Jaki Odkurzacz do domu? :)

Cześć,

Mam do was pytanie za 100 punktów. Jaki standardowy odkurzacz polecacie do 250zł?. Niestety, w1 5 letnim zelmerze spalił się silnik, i trzeba kupić nowy odkurzacz… Interesuje mnie moc silnika 1900W, i dobra szczotka która zbiera włosy i zwierzęcą sierść z dywanów.

==

Możecie coś polecić może jakiś zelmer. Wspieram Polską gospodarkę :slight_smile:

 

O Zelmerze zapomnij już od dawna nie jest Polski.Po 5-6 latach zepsuł się nam stary odkurzacz Clatronic (już nie chciał zasysać, ale silnik działa podejrzewam nieszczelność na korpusie, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić) i zakupiliśmy znowu odkurzacz tej samej firmy tym razem http://www.clatronic.pl/agd-do-domu/odkurzacze/odkurzacz-clatronic-cyclon-twin-spin-bs-1286.html mam nadzieję, że znów podziała 5-6 lat.

 

Zelmer jak najbardziej jest polską firmą, natomiast część produkcji prowadzi w Chinach. Unikaj modeli z literą Z w numerze.

 

A swoją drogą obecnie produkowane odkurzacze Zelmera sprawiają wrażenie dość tandetnych.

 

Natomiast jeśli chodzi o Clatronic - to tania “dyskontowa” marka, zdaje się że kiedyś sprzedawała ją Biedronka. Jakości, a przede wszystkim możliwości naprawy w razie jakiejś usterki raczej bym się po nim nie spodziewał. Polskiego Zelmera (nie chińczyka) naprawi każdy serwis AGD.

 

To widzę, że o czymś nie wiesz jak twierdzisz, że Zelmer jest polska firmą kiedyś był, ale od 2013 roku już nie jest poczytaj:

Koncern Bosch und Siemens został nowym właścicielem rzeszowskiego Zelmera – podaje Radio Rzeszów. Przedstawiciele firmy poinformowali, że poprzez giełdę zostało zakupionych 98 proc. akcji spółki.

Wartość transakcji wynosi ponad pół miliarda złotych – podaje radio

Nowy właściciel zamierza pozostawić produkcję w zakładzie w Rogoźnicy oraz zachować markę Zelmer.

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/zelmer-sprzedany-koncernowi-bsh,7039524686#ixzz3BuaZifqv

 

To bardzo dziwne, że tak słaby sprzęt, jak Clatronic wytrzymał mi 5-6 lat czyścił nie tylko mieszkanie także samochód przez cały okres użytkowania nie zanotowałem nawet jednej usterki można rzec, że do dzisiaj działa tylko już nie chce zasysać, ale silnik działa podejrzewam nieszczelność na korpusie, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić, jeśli się coś zepsuje w ramach gwarancji to sklep wysyła do serwisu każdy produkt.Serwis AGD naprawi każdy sprzęt AGD lecz koszt naprawy może być jak koszt zakupu nowego sprzętu pisało o tym w Angorze - postarzanie sprzętu, czyli jak producenci chcą na nas zarobić - bardzo ładnie to zobrazował serwis AGD który się między innymi w reportażu wypowiadał.Może Kcp21 napisz dlaczego należy się wystrzegać Zelemera o literce Z gdyż dla mnie to URBAN LEGEND tak samo, jak kropki na puszce piwa miały świadczyć, ile razy piwo było przelewane w browarze jak się w sklepie nie sprzedało.

 

PS.Mikser Zelmera chwale sobie już jest ze mną około najmniej 13-15 lat.

Jeśli odkurzacz ma mieć torby na syf jednorazowe, warto sprawdzić ceny danych toreb i ich dostępność w sklepie obok. Niektóre mogą mieć dodatkowo jakieś filtry (potrzebne albo nie) - także jaka ich cena i dostępność. Mam tani odkurzacz GE bodajrze i od kilku lat torby na syf są dostępne tylko w internecie i tylko w 3 pakach, których cena jest zadziwiająco wysoka jak na ich pojemność. Rozumie się więc samo przez się, że używam go 2 razy w roku (jak mój śp pradziadek grzebienia) - Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Ogólnie mogę polecić Zelmer

 

U mnie jest teraz Zelmer Odyssey (chyba kosztował więcej niż 250 zł) i ogólnie jest ok. Oczywiście jest codziennie w ruchu.

Poprzednio był Meteor 2 (jeszcze z 2-letnią gwarancją, kupiony za ok 200 zł) i to chyba był najbardziej “nieudany” Zelmer u mnie, mimo dobrych opinii w sieci. Nieudany, bo miał 2 razy wymieniane coś w silniku na gwarancji, a potem padł “już” po 6 latach.

 

Jeśli chcesz zelmera, to poczytaj opinie danego modelu. Możliwe, ze Zelmer tak jak każdy, wypuścił kilka modeli - szrotów, na które trzeba uważać.

 

 

 

Rolki na szczotkach w ostatnich 2 modelach są po prostu do tyłka. Fajnie się z tym odkurza, ale po 2 latach się rozpada. Wtedy trzeba jechać na twardo.

