Jaki OS dla iPhone 3G?

Cześć, kupiłem po baaaardzo okazyjnej cenie iPhone’a 3G - spoko, oryginał :smiley:

Siedzi na nim iOS 4.2.1

Na jaki zmienić? Zależy mi głównie na multitaskingu.

4.2.1 jest najnowszym softem dla tego modelu. Apple nie wspiera już 3G także oficjalnie na nic nowszego nie ma co liczyć. Downgrade możesz zrobić tylko i wyłącznie jeśli poprzedni właściciel zapisywał pliki shsh. Podobno najlepszym i najszybszym softem dla 3G jest ostatni z serii 3.x.x Co do multitaskingu to niestety nie pomogę, zawsze używałem iPhony bez JB więc nie mam doświadczenia w tej dziedzinie.

Zrobie downgrade bez problemu i bez plików shsh :slight_smile:

4.2.1 strasznie muli, a 3.1.3 nie ma multitaskingu…

4.2.1 też nie ma multitaskingu na 3G :smiley:

Ma, bo sam mam :smiley:

Może to przez to, że na telefonie jest dżejlbrejk

Więc się nie dziw że ci muli.

Czyli wywalić jailbreak’a i zainstalować 4.2.1 na czysto?

Ja osobiście bym instalował 3.1.3, jest najszybszym softem na ten model. Pozostawić go bez jailbreaka i napewno będziesz zadowolony.

Nie będę zadowolony, bo nie ma multitaskingu i Skype’a.

Multitasking na 3g działa choćby wcale. Za mało ramu jest wolne. A Skype, jeżeli Ci rzeczywiście potrzebny to 3.1.3 odpada.

Prawda jest taka że ta wielozadaniowość i tak jest marna. Aplikacje w tle są zamrażane, de facto nie działają. O ile w przypadku gier to jest ok, tak w przypadku np. komunikatora czy przeglądarki w której odpalamy stronę to bezsens. Więc na to się tak nie na stawiaj, choć bez tego jest kicha - gorzej niż na S60.

Są powiadomienia push, a multitasking w iOS chyba jest najlepiej rozwiązany wśród wszystkich systemów mobilnych. Gdyby był to pełnoprawny multitasking jak w S60 to bateria schodziła by szybciej.

No nie bardzo, bo jeśli wpisuje adres w google, wybieram 3 linki w nowych kartach a w miedzyczasie zanim się załaduje chcę napisać SMS, czy przeglądać dalej zdjęcia czy pogadać na komunikatorze to poprzednie zadanie zatrzymuje (zamraża) i na nowo loguje się np. do Palringo. Bezsens.

Chyba nigdy w życiu nie obsługiwałeś się jakimkolwiek iPhonem. Nawet bez multitaskingu było to tak wygodne jak obsługa w podanym wyżej s60…

Cały czas korzystam z 3GSa od iOS 4.3 do najnowszego no i niestety mi taka wielozadaniowość nie bardzo odpowiada, nie dla wszystkich aplikacji. I prosta wyżej przedstawiona sytuacja to opisuje.

Miałem jednego z pierwszych chyba S60v3 na Nokii E50 - te 3-4 zadania chodziły równocześnie (tam było chyba tylko 32MB RAM). Można było grać w PES czy Solitare, a komunikator w tle chodził w czasie rzeczywistym i po przełączeniu od razu można było pisać, bez logowania.

W gg w iphone nie trzeba się też logować ponownie jak się zostawi w tle, jest zamrażane a powiadomienia push działają. Nie wiem w jakiej aplikacji taki multitasking jest niewygodny, mi osobiście bardzo odpowiadał.

No pisałem ze w np. przeglądarce. - wpisuję adres, przełączam się na coś innego, wracam do przeglądarki a ta kontynuuje wczytywanie zamiast to robić w tle.

Rzeczywiście tak to działa, chodź dodatkowe kilka sekund nigdy nikogo nie zbawiło.

Na średnim EDGE niestety tak, jak wiadomo z zasięgiem jest rożnie.

Wyłączam wifi. Odpalam Safari, wpisuję http://www.dobreprogramy.pl, wciskam przycisk “home” i czekam. Kilka minut później wracam do Safari - strona całkowicie załadowana. To samo z onet.pl. Nie wszystkie aplikacje są zamrażane momentalnie po przejściu w tło. W głównej mierze zachowanie aplikacji zależy od pomysłu autora. Aplikacja może równie dobrze cały czas działać w tle jak i zostać uśpiona po 10 min. Przykład? Radio, GPS, voip. Polecam iOS multi-tasking explained.