Jaki net dla studenta?

Witam

Jaki dostawca internetu jest w chwili obecnej najkorzystniejszy? Mam na myśli oczywiście zarówno ceny i promocje, jak i czas trwania umowy, jakość usług etc. Orientujecie się czy operatorzy mają jakieś oferty stworzone z myślą o studentach?

Dla studentów to raczej specjalnych promocji nie ma :wink: Dla studentów to wydaje mi się, że najszybszy byłby internet mobilny “zawsze i wszędzie” u któregoś z operatorów sieci komórkowych.Jeśli masz abonament wykupiony u któregoś z operatorów to często obniżają koszty internetu z zasady, że już jesteś ich klientem.

Jeśli korzystasz z internetu w pokoju, akademiku to dostawca zależy od miasta ja mam np. “DIALOG” płacę 60zł za 4Mb i cenie sobie ten net, wykup sobie także router bezprzewodowy, jeśli korzystasz z laptopa oczywiście.

szybki

Raczej jak dla studenta to TANI :stuck_out_tongue:

Zgadzam się, że najlepszy będzie mobilny ale… mobilny będzie droższy od np. kablowego. Zazwyczaj na uczelniach jest darmowy szybki WI-Fi a w akademikach też coś zapewniają:P (te torrenty)

Jak masz laptopa i nie masz internetu WI-Fi na uczelni i mieszkasz nie w akademiku to na Twoim miejscu też bym się skłaniał raczej ku bezprzewodowemu.

Play 2 GB za 29 zł:

  • bardzo tani abonament
  • dość mały limit (ale do www wystarczy)

  • umowa 18 miesięcy

Play dla Studentów

  • umowa tylko na 12 miesięcy

  • dwie opcję do wyboru (5GB i 10GB)

  • jednak dość drogo (chyba przez krótką umowę)

I chyba najrozsądniejsze:

Play 5 GB za 45 zł

  • już dość rozsądny limit i nieduża kasa

  • promocję przez pierwsze miesiące (1zł)

  • umowa 18 miesięcy

Co do internetu to różnie w różnych akademikach jest

(np. w Poznaniu krzyczą 45zł więc jeżeli ktoś chce jak najtaniej i będzie tylko przeglądał www to zaoszczędzi biorąc ofertę za 29zł)

Nie wymieniałem wszystkich plusów i minusów (tylko te najistotniejsze)

Nie jestem też związany ni jak z Play :stuck_out_tongue:

Po prostu ostatnio miałem dokładnie taki sam dylemat

Dla mnie te wszystkie oferty mobilne są ostatecznością. Jeśli masz możliwość to szukaj stabilnego łącza po kablu.

Dobrze rozumiem - net w akademiku to opłata za akademik + 45zł?

W Gdańsku ze studentów nie zdzierają. Aczkolwiek łatwo dostać bana na 7 dni.

Dziękuje bardzo za pełne zestawienie. Przynajmniej mam jakis obraz ofert. Szczerze mówiąc do neta mobilnego nie jestem do końca przekonana. Przede wszystkim ze względu na limity - w Play jest to max. 10 Gb , choć ceny mają faktycznie atrakcyjne. Teraz w Tp wyszla neostarda dla studentów, ale nie mogę znaleźć szczegółów oferty. Na pewno umowa jest na 12 meisięcy

dokładnie…kuzynka ma z playa i zmienia to na zwykły net po kablu…poprostu ten net jest ostatecznoscią…zanim kilkniesz na enter i ta strona zacznie sie otwierac to trzeba jakos tak dziwnie czekac…nie jest to długie jakaś moze max sekunda ale po kablu tego “efektu nie ma”

Mobilny z reguły jest najtańszy, ale ma limity transferu danych i jest mało stabilny, jakość łącza zależna jest od miejsca i czasu korzystania z niego.

Żeby założyć łącze ADSL, musisz być właścicielem łącza telefonicznego w danym mieszkaniu (jeśli nie, łącze nie jest założone na ciebie, tylko na tą osobę, ona podpisuje umowę i widnieje w dokumentach). Czyli w akademiku raczej niemożliwe.

Wysoki ping.

No w mobilnym necie jest dosc wysoki ping. Lepiej bedzie jak wprowadza LTE. Po cdma jest tez w sumie przyzwoicie, bo mniejsze opoznienia niz w GSM.

Internet dla studenta - to zalezy. Mobilny ma te przewage, ze mozesz uzywac go w pociagu, w rodzinnym miescie itp. Mozesz sie nawet teraz mobilnemu netowi przyjrzec, bo ostatnio dali oferte, ktora robi z mobinego netu lacze semi-stacjonarne. Przez to ze sieci (orange np.) wprowadzily sciaganie bez limitow w nocy. Jezeli chcesz sprawdzic jak z zasiegiem (bo to najwazniejsze niz gmsach), to polecam wyprobowac najpierw. Kazda siec powinna miec taka mozliwosc.

Jestem studentką 1 roku na POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ, szukałam z kolerzanką internetu w dobrej cenie i na dobrych warunkach. Przypadkiem trafiłam do Salonu Orange w C.H.Forum obok Cinema City gdzie jest niesamowicie miła obsługa. Od pierwszej chwili wiedziałm ze znjajde tam to po co przyszłam. Uśiechnięta Pani :smiley: od samego początku zrobił dobre wrażenie, zadała nam kilka pytań. Po czym znalazła świetne rozwiązanie - INTERNET DLA SYUDENTÓW !

Oferta mowi o bardzo szybkim stałym łączu bez teleonu stacjonarnego od 2Mb/s aż do 20Mb/s w rewelacyjnych cenach z routerem wi-fi za 1zł !!

KOLEDZY I KOLRZANKI STUDENCI - nareszcie ktoś zrozumiał nasze potrzeby

=D Brawdo =D dla fachowej i miłej obsługi tego Salonu, sami sprawdźcie

vanessita - chyba piszesz o neostradzie studenckiej, tak? w takim razie to nie byl salon orange, tylko salon GKTP.

A co do netu studneckiego, to zalezy. Jezeli ma sie pewna stancje, to mozna brac stacjonarny net. Jezeli chce sie miec neta zawsze przy sobie, wtedy mobilny (w tym salonie musialabys sie zapytac o orange free).

net mobilny jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli ktoś sie czesto przemieszcza- tutaj się zgodze. Jedyne co mnieogranicza to kwestia limitów. Wolalabym ich nie pilnowac, z racji tego, że nie jest to komfortowe.

Pod wzgledem ofert studenckich to póki co jest chyba tylko UPC i neostrada? Które z tych ofert są korzystniejsze pod względem działania?

Zależy od stanu miejscowej infrastruktury UPC i TPSA. W przypadku UPC ważne jest jeszcze istnienie infrastruktury, bo inaczej nie będzie działać w ogóle (o linię TPSA jest dużo łatwiej).

@kpc21 pod tym względem nie powinnam mieć problemu, bo studiuje w dużym mieście, wiec przypuszczam, że mam dostęp zarówno do UPC jak i Tp, pytanie tylko jak te sieci działają w praktyce, co jest bardziej korzystne.

Jedyne wyjście to zorientować się wśród sąsiadów, bo w każdym miejscu będzie inaczej.

Nie byłbym taki pewny.

@kpc21, mam dostęp zarówno do UPC, Tp, Aster , Vectry etc. Ale nie ukrywam , że zależy mi na cenach, a przy tym też na jakości.