Jaki pakiet IS?

Jak wygląda sprawa dotycząca zabezpieczania komputera pakietami internet security po ostatniej wpadce Kasperskiego (z danymi wysyłanymi z naszych komp…) czy lepiej zmienić na G Data czy pozostać z pakietem KiS ?

A jaka to wpadka była?
Ktoś oczernił Kaspersky i nagle stało się to prawdą?
Jeżeli się nie mylę, to @eimi już napisał, że instalując na komputerze pakiet zabezpieczający, oddajesz wszystko w ręce twórców, więc… co za różnica, co zainstalujesz? Jak ktoś będzie Cię miał ogolić z danych, to nie zauważysz. Ja osobiście korzystam z ESETa, bo jest lekki, nie pisze do mnie o byle co i póki co jestem zdrowy :wink:

1 polubienie

ależ oczywistym jest wszakże, że jedyna poprawna odpowiedź brzmi “nie używać żadnego”

1 polubienie

Nie zgodzę się. Może dla pro usera jakiekolwiek zabezpieczenie w tej dziedzinie jest zbędne, tak dla zwykłego użytkownika to ew. ochrona przed przypadkowymi infekcjami. Chroni to przed “klikło się i takie o się teraz dzieje”. Nie uważam się za laika, ale ESET u mnie na komputerze jest zainstalowany w razie jakiegoś “ale”. Poza tym nie jestem w domu jedynym użytkownikiem tego komputera. Przed nowymi zagrożeniami nic nas nie ochroni, ale coraz to więcej syfu w necie jest i istnieje zawsze większa szansa, że ew. atak, na który daliśmy się nadziać jest już rozpoznawany przez nasz pakiet.

2 polubienia

https://www.eset.pl/Dla_domu_i_firmy/Produkty/ESET_Smart_Security

1 polubienie