Jaki pamięci dobrać? DDR3

Chciałbym pomóc komuś dokupić pamięć do komputera, ale do końca nie wiem jakie będą działać.

Płyta główna to Gigabyte X58-USB3. Ma 6 gniazd z czego wykorzystane są 3 przez Kingston HyperX 1600MHz XMP (3x2gb). Pmięci pracują w tybie triple channel.

I teraz się zastanawiam co mogę dołożyć. Czy po włożeniu dowolnych pamięci 3x2GB wszystko będzie pracować nadal w trybie Triple Channel czy trzeba dokupić identyczne pamięci do tych, które aktualnie teraz pracują?

Zasada jest taka, że lepiej jak dokupujesz pamięć, kupić taką jak masz już zainstalowaną.

http://www.olx.pl/oferta/kingston-hyperx-ddr3-6gb-3x2gb-triple-1600mhz-xmp-cl9-CID99-IDfG5bN.html

Dzięki, widziałem je, ale cena jest dosyć wysoka. Budżet to około 175 zł razem z wysyłką.

 

A co sądzicie o OCZ GOLD PC3 1600MHz 3x2GB DDR3 CL8 ? Tylko w ich opisie nigdzie nie ma tego profilu XMP. Czy one by współpracowały z Kingstonami w Triple Channel? Da się to jakoś sprawdzić?

 

Loteria?

 

Aby sprawdzić trzeba je założyć do kompa i test.

to znajdz takie co mają takie same mhz i takie same opóźnienia CL i raczej powinny działać. Co do channel to bym sie tym za bardzo nie podniecał po przyrost wydajności z tego jest znikomy tym bardziej miedzy dual a triple.