Jaki odtwarzacz video na kompa?

Witam , jaki możecie mi polecić odtwarzacz video na kompa ?? mam już kilka np. SubEdit , WMP 11 :lol: , VLC , ale co jeszcze polecacie ?? ważne żeby obsługiwał napisy , ustawienia dźwięku 5.1 (w subedit tego nie ma :x) i żeby miał jakieś sensowne kodeki …

allplayer 3.0

The KMPlayer oraz SMPlayer

to który lepszy :>

aaa to nie ma być odtwarzacz DVD :] tylko wszystkie ma czytać avi,wmv,mpg itd

A czemu sam nie sprawdzisz?

VLC nie korzysta z zainstalowanych w systemie kodeków i filtrów (ma ‘wewnętrzne’ dekodery).

Podobnie MPlayer.

SMPlayer jest graficznym interfejsem dla MPlayer.

The KMPlayer bazuje przede wszystkim na libavcodec.

Zawiera różne filtry DirectShow - korzysta z nich, jednak nie instaluje ich w systemie (nie ma zmartwienia że w czymś namiesza tak jak to robi ALLplayer).

The KMPlayer może korzystać z zainstalowanych w systemie filtrów DirectShow.

Wymienione odtwarzacze obsługują większość popularnych formatów audio/wideo bez potrzeby inastalowania dodatkowych filtrów i kodeków.

W sumie można wymienić jeszcze Kantaris (bazuje na VLC), GOM Player (zbliżony do The KMPlayer, jednak ma mniejsze możliwości), oraz różne nakładki na MPlayer (oprócz wspomnianego SMPlayer - także MPUI, Kliper i Dziobas RAR Player).

Oczywiście, nie istnieje odtwarzacz obsługujący wszystkie formaty audio/wideo.

Choć z drugiej strony… praktycznie dowolny odtwarzacz (taki jak ALLplayer) będzie obsługiwał najróżniejsze pliki audio/wideo, ale pod warunkiem zainstalowanych zainstalowania konkretnych filtrów i kodeków (co nie zawsze jest możliwe).

czyli The KMPlayer pobrać tak ??