Jaki obecnie najlepiej zakupić dysk twardy do 280 zł?

Witam mam obecnie na wydanie 280 zł (Zawsze jakaś dyszka się znajdzie na wydanie gdyby trzeba było dołożyć) Chcę wybrać sobie jakiś dobry trwały dysk który posłuży mi przez najbliższe 3 lata przynajmniej, chciałbym wiedzieć co byście obecnie wybrali w stosunku jakości oraz szybkości i wydawanego hałasu. Co dostępnego na rynku jest najlepsze.

Dysk będzie dział w szufladzie takiej jak ta obecna tutaj:

Kieszeń HotSwap do HDD 3,5" S-ATA2 FV

http://allegro.pl/item239425937_hit_kie … a2_fv.html

sata3.jpg

Posiada ona chłodzenie, takie jak widać na fotce. Co do interfejsu to niech będzie na SATA2 ponieważ będzie działała na Abicie KN9.

Bierz WDC, wypada najlepiej w testach, cichy, szybki i wydajny…

Ewentualnie możesz wziąć Seagate.

SeaGate do ciągłej pracy ze znaczkiem ES.

no własnie nie wiem z tego co widzę to większość zaznacza tutaj w ankiecie tego WD ale chyba opierają się o testy a nie że go posiadają,jestem własnie ciakwy jak to jest z tymi nowymi sygetami czy faktycznie są az tak głosne

Ja miałem model 7200.10 szczerze wcale super cichy nie był. Słychać było chrobotanie głowicy. Teraz wybrałem Samsunga za namową kolegi. W testach wypada lekko gorzej niż WD AAKS ale jest cichszy.

pzdr!

no i przedewszyskim jest tańszy od tego wd ale chyba sie zdecyduje na wd, jeszcze w sumie zoabcze a trafił ci sie samsung cichy tak ??

Musiał byś poczekać do jutra, gdyż jutro po pracy odbieram zestaw. Wtedy mogę się wypowiedzieć na jego temat. Powiem tak sam średnio jestem przekonany do tego Samsunga lecz mam dużo znajomych którzy go mają i chwalą sobie bardzo więc postanowiłem zaryzykować :slight_smile:

I tak ze tego co chciałem to tylko nagrywarka jest wybrana przez mnie… resztę wybrali mi forumowicze tego forum i PCLab’u :slight_smile:

Uwierzyłem na słowo :stuck_out_tongue:

Ja polecając WDC z serii AAKS opieram się na testach z internetu, ale również na testach przeprowadzonych przez siebie. Nie mam tego dysku, ale miałem okazję składać komputery z tym dyskiem. Moje testy potwierdzają treść testów z internetu.

Miałem również styczność z Seagate Barracuda 7200.10. Dźwięki, które są wydawane przez ten dysk zależą od tego, jaki sie trafi. Miałem kontakt z trzema modelami tego dysku i dwa z nich chodziły cicho. Jeden wydawał z siebie dźwięki typu “buczenia” podczas kopiowania ciężkich plików.

BTW: Popraw zdjęcie, bo forum sie rozjechało…

chyba jednak własnie zdecyduje sie na dysk WD aaks widze ze go wszyscy poelcaja i nawet tautaj jest na miejscu jezli chodzi o moją krótką ankietkę

Bardzo dobry wybór, bierz i się nie zastanawiaj. :stuck_out_tongue: