Jaki operator najlepszy do internetu?

Witam,

 

niedługo kończy mi się umowa z Netią na internet + telefon w cenie 99,90zł. Była to dawno temu promocja “Jaki drut, taki internet do 25MB/s”, a tak serio to leci 10MB/s, nigdy nie miałem problemów i jestem zadowolony.

 

Jednak ostatnio dzwoni Orange, która ma swoją ofertę, niby tańszą i niby lepszą, też na zestawienie Internet + telefon. Jak coś to u mnie stare Tepsowskie okablowanie. Co myślicie o sprawie? Zmieniać operatora na Orange?

 

Generalnie nie chciałbym mieć problemów, że np. internet do 20MB/s, a tu pewnego dnia ledwo 1… Choć z Netią też na to się narażam, ale nie zrobili mi tego psikusa :wink:

 

No i płacić mniej też bym chciał, ostatnio muszę zaciskać pasa… :confused:

W twojej miejscowości nie ma operatorów, którzy dostarczają internet z kablówki w sieci HFC lub FTTH? Poza tym Netia świadczy usługi nie tylko na liniach telefonicznych, ale dostarcza również skrętkę i światłowód, popytaj o to.

Skoro łącze Ci pasuje, tylko chciałbyś taniej…

Złóż rezygnację z uslug netii i czekaj na telefon z działu utrzymania klienta. Posłucaj co mają do powiedzenia, powiedz że przemyślisz cokolwiek by nie dawali lepszego. Jeżeli zadzwonią drugi raz, to kręć nosem i czekaj na kolejny “bonus” itd. 

Chyba nie ma takich operatorów. W dodatku do małych firm raczej nie miałbym zaufania i gwarancji stabilnego łącza. Orange mi wciska pakiet za 89,90, no ale najlepiej jakbym sobie wziął TV, milion bajerów i będzie mniej… A ja chcę tylko Internet z telefonem domowym. Nie mam zaufania do Orange, szczególnie, że nadal firmują internet pod nazwą “Neostrada”. A jak Neostrada to przypomina mi się dawna TePsa…  :-x

leszek23 wybierz się do salony Orange i postaw sprawę jasno że chcesz tylko neostradę bez żadnego routera, tv itp. albo przechodzisz do innej firmy. Zobaczysz, za chwilę będziesz miał przed sobą umowę do podpisania ;). A nie wiem co narzekasz na neostradę, jeśli łącza są ok to działa jak najbardziej dobrze, u mnie na wsi nie mam innej możliwości niż net po liniach Orange, mam teraz 10Mb/s za 50zł, praktycznie cały czas mam pełną prędkość.

Neostrada jest droga, lepiej szukać innego rozwiązania typu UPC/Vectra/Multimedia jeśli się da.

A co to za problem grzecznie odmówić? Zaglądałeś w ogóle na ich stronę, przeglądałeś ofertę? Mają w ofercie internet z telefonem i internet bez telefonu, możesz zamówić online bez żadnych zbędnych bajerów, możesz wziąć co chcesz i nic ci nie będzie nic wciskał.

A co myślicie o Plusie? Zastanawiam się właśnie nad jakimś ich modeme do domu, ale nie wiem niestety, na ile jest to opłacalne.

Ja tam od ponad 7 lat jadę na promocjach. Płacę 89 zł razem: za telefon internetowy 90 min darmowe, tv kablową i internet 100Mb/s.

Ale to multimedia. Mają masę promocji. Było co dwa lata. Teraz raz na rok trzeba wznawiać, ale co tam. Jak raz na rok zdarzy się krótka przerwa, to wielkie halo!

Zawsze trzeba szukać dostawcy internetowego, w którego zasięgu się jest.

Ciekawe, że multimedia zaczęła dawać bardzo korzystne warunki, jako dostawca energii elektrycznej. Daje 20%obniżki kosztów prądu i do tego gwarancje niezmienności ceny. Już drugi raz przychodzi oferta z rachunkiem. Co jeszcze? Można z multimedia mieć ciekawą ofertę telefonii komórkowej. Dla mnie, to nic nie przebije oferty.

@ratka, limitowany internet to nie jest dobre rozwiązanie na dłuższą metę.

A co myślicie o UPC?

Jestem klientem UPC od jakichś 4 lat i dla mnie to najlepszy operator. Korzystałem z usług Netii (nie narzekałem na ich usługi), ale UPC oprócz niezawodności (nie miałem ani jednego dnia przerwy w dostępie do internetu, zresztą tak dużego dostawcę stać na porządną infrastrukturę, zapewniającą redundację, więc tu raczej nie ma mowy o przerwach) operator podnosił transfery bez podnoszenia opłat. W UPC jest to fajne, że operator pozwala przekroczyć przepustowość (dla przykładu masz 15Mb/s, a można wyciągnąć 20Mb/s), ale za to nie mam pretensji, gdy mam mniej (zamiast 15Mb/s osiągam w porach szczytu 8Mb/s). Według mnie wilk syty i owca cała.