Jaki nowy monitor?

Szukam nowego monitora.
Aktualnie posiadam Sony STYLEPRO SDM-S95DR/FR LCD TN.

Szukam 24~27" FullHD~2K raczej też na matryc TN (jakoś przyzwyczaiłem się do tego typu)
Najlepie 1ms btb, ale wystarczy gtg
W sumie to chyba już wszystko będzie lepsze od S95DR
Mój komp to AMD Ryzen 2600 + nVidia 1660 Ti

1 polubienie

FuLL HD starczy, mam nawet lekkie wątpliwości czy 2300 nie blokuje tej 1660 :wink:

Przecież wiesz że blokuje i to dosyć wyraźnie…

Panowie pomyłka “AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor”
Chciałbym się dowiedzieć co myślicie

Dell S2716DG 1440p
ASUS PB277Q - tańszy, żre troche więcej prądu niż ten u góry i pewne 1ms gtg
Wszystko na TN.

Edit: Docelowo chcę zmienić na Ryzen 5 3600X w przyszłości (temu płyta to B450 Tomahawk) by można było modernizować.

a taki nie kurwed?

Jak chcesz koniecznie z tą paściową matrycą:
https://www.x-kom.pl/p/354437-monitor-led-27-iiyama-g-master-g2730hsu-black-hawk.html

Ten curved się tak nie czuje :slight_smile:

Wiesz, byłem u kolegów i faktycznie ten TN to jakiś paść…poszukałem dokładnie w gogle i znalazłem na stronie producenta mój modem monitora.

" LCD Type: TFT MVA" - teraz zrozumiałem dlaczego mam równomierne podświetlane i dobre kąty widzenia porównanywalne z IPS, dobry kontrast i całkiem dobre odzwierciedlenie kolorów w stosunku do TN, monitor jest 8ms.

Jako że chcę te samą matrycę/typ ekranu bo nie podobają mi się IPS (w sumie podobają - ale widziałem i wszystkich plamki - kijowo się na taki patrzy - to wszystko widać) VA i TN.
Zwykłe VA są ok, ale w czerni wszystko się rozmazuje - przynajmniej u kolegi - widać to nawet na kursorze w ciemnych nie doświetlonych lokalizacjach czy filmach.

Więc szukać bede do 27" MVA lub nowszą matrycę MVA. W sumie razem z ojcem za monitor daliśmy tyle co za dobrej klasy tv więc jak chcę coś nowego to chyba teraz znów po tych 10 lat (a monitor wygląda jak nowy, żadnych problemów matrycę) dać tyle samo.