Jaki najtańszy zasilacz do tego zestawu

Zależy mi na jak najtańszym możliwie zasilaczu który uciągnie poniższy zestaw

 

Processor : AMD Athlon X2 260 3.20 GHZ

 

Ram - 2 GB 800 mhz

 

HDD 500 GB

 

Karta Graficzna - Geforce 9800 GTX +

 

Płyta Głowna - Asus M5A 78-m lx3

 

Mam ibox cube 400 W atx 2.2

 

Ale nie będe podpinał te pudełko z kabelkami , nie chce eksplozji w domu

Od biedy wystarczy ten co masz, zasilacz 450W to już spokój, 600W lub jakiś markowy to ideał :mrgreen:

Okej ale czy ten Ibox Cube jest bezpieczny ?

NIe jest, czarna lista. Kup jakiegos fortrona albo chiefteca 400-450W za grosze na allegro

Ja bym, zwłaszcza używanego, Szefa nie kupował, dwa mi się zjarały (LOL). To są raczej budżetowe zasiłki. Wejdź na jakikolwiek kalkulator dla zasilaczy i sobie wyliczysz jaki będzie odpowiedni, a później szukaj coś markowego.

A możecie mi powiedzieć ile mój zestaw pobiera W ?

Gdzieś około 250 do 300 W.

 

Ale musisz mieć minimum firmowy zasilacz 400 W z mocną linią + 12 V.

Popełniłem mały błąd i nikt mnie nie poprawił :-x Przecież taka karta jak GeForce 9800GTX+ potrzebuje dodatkowego zasilania, którego ten I-BOX nie ma. Podaj pełną nazwę karty graficznej, bo widziałem już te same modele, jednak różnych firm, z różną konfiguracją wtyczek 6-pin/8-pin.

Po pierwsze są przecież przejściówki na molexa więc zasilacz nie musi miec takowej :slight_smile: dodatkowo nie ma co tu kombinować , jego zasiłka to “śmietnik” i tyle, niech sobie kupi markowe tanie 400-450w i z głowy a nie pracuje z czymś z czarnej listy.

Mam przejściówke

 

Na zdjęciu widać podwójne wejście, więc dla pełnej stabilności karty trzeba będzie podłączyć zasilanie do obu.

Dziekuję , a jeżeli podłączę pod 1 wejście karta wystartuje ?

Pewności nie ma, może ruszyć ale w grach być niestabilna, albo stanąć na ekranie bios z informacją aby podłączyć zasilanie.

Jeśli brakuje ci wtyczek w chiefteku to możesz użyć przejściówki z molexów.

Mam wątpliwości że mój chieftec da rade z tą kartą . Kupiłem go za grosze ,a ta karta swoje pobiera .

Chieftec GPS ma troche mocniejszą linie 3.3 i 5v kosztem 12V. W zasadzie jest to model przeznaczony dla starych komputerów ze złączami AGP. W dodatku jest głośniejszy i o zauważalnie mniejszej sprawności niż nowe modele.

Z twoim sprzętem powinien sobie poradzić mimo wszystko, nadmiernie prądożerny nie jest patrząc na całość zestawu. NVidia podaje pod ten model zasilacz 450w+ jako minimalny, trzeba tylko pamiętać że wiele zależy też od jakości, nie tylko od mocy w watach.

Generalnie myśle, że pociągnie ten sprzęt dużego wysiłku, z podłączonym oczywiście podwójnym zasilaniem.

Firmowe zasilacze po nadmiernym obciązeniu poprostu się palą ?

Mają zabezpieczenia i z reguły resetują lub wyłączają sprzęt przy zbyt dużym obciążeniu.

Dziękuje za pomoc , pozdrawiam

Zasilacz jest jak znalazł do tego zestawu. Dobry zakup :?