Jaki NAS do zastosowań domowych kupić?

Cześć!

Próbowałem użyć wyszukiwarki forumowej, ale niestety hasło “NAS” jest dla niej zbyt krótkie. :frowning:

Chciałbym sobie kupić sprzęt, który byłby:

  1. serwerem multimediów;

  2. backupem danych z dwóch laptopów - najlepiej zautomatyzowanym;

  3. serwerem wydruku (połączonym z drukarką Samsung ML-1640);

  4. opcjonalnie - obsługiwał UPS (APC 700VA BE700G-CP);

  5. konieczna obsługa RAID 1.

Myślałem początkowo o WD MyCloud w wersji z 6GB i już prawie kupiłem, ale zorientowałem się, że to nie ma serwera wydruku. :frowning:

Polecilibyście coś? Co do ceny - nie chciałbym znacząco przekraczać 2 tys złotych.

Ja używam Synology według mnie najlepsze

A jakiś konkretny model?

Wszystko zależy od potrzeb nie różnią się one zbytnio funkcjami znaczy napakowane softem na full i można dodawać moduły różnica to ilość dysków pamięci i procesor.

Przyglądam się temu DS214 i trochę dziwi mnie, że porty USB 3.0 są z tyłu obudowy, a port USB 2.0 z przodu. Ktoś tam chyba nie myśli.

XKeseiX, takie głupie pytanie - a taki NAS ma wbudowaną przeglądarkę internetową, żeby móc zalogować się na dowolną stronę i np. coś ściągnąć?

I czy jest możliwość zaplanowania cyklicznych backupów tak, że np. NAS się włącza, budzi laptopa i zgrywa z niego dane?

Napewno ma automatyczne włączanie wyłączanie i system backupu ma wbudowany manager pobierania są dostępne moduły na stronie Synology masz demo systemu możesz sprawdzić jakie są opcje i możliwości w systemie

Nie, nie mogę:

Wiem, że jest tam centrum pobierania. Ale nie wiem, czy mogę pobierać coś z dowolnych stron zabezpieczonych hasłem.