. Kolejne problemy to gdy chcesz dostosować sklep pod swoje potrzeby, szybko okazuje się, że nie jest to możliwe.

Lepiej się pomęczyć z magento albo prestą, ewentualnie zapłacić komuś jednorazowo po to by potem zaoszczędzić grube tysiące.

A tak btw @sdlike jaki związek z tematem ma twój post?