Jaki odtwarzać multimedialny bardziej polecasz?

Witam wszystkich!

Chciałem się zapytać, który z wyżej wymienionych odtwarzaczy multimedialnych Waszym zdaniem jest najlepszy (i dlaczego)?

Ja osobiście skłaniam się ku Media Player Classic HC. W połączeniu z K-Lite otwiera większość formatów. Szybko się uruchamia, szybko wczytuje filmy oraz posiada proste menu.

*MPC HC wraz z K-Lite Codec Pack Full

Jeżeli dział jest nietrafny, proszę moderatora o przeniesienie :slight_smile:

Prosiłbym wypowiadać się w komentarzach…

Kmplayer i żaden inny :wink:

Media Player Classic + Real Alt + kodeki shark007 http://shark007.net/ na XP/Vista/7 i wszystko pięknie gra i bucy.

KMPlayer jest już nierozwijany, jego autor utworzył nowy projekt: PotPlayer i właśnie ten odtwarzacz polecam.

Ciekawa informacja. Nie widziałem żadnej zapowiedzi na ten temat

Do tego chciałbym się dowiedzieć, czy wbudowane kodeki w VLC są gorsze od paczki kodeków K-Lite?

Ja osobiście używam AllPlayer a w drugiej kolejności Media Player Classic. Do tego K-Lite + oddzielnie instaluję Real Alternative. Problem w tym że czasami kodeki mogą spowalniać system, przynajmniej kolega mi się skarżył na to.

Ja na co dzień używam 2 programów:

  1. do filmów i muzyki ALLPlayer v4.5 z zarejestrowanymi w systemie jego kodekami z liveupdate i na nim wszystkie filmy mi śmigają, wersja v4.5 jest znacznie poprawiona, przyspieszona i odchudzona (w instalatorze jest też instalowany opcjonalnie ALLConverter PRO).

  2. do mediów strumieniowych VLC (tylko dlatego że ALLPlayer ich nie obsługuje).

A jeśli miałbym polecać jakąś paczkę kodeków inną niż te od ALLPlayera to K-Lite Mega, koniecznie paczka Mega bo te mniejsze ciągną wszystko tylko na ffdshow i to faktycznie potrafi mulić.

Uważam że do powyższej ankiety powinien zostać dodany ALLPlayer (i dodana możliwość zmiany swojego głosu) bo używa go bardzo dużo ludzi a ankieta w której jest głupi WMP a nie ma ALLPlayera to kiepski żart.

Dodane 24.01.2011 (Pn) 21:43

Są gorsze, chociażby przy odtwarzaniu wielokanałowego dźwięku przy ustawieniu wyjścia na głośniki stereo jest on dość znacznie zniekształcany przez kodeki VLC, jakość dźwięku jest wyraźnie gorsza niż przy odtwarzaniu w jakimkolwiek innym programie przez AC3 Filter z identycznym ustawieniem wyjścia na głośniki stereo.

Własne kodeki może i mają sporo zalet ale brak możliwości wyboru jaki mają być używane lub wymuszenia użycia innych to dla audiofila poważna, wręcz gigantyczna wada vlc.

Mam kilka pytań odnośnie K-Lite Mega Codec Pack:

  1. Dlaczego Media Player Classic Home Cinema (sam program- nie ten z K-Lite) jest w wersji 1.4.2824.0, zaś MPC HC wbudowany w K-Lite jest w wersji 1.4.1.2845? Czy MPC HC wbudowany w K-Lite Codec Pack jest “tam” stale aktualizowany?

2.Jeżeli pojawi się nowe wersja K-Lite, i będę chciał zaktualizować dotychczasowe to wystarczy odinstalować bieżące (+przeczyścić rejestr)?

Jak najbardziej popieram tylko KMPlayer http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlayer,Program,Windows,12538.html

a właściwie już PotPlayer http://www.noweprogramy.com/index.php?str=lf&no=13322

Pod każdym względem polecam.

Ciekawą alternatywą jest również SPlayer http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=gI&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=nowe+programy+SPlayer&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Media Player Classic i pakiet KLite Mega Codec Pack.

Aimp + Best Player + DivX + K-lite.