Jaki nisko profilowy ram kupić?

Jaki nisko profilowy ram kupić? (nowy na fakturę vat)
Mam już 16 GB i chcę rozszerzyć o drugie tyle, i ważne ram musi być nisko profilowy, żeby się zmieścił pod chłodnicą. Wklejam preentscreena z everesta bo nie mam pewności jaki mam już ram, a chcę mieć taki sam o takich samych parametrach.
taki mam ram
Wydaje mi się, że taki będzie odpowiedni - jednak nie mam pewności dla tego zakładam ten wątek.

Zobacz jaki masz fizycznie, jak pomieszasz rodzaje, to nie masz 100%, że zadziała. No i … 32 GB RAM na DDR3? To nawet I7 po OC nie wykorzysta. :wink:

:confused: mam i5 2500k po oc
nie bardzo mogę sprawdzić fizycznie co mam głównie dla tego, że mi się nie chce xD, do tego musiałbym odłączyć od kompa dużo różnych kabli…
Ale skoro mój proc nie obsłuży tego to już nie ważne :frowning:

Masa ludzi jeszcze na DDR3 jedzie. <kupili kiedyś komputery za za 6 K , i nagle ręka w nocniku

Pobierz CPU-Z i wklej nam zakładkę mainboard

Powinien fizycznie obsłużyć 32 GB RAM, ale kwestia obecnego RAM i płyty też jest ważna. No i przy tym procesorze, to raczej różnicy 16 vs 32 GB nie poczujesz w grach. No chyba, że masz parcie na RAM dysk do trzymania projektów jakichś.

Wpisz w wiersz poleceń(administrator) następująca komendę:

wmic memorychip list full

potem klik na enter.
Wyświetli ci sie pełne info o pamięci a w pozycji PartNumber jej identyfikator np.KHX1600…

Zastanawia mnie czemu część ludzi uważa że komputer jest tylko do gier?
No dobra tu jest preentscreen cpu-z.
A ramu potrzebuję do grafiki 3D, mam w scenie już ponad 300 mln qładów, i będzie jeszcze więcej, po to mi ram potrzebny, a to że procesor będzie długo mielił mi nie przeszkadza.
Kolejny preentscreen z cmd

Tak ciężko jest ten PartNumber wklepać w Google by wiedzieć dokładnie jaką ma się pamięć, łącznie z jej wysokością?

Już to sprawdziłem nie mam jednak co do tego pewności. Dla tego potrzebuję rady z zewnątrz by rozwiać moje wątpliwości.

Mi się wydaje, że problem masz troszke inny. :wink:

  1. W pierwszym poście szukałeś niskich RAM, żeby pasowały do chłodzenia.
  2. Z tego co rozumiem obecne są za wysokie, zgadza sie?
  3. W tej sytuacji albo wymienisz chłodzenie, jednak nawet wtedy „niesparowane” RAM z tej samej serii mogą sie krzaczyć w ekstremalnym przypadku, albo wymienisz wszystkie RAM na takie same-niskoprofilowe, bo kupić i później kląć niezbyt sens.

Bez tego w punkcie 3 kręcimy się w kółko, ja przynajmniej tak to odbieram.

G… sprawdzałeś.
Masz tu swoją kość.

Kup to samo.

Włącz małolat myślenie.

Nie mogę tego samego bo się nie zmieści pod chłodnicą - sprawdzałem, dwie kości są po za obszarem zasięgu szerokości chłodnicy; jak kupę takie same to się pod nią nie zmieszczą, dla tego szukam nisko profilowych. Nie mam zamiaru grzebać przy chłodnicy - za dużo bawienia się w wyjmowanie wielu rzeczy i dokręcanie jej z taką samą siłą co wcześniej.

Otrzymałeś informację jaką masz kość, o jakich parametrach i jakiej wysokości ponieważ tego nie pamiętałeś. Czego oczekujesz? Że ktoś ci niższą znajdzie? Nie mając pojęcia jaka może być maksymalna wysokość? Zmierz i szukaj.

Ok - zrobię tak jak znajdę na to czas.

Zrób zdjęcie jak to wygląda fizycznie. Zmierz odległość między chłodzeniem a płaszczyzną gniazda pamięci (nie płyty).