Co do obudowy też wygląda jakoś tandetnie, ale nic się nie rozpada. Te stare miały solidne plastiki, ale były też dużo cięższe.

Serwis AGD naprawi sprzęt AGD jeśli będzie w stanie zakupić do niego części zamienne. Jeśli nie ma takiej możliwości, może co najwyżej kombinować z przekładkami z innych zepsutych urządzeń, co zazwyczaj nie jest możliwe z racji tego, że trzeba takim urządzeniem na przekładkę dysponować. No i coraz częściej trafiają się urządzenia, w których uszkodzonych podzespołów nie da się zdemontować, trzeba je wymieniać razem z większymi i dużo droższymi modułami - dotyczy to w szczególności pralek.

 

Proste - Zelmery z Polski i z Chin mają zupełnie inną numerację modeli. W tych z Polski w numerze jest kropka, w tych z Chin litera Z.

 

Za to odkurzacz z serii produkowanej w Chinach (01Z010) nie wytrzymał nawet roku. Natomiast inny odkurzacz wyprodukowany w Polsce (Cobra 2000) trzyma się już chyba ponad 10 lat. Jego poprzednik, też produkcji Zelmera, jeszcze w blaszanej obudowie typu “jamnik”, był równie długowieczny.

Ale współczesny Zelmer to i tak nie to samo co ten dawny - przykład opisałem tutaj: http://elektroda.pl/rtvforum/topic1792391-540.html#12757764

 

 

Daj mi linka do tych informacji (Proste - Zelmery z Polski i z Chin mają zupełnie inną numerację modeli. W tych z Polski w numerze jest kropka, w tych z Chin litera Z). bo szukałem w sieci wczoraj i dzisiaj bardzo długo i nigdzie nie znalazłem takich informacji i jedyne co znalazłem to (Litera M oznacza silnik 309.5 - wirnik 309.5200 (oznaczenie odkurzacza np. 4000.0.M…, natomiast wirnik 309.1200 jest w silniku 309.1 (wtedy w oznaczeniu odkurzacza jest litera K) wiele w sieci już bzdur czytałem, więc sam zrozum, że nie ma czego powtarzać, jeśli to jest nie potwierdzone przykład sprzętu Tevion,Medion niektóry sprzęt jest robiony przez producentów uznanych dla Tevion,Medion (ze swojej strony laptopów tej firmy nie polecam, gdyż widziałem pewien laptop i to był ich autorski projekt, który był koszmarnie zaprojektowany) mam w domu odtwarzacz mp3 marki Tevion,Medion wyprodukowany na ich zlecenie przez firmę Grundig ( Grundiga odtwarzacz mp3 wygląda tak samo, jak mój Tevion/Medion, tylko że ma napis Grundig) i mimo 8 lat działania nie mam z, nim żadnego problemu i też czytałem bzdurne opinie o tej firmie.Nie wiem czy wiesz, ale Zelmer wycofał się z produkcji w Chinach zdziwiony, bo ja bardzo, a co do (Serwis AGD naprawi sprzęt AGD jeśli będzie w stanie zakupić do niego części zamienne) jeśli się zepsuje na gwarancji to serwis się martwi nie ja, a poprzedni odkurzacz do teraz działa, więc :slight_smile: KPC póruwnywać Zelmer Galaxy z Cobra 2000 to, jak porównywać Pobiede z Mercedesem, jeśli nie rozumiesz tej analogi to wyjaśnię, że co w Cobrze 2000 ma się zepsuć jak to prymitywna konstrukcja czym urządzenie jest bardziej skomplikowane tym jest większa szansa na usterkę.

Zelmer Galaxy akurat nie tyle się zepsuł, co miał wadę konstrukcyjną, przez którą nie nadawał się do użytku.

 

Gwarancja trwa 2 lata - problem z tym, co potem.

 

U mnie nie ma żadnego problemu 5 - 6 lat mój odkurzacz działał, gdyby nie nieszczelność na korpusie (zasięgnąłem informacji) to nadal zbierałby brud z domostwa.Jeśli sprzęt zepsuje się po gwarancji niektórzy producenci oferują dłuższą gwarancje niż 2 lata :razz: to się kupuje nowy, a co do opinii, że stare jest lepsze to części do tych urządzeń także się kończą.

O ile jak najbardziej jestem w stanie zrozumieć kupowanie po 2 latach nowego smartfona czy komputera, czy też nawet (choć może nie po tak krótkim okresie) telewizora, w których to dziedzinach następuje bardzo szybki rozwój, to odkurzacze się nie zmieniają. Nie widzę powodu, dla którego po 2 latach mam kupować nowy odkurzacz tylko dlatego, że stary się popsuł. Wolę oddać stary do naprawy, zapłacić mniej, i dalej mieć sprzęt na lata, zamiast kupować nowy, co do którego nie mam pewności, czy nie popsuje się zaraz po gwarancji.

