Jaki OS dla iPhone 3G?

(JARObb) #1

Cześć, kupiłem po baaaardzo okazyjnej cenie iPhone'a 3G - spoko, oryginał :smiley:

Siedzi na nim iOS 4.2.1

Na jaki zmienić? Zależy mi głównie na multitaskingu.

(Maciej Oleksyk) #2

4.2.1 jest najnowszym softem dla tego modelu. Apple nie wspiera już 3G także oficjalnie na nic nowszego nie ma co liczyć. Downgrade możesz zrobić tylko i wyłącznie jeśli poprzedni właściciel zapisywał pliki shsh. Podobno najlepszym i najszybszym softem dla 3G jest ostatni z serii 3.x.x Co do multitaskingu to niestety nie pomogę, zawsze używałem iPhony bez JB więc nie mam doświadczenia w tej dziedzinie.

(JARObb) #3

Zrobie downgrade bez problemu i bez plików shsh :slight_smile:

4.2.1 strasznie muli, a 3.1.3 nie ma multitaskingu…

(Marcinch7) #4

4.2.1 też nie ma multitaskingu na 3G :smiley:

(JARObb) #5

Ma, bo sam mam :smiley:

Może to przez to, że na telefonie jest dżejlbrejk

(Marcinch7) #6

Więc się nie dziw że ci muli.

(JARObb) #7

Czyli wywalić jailbreak’a i zainstalować 4.2.1 na czysto?

(Mutant5) #8

Ja osobiście bym instalował 3.1.3, jest najszybszym softem na ten model. Pozostawić go bez jailbreaka i napewno będziesz zadowolony.

(JARObb) #9

Nie będę zadowolony, bo nie ma multitaskingu i Skype’a.

(Mutant5) #10

Multitasking na 3g działa choćby wcale. Za mało ramu jest wolne. A Skype, jeżeli Ci rzeczywiście potrzebny to 3.1.3 odpada.

(ra-v) #11

Prawda jest taka że ta wielozadaniowość i tak jest marna. Aplikacje w tle są zamrażane, de facto nie działają. O ile w przypadku gier to jest ok, tak w przypadku np. komunikatora czy przeglądarki w której odpalamy stronę to bezsens. Więc na to się tak nie na stawiaj, choć bez tego jest kicha - gorzej niż na S60.

(Mutant5) #12

Są powiadomienia push, a multitasking w iOS chyba jest najlepiej rozwiązany wśród wszystkich systemów mobilnych. Gdyby był to pełnoprawny multitasking jak w S60 to bateria schodziła by szybciej.

(ra-v) #13

No nie bardzo, bo jeśli wpisuje adres w google, wybieram 3 linki w nowych kartach a w miedzyczasie zanim się załaduje chcę napisać SMS, czy przeglądać dalej zdjęcia czy pogadać na komunikatorze to poprzednie zadanie zatrzymuje (zamraża) i na nowo loguje się np. do Palringo. Bezsens.

(Mutant5) #14

Chyba nigdy w życiu nie obsługiwałeś się jakimkolwiek iPhonem. Nawet bez multitaskingu było to tak wygodne jak obsługa w podanym wyżej s60…

(ra-v) #15

Cały czas korzystam z 3GSa od iOS 4.3 do najnowszego no i niestety mi taka wielozadaniowość nie bardzo odpowiada, nie dla wszystkich aplikacji. I prosta wyżej przedstawiona sytuacja to opisuje.

Miałem jednego z pierwszych chyba S60v3 na Nokii E50 - te 3-4 zadania chodziły równocześnie (tam było chyba tylko 32MB RAM). Można było grać w PES czy Solitare, a komunikator w tle chodził w czasie rzeczywistym i po przełączeniu od razu można było pisać, bez logowania.

(Mutant5) #16

W gg w iphone nie trzeba się też logować ponownie jak się zostawi w tle, jest zamrażane a powiadomienia push działają. Nie wiem w jakiej aplikacji taki multitasking jest niewygodny, mi osobiście bardzo odpowiadał.

(ra-v) #17

No pisałem ze w np. przeglądarce. - wpisuję adres, przełączam się na coś innego, wracam do przeglądarki a ta kontynuuje wczytywanie zamiast to robić w tle.

(Mutant5) #18

Rzeczywiście tak to działa, chodź dodatkowe kilka sekund nigdy nikogo nie zbawiło.

(ra-v) #19

Na średnim EDGE niestety tak, jak wiadomo z zasięgiem jest rożnie.

(SnajperskY) #20

Wyłączam wifi. Odpalam Safari, wpisuję http://www.dobreprogramy.pl, wciskam przycisk “home” i czekam. Kilka minut później wracam do Safari - strona całkowicie załadowana. To samo z onet.pl. Nie wszystkie aplikacje są zamrażane momentalnie po przejściu w tło. W głównej mierze zachowanie aplikacji zależy od pomysłu autora. Aplikacja może równie dobrze cały czas działać w tle jak i zostać uśpiona po 10 min. Przykład? Radio, GPS, voip. Polecam iOS multi-tasking explained.