Jaki net?

Witam.

Aktualnie mam połączenie 70kB/s. Po pierwsze, ile to jest w przeliczniku na KB, czy to nie ma różnicy?

Po drugie jest ono nie wystarczające, gdyż podczas różniastych gier sieciowych mam za wysokiego pinga.

Po trzecie jeśli chciałbym wymienić, to na co się przerzucić. Nie mam zbyt dużego wyboru, więc pozostaje mi NEO. Ale jestem na NEO uczulony (limity pobierania i w ogóle TP :confused: )

Więc co radzicie mi zrobić w takiej sytuacji.

Przepustowość połączenia nie ma związku w momencie, gdy są horrendalnie duże pingi - jest to wtedy winą operatora sieci, z której korzystasz.

70kB/s to 70*8= 560 kbit/s.

Co zrobić, nic nie poradzisz. Można założyć DSL i podzielić w bloku, zebrać ludzi.

Skontaktować się z obecnym ISP i wyjaśnić sprawę, dlaczego takie pingi.

etc. etc.

Dobieraj właściwie działy. Przenoszę.

Pytanie napisane tak, że kompletnie nie wiadomo o co chodzi.

Sprawdź oferty lokalnych dostawców internetu.

Jeśli takich nie ma, może spróbuj dogadać się z sąsiadami w sprawie sieci.

Przesiądziecie się na DSL TP - właściwie niezawodny no i bez limitów.

I Chyba to zrobię.

A w NEO jest kb/s czy kbit/s?

Jakby to najprościej wytłumaczyć…

To trochę tak jakbyś pytał czy lepiej kiedy plik ma 8 bitów czy 1 bajt.

kB/s (kilobajtynasekundę) i kb/s (kilobitynasekundę) to po prostu różne jednostki oznaczające jedno i to samo.

1 kB/s to nic innego jak 8 kb/s.

Analogicznie:

10 m/s to 36 km/h

Jeśli spytacz z jaką prędkością lepiej się jedzie 10 m/s czy 36 km/h to jaka będzie odpowiedź? 8)

Dobra, wiem o co chodzi. :stuck_out_tongue:

Ale powiedźcie mi, co zrobić z tak wysokim pingiem. Czy 70 kB/s jest za mało żeby grać po sieci z miare normalnymi pingami? Już napisałem maila do admina sieci i moze coś z tym zrobią. A co ja mogę ze swojej strony zrobić?

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to, co napisaliśmy wyżej. Nie ma nic do dodania. :?

Jedynie

Sprawdzić system na obecność malware, wirusów, aplikacji działających w tle mogących spowalniać połączenie.

Zapomniałęm o syfach i od razu wziąłem się za ich czyszczenie, czego dawno nie robiłem. Efekt - kupę znalezionych malware i innych syfów, zobaczymy może pomoże. :slight_smile:

BTW. Ale to forum się rozwinęło. Wchodzę tu raz na jakiś czas już tylko. Kiedyś aktywnie się udzielałem. Niestety kompy, to nie jest mój konik. :slight_smile:

Pamiętma jeszcze czasy, jak było kilka działów, paru modów. A teraz proszę… 8)