Jaki ozonator?

Siemka,

Zastanawiam się nad zakupem ozonatora i powiem Wam szczerzę, że się pogubiłem w temacie. Chciałbym kupić ozonator który bym mógł wykorzystać do klimatyzacji w samochodzie, czy też okazjonalnie w domu do szafy etc. Praca jego więc była by raczej sporadyczna i daleka od przemysłowej. No i tutaj przejawia się problem bo kompletnie nie wiem co wybrać i pogubiłem się z czego wynika różnica w cenie. Zależy mi na tym by urządzenie sobie popracowało kilka lat i było możliwi tanie przy zachowaniu oczywiście faktycznej skuteczności :smiley: Może ktoś z Was zgłębiał temat i jest w stanie mi coś doradzić? Na razie zastanawiam się nad trzema modelami (co ciekawsze droższe przeważnie mają mniejszą deklarowaną wydajność - czy jest to jak z mocą tanich głośników, że w praktyce nic to nie daje?)

  1. Bass Polska 20 000 MG/H
  2. Z certyfikat Ce oraz ROHS
  3. DAWID2 10-16G

Z góry dzięki za jakiekolwiek porady. Mile widziane odnośniki do jakiś rzetelnych testów bądź artykułów klaryfikujących ten temat.

Ozonator to nie klimatyzator. :wink:
Zakładając, że nie masz teściowej chorej na gruźlicę lub covid, to nie widzę sensu odkażać pomieszczeń w domu ozonem…
(jeżeli już, to są klimatyzatory z filtrami, które coś tam niby oczyszczają przy okazji)

Eee? zamierzam wykorzystać do ozonowania przewodów klimatyzacji w samochodzie :slight_smile: taki zabieg któremu warto poddawać układ nawiewowy w samochodzie w celu jego oczyszczenia czy też usunięcia nieprzyjemnych zapachów itd. Zdaje sobie sprawę do czego jest ozonator i trochę nie rozumiem co miał wnieść Twój komentarz do moich pytań :slight_smile:

Ja to zrozumiałem, że Ci jest… za gorąco i chcesz się nim schłodzić w aucie, nie odkażać układ chłodzenia. :wink:

Ech skrót myślowy :wink:

Może woli czyścić wmiare sam i raz na rok robi dodatkowo mechanik.

Niby do odgrzybiania i ozonator się nada.