Jaki pad do gier samochodowych?

(Szymon1122) #1

Witam!!

Jaki pad polecacie do gierek samochodowych?? Tzn Pro street, TDU, NFSU2 itp :wink:

Z góry mówię że nie chcę kierownicy ze wzgledu na rozmiary na biórku (małym :P) !!

Chodzi mi o sprzęt do 100 zł, najlepiej bezprzewodowy.

Polećcie mi jakieś egzemplaże, albo hociaż powiedzcie na co zwracać głównie uwage przy zakupie takiego sprzętu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję !!

(MarS) #2

Pad się mało nadaje. Tylko porządna kierownica potrafi dać maksimum frajdy, ale skoro tak bardzo się upierasz przy padzie to proponuję to co sam używam, czyli Logitech Chillstream

11564398419181532qs5.th.jpgthpix.gif

(Patryk94) #3

Wybierz na pewno coś z Logitecha, bo marka mówi sama za siebie. Polecam:

:arrow: http://allegro.pl/item434707855_rewelac ... dback.html

Do 100zł raczej nie kupisz dobrego bezprzewodowego pada.

Pozdrawiam :smiley:

(Szymon1122) #4

Mam jeszcze jedno pytanie:

Co oznacza tryb przepustnicy czy coś takiego??? bo nie mogę tego załapać...

Czy chodzi tutaj o cś takiego, jak np pedał gazu przy kierownicy???

że nacisnę do połowy to obroty będą mniej wiecej na połowie??

Prosze o wytłumaczenie...

(Mattixxxl) #5

Najlepszy będzie pad z Xbox-a 360 są edycje kablowe i bez kablowe na PC. Jest dużo lepszy od imitacji Logitecha.

(MarS) #6

Nie. Tu chodzi o symulatory lotu. Przepustnica reguluje poziom "mocy" silnika

(steemm) #7

osobiście mam taką wersje chillstreama

http://merlin.pl/Pad-Logitech-Chillstre ... 7-0914.jpg

co moge o nim powiedzieć ? :smiley:

Granie w lecie, gdy ręce potrafią sie pocić jest boskie, na obrotach low szum jest ledwo słyszalny a ręce są owiewane małym strumieniem powietrza, na obrotach high już jest głośniej, na początku nie mogłem się w grach przestawić na pada. Jednak po ponad roku używania nie zamienił bym go na innego pada, ergonomia ułożenia rąk jest jak najbardziej w porządku.

tu mały test tego pada

(Szymon1122) #8

A czy tego nie idzie jakoś przestawiś zeby regulowało poziom obrotów silnika w grach samochodowych??

A co do pada od Xboxa 360:

To czy działa on pod PC?? czeba mieć do niego jakieś dodatkowe sterowniki??

A jeśli nabędę Pad od Xboxa 360 bezprzewodowy, to w jaki sposób będzie sie on komunikował z PC?? ma w komplecie jakiś nadajnik na USB??

(steemm) #9

ja mam wersje od ps3 i działa

grałem na nim w takie gry

grałem jak narazie nim tylko w kilka gier, FIFA 2005,06 NFS Carbon, NFS Most Wanted, Underground 2 ,trackmania nations i trackmania nations forever, plus Moto gp3 u kuzyna i nie było z nim problemów dotyczacych konfiguracji :slight_smile:

(Szymon1122) #10

od Xbox'a wychodzą taniej...

a czy któryś z tych dwóch (Xbox Ps3) ma przepustnicę?? myślę, że to może byc pomocne w grach...

(Lucass Home) #11

A ja Ci polecam Dual Schock'a od Sony (PS2) + przejściówka USB

(Szymon1122) #12

ale sony przekraczają mój ubogi budrzet :stuck_out_tongue:

Narazie rozważam pady od Xbox'a, kumpel ma Xboxa to sie podpytam co i jak :wink: moze nawet wyprubuję :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue:

(steemm) #13

w tej cenie chyba nie ma lepszego wyboru :slight_smile:

(MarS) #14

Być może tak, ale zależy to od samej gry czy jej opcje dostosowywania ustawień na to pozwalają

(Mattixxxl) #15

Jest wersja pada Xboxowego do PC (kablowa i bezprzewodowa) i ta druga ma w komplecie baterie i urządzenie na USB :slight_smile:

(Szymon1122) #16

a czy orginalna wersja od Xbox'a ma adapter WiFi pod USB (mam na myśli wersje bezprzewodową)

(Mattixxxl) #17

Hmm na allegro może ktoś coś takiego sprzedaje.

(Szymon1122) #18

Na allegro jest tego pełno... (padów) ale nie pisze czy mają w komplecie adapter...

ale jeśli chodzi o adaptery to nie mam zamiaru wykładać dodatkowo połowe ceny pada...

a czy taki kontroler może wykryć karta WiFi zainstalowana na slocie PCI ??? (używam jej do łączenia się z siecią)

słyszałem, że pady od Xboxa mają opcję automatycznego wyszukiwania odbiorników WiFi....

(MarS) #19

Nie, bo to pad radiowy a nie WiFi

(Szymon1122) #20

Myslałem ze WiFi bo Xbox ma wbudowane, a ponoć zadnych adapterów nie wymaga...

czy na allegro znajdę takie adaptery???

W jakich są cenach?/ bo nie moge znaleźć...