Jaki PC do 2000zl?

Cześć chce zakupić komputer stacjonarny ale teraz już nie orientuje sie jakie karty graf sa najlepsze . Chce komputer ktory bedzie mial bdb karte graf (512-1024mb) procek np Intel core 2 duo 2,5ghz 3-4gb ramu ,dysk 250gb-320gb wifi a/b/n bluetooth i inne potrzebne pierdoły. dzieki :slight_smile:

giga89 , po pierwsze kartę grafiki brać tylko do 512mb.

Czemu?

Bo żadna gra nie wykorzysta tego 1GB, mówię serio, każdy to potwierdzi, zwłaszcza przy tym komputerze.

Więc nie opłaca się wydawać kasy tyle, na to co nie wykorzysta się.

Co do ramek patriot, a-data,

Dysk tylko coś z Samsunga.

Jaka płyta ?

Po drugie już takich tematów było, radzę zajrzeć w forum dogłębniej :lol:

wykorzysta, ale w rozdziałkach 1680 i wyżej :wink:

jak ktoś się uprze to może też OCZ’a, ale Patriot’y LLK 800 są chyba teraz najlepszym wyborem

zgadzam się, wystarczy oszukać :wink:

giga89 , tak jak poprzednicy, proponuje popatrzeć na dwie ostatnie strony tego działu.

Bo tak szybko to mi przychodzi takie coś:

Asus P5Q Pro

e5200

HD4870

Pioneer 216

RAMy od OCZa, Patriot`a, czy kogoś innego, byle nie GOODRam i Kingston, 2x1GB CL 4.0, taktowanie powyżej 667MHz.

Obudowa byle miała dobrą wentylację.

Zasilacz na pewno ktoś lepszy doradzi :).

Dysk od WD, albo Samsunga z serii F1. WD lepsza jakość, Samsung opłacalniejszy (ale jakość też zła nie jest).

:expressionless:

MSI P45 Neo-FR2 to najlepszy wybór

Corsair 450/550W

w czym WD prezentuje lepszą jakość od Samsunga?? :o

Wiedziałem, że jak napiszę coś źle o Samsung`u to ktoś się czepi… No dobra, tu mogę mówić, że Samsungi the best, bo faktycznie seria F1 jest niezła.

plunio7 , Gościu skończ, bo czytanie Twoich wypowiedzi w każdym topicu na temat składnia komputerów, po prostu irytuje, ja nie uważam się za nie wiadomo kogo ale jak czegoś nie wiem to się nie odzywam i na pewno nie polecam shitu :confused:

Procesor:Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/245 zł

Płyta główna:MSI P45 NEO2-FR /intel P45/390 zł

Pamięć RAM:Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK/130 zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II/150 zł

Karta graficzna: Gainward Radeon HD4850 GoldenSample 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out/559 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black)/90 zł

Cooler Master Elite 333 (Black)/149 zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2/199 zł

SUMA: 1912 zł brutto

EDIT: składane w ESC jakby co :wink:

Do tego dorzuć sobie 2x acutake, czytnik kart i bluetooth i masz 2000PLN :wink: ewentualnie możesz dołozyć do chłodzenia procka jakiś pentagram: alpaya albo karakorum albo droższy scythe mugen, ninja2, katana lub do radka 4870 :wink:

Tak bym to widział.

Pozdrawiam

A mnie irytuje czytanie Twoich beznadziejnych uwag. Nie znasz się i powtarzasz coś, co ktoś już powiedział. Świat nie kręci się tylko wokół Samsungów, MSIów i