Jaki odpowiedni zasilacz do laptopa

Cześć

Mój zasilacz do laptopa wyzionął ducha niestety i potrzebuje pilnie kupić inny. Niestety z tego co widzę to w sklepach nie ma oryginału, są za to zamienniki. I tak mój zasilacz [do laptopa HP Probook 450 G1] ma dane: OUTPUT 19,5 V 3,33A 65W MAX

Znalazłem taki zasilacz: OUTPUT 19V 4,74A 90W o odpowiedniej wtyczce.
Czy taki może być? Bo z tego co czytam ampery i moc może być, tylko nie wiem jak z napięciem, bo przeczytałem że musi być dokładnie takie samo jak w zasilaczu [a jest 0.5 mniejsze] i sam już nie wiem.

Pozdrawiam

Mniejsze to pół biedy, większe zasilanie uszkodziłoby urzadzenie. Pół wolta to nie jest wielka różnica i powinien pasować, ale faktycznie najlepiej by było, gdybyś znalazł identyczny.

Z amperem to też nie do końca dobrze. O ile w przypadku zasilania urządzeń nie robi to wiekszej różnicy, o tyle bateria może się uszkodzić.

Bierz spokojnie, 0.5V nie zrobi różnicy a to, że moc ma większą nawet lepiej; nie słuchnaj @roobal o wpływie na baterię, pewnie nad ranem coś Jemu się pomyliło :wink:

Okej, kupiłem ten zasilacz o takich parametrach. I teraz jeszcze pytanie, bo używam go teraz i powiem że leciutko piszczy, bez znaczenia czy jest laptop mocno obciążony czy nie. Czy że tak powiem “dotrze się” czy coś jest z nim nie halo?