Jaki net wybrac?

mam pewien dylemat bo niewiem czy zostac przy obecnym dostawcy netu a jest to osiedlowy net czy tez wybrac net upc chodzi mi o sprint 2 mb/s za 69 zeta.za osiedlowke place 60 zeta ale nawet niewiem jaka jest wlasciwie predkosc tego netu ,dostawca niepodaje predkosci nawet na stronie ajak sie pytalem o predkosc kiedys to mowili ze w nocy predkosc wynosi srednio 1 mb/s lub wiecej wiec w przypadku tego netu jest tak ze im niej ludzi siedzi tym jest wieksza predkosc a gdy sprawdzalem predkosc roznymi testerami to nawet w dzien wychodzi mi srednia predkosc download 5 mb/s a upload 800 kbps tak mi wyszlo na speedtest.predkosc takim testerem jest czasem mniejsza np 4 mb/s lub wieksza czesto daje mi tez 6 mb/s .na innych testerach jest podobnie lub predkosc jest nawet sporo mniejsza bo np jak mierzylem predkosc na zmiane dwoma testerami speedtestem i twoje ip to na tymdrugim mam zawsze zanizona srednio mniej o jakies nawet 2-3 mb/s .wiec po testach predkosci takimi testerami niewiem jaka jest napewno predkosc mojego lacza moge jedynie przepuszczac ze jest to srednio okolo 5 mb/s co mnie jednak mocno dziwi przytakim dostawcy.jak sie pytalem przedstawiciela upc to poinformowal mnie ze w przypadku netu upc jest to zupelnie inna technologia i zawsze mial bym tam zagwarantowane 2 mb/s niezaleznie od pory dnia.wiec juz sam niewiem co mam robic ,czy mam wierzyc testerom jesli mam zeczywiscie okolo 5 mb/s to jest to jednak duzo wiecej niz 2 mb/s upc.a moze dostawca osiedlowy zwiekszyl mocno predkosc netu ale nigdzie niema takiej informacji a jesli jest to jednak okolo 1 mb/s to oplacalo by mi sie wtedy wybrac net upc znacznie bardziej zaawansowany technologicznie jak mnie informuje ich przedstawicel.

Jak masz kase to bierz UPC - 10 mb za 89 zł lub hmm Netię 4 mb za 54 zł :slight_smile:

no w sumie to bym niemial dylematu wybierajac 10 mb/s upc gdybym mial wiecej kasy no ale jeszcze pomysle :smiley:

To sobie zedrzyj jakieś 300mb i patrz na średni trasnfer w dzień i w nocy.

Przy 6Mbit to powinno być jakie 768, czyli takie 600KB/s byłoby dla Ciebie 5Mbit.

Netia 4MB/s trzeba u nich telefon mieć ;p

4 Mb/s za 44zł jest tylko w pakiecie z telefonem, a poza tym tylko dla konkretnych lokalizacji