 

Odpowiem tak naprawa odkurzacza 100-150 zł cena nowego od 150 zł więc naprawy już nie są opłacalne (postarzanie sprzętu, czyli jak producenci chcą na nas zarobić)

  1. Czy każda naprawa odkurzacza będzie mnie kosztować 100-150 zł? Zwykle jest to kilkadziesiąt zł.

  2. Za 150 zł kupię odkurzacz który podziała tylko przez okres gwarancji, a prawdopodobnie będzie to sprzęt tandetny, który po dwóch odkurzaniach straci siłę ssania i trzeba w nim będzie wymienić kosztujący kilkanaście zł (bądź więcej) filtr HEPA.

 

Lepiej kupić raz a dobrze. Niekoniecznie dotyczy to urządzeń, które po 2 latach i tak się wymienia, bo stają się przestarzałe, ale już odkurzaczy i generalnie sprzętu AGD - jak najbardziej.

To może coś z wiodących firm na rynku np. bosch albo elektrolux.

 

Ty masz stary odkurzacz a ja piszę tobie o nowych odkurzaczach, gdzie wymiana tyle będzie kosztowała naprawdę chciałbym spotkać taki serwis, który naprawi sprzęt za kilkadziesiąt zł :mrgreen: :shock: :x może w latach socjalizmu za tyle naprawiłeś odkurzacz, ale nie w obecnych czasach.Napisałem cena nowego odkurzacza od 150 zł mój Clatronic był troszkę droższy i działał/działa przez 5-6 lat po dwóch odkurzaniach nie stracił siły ssania i nie musiałem wymieniać filtra Hepa uważasz, że zawsze cena to wyznacznik jakości :slight_smile: W pewnym sklepie sprzedawano listwę zasilająca, w której miał znajdować się specjalny piasek, który powodował lepszy przepływ prądu a tym samym lepszą jakoś dźwięku w sprzęcie grającym cena takiej listwy to było 800 zł a na prawdę listwa warta była 200 zł a co do firmy Bosch wykupił Zelmera, więc Bosch<>Zelmer, a co do Electroluxu filmik pokazujący z jakimi problemami mogą spotkać się klienci w Polsce przy zakupie sprzętu AGD firmy Electrolux http://youtu.be/-AJE2cR5E7g

ok dzięki za odp. Zastanawiam się nad tym modelem http://www.agdhome.pl/mobile/odkurzacz-zelmer-tiny-vc1400-0sk,id8543.html

w sumie ma wszystko co trzeba. Komentarze ma pozytywne. Dobrze ciągnie i nie ma worków. Filtr hepa… brzmi rozsądnie ale od kurzu jeszcze nikt nie umarł (no chyba że ktoś ma alergie). Ponoć trzeba go myć po każdym odkurzaniu… nieco upierdliwe. Szkoda że niemcy przejęli Zelmera… Państwo mogło by wspomóc przedsiębiorstwo… ale nic. Lepiej pakować kasę w malo przyszłościowy LOT niż w rodzima firmę

Poszukałem w sieci i to co znalazłem - film o twoim odkurzaczu w języku czeskim http://youtu.be/bIjJ8tDpEBk a także instrukcje obsługi czasami warto przeczytać instrukcje przed zakupem, żeby zobaczyć czy użytkowanie nie jest skomplikowane http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/instrukcja-obs-ugi-do-odkurzacza-Zelmer-Tiny-VC1400-0-SK_PL_%28videotesty.pl%29.pdf a co do komentarzy cześć komentarzy jest lewych sam kiedyś robiłem dla pewnych ludzi ładne widoki w internecie :wink: :stuck_out_tongue: więc swój swojego zawsze pozna.

Heh ten czeski filmik na yt widziałem dokładnie 30min temu xD. W sumie spoko pokazali że odkurza i jest w miarę głośny (akurat kryterium głośności nie biorę pod uwagę… odkurzacz to odkurzacz ma silnik i go słychać, także nie wiem po co na ceneo jest tyle komentarzy tego typu)\

Hmm… w numeracji nie widzę, litery Z… czyli ten model został wyprodukowany w Polsce?  Sorry, za takie “pierdołowate” pytanie :smiley:

To widziałeś inny film, gdyż na filmie z mojego linka nie ma jak pracuje tylko jest pokazany wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, a także opis techniczny (zagubiłeś się w internecie http://youtu.be/ISNRN-JF9SQ) to URBAN LEGEND czyli Legenda Miejska  co pisał Kpc21 ( Proste - Zelmery z Polski i z Chin mają zupełnie inną numerację modeli. W tych z Polski w numerze jest kropka, w tych z Chin litera Z.) tak samo, jak kropki na puszce piwa miały świadczyć, ile razy piwo było przelewane w browarze jak się w sklepie nie sprzedało.A tu masz wyjaśnienie (Litera M oznacza silnik 309.5 - wirnik 309.5200 (oznaczenie odkurzacza np. 4000.0.M…, natomiast wirnik 309.1200 jest w silniku 309.1 (wtedy w oznaczeniu odkurzacza jest litera K)

Jeśli chodzi o zelmer to mi servisant doradził że, te co mają 2 lata gwarancji to są chinskie, a te co mają 4 lata to polski produkt.Kupiłem model z fukcją prania, która mnie zawiodła,reszta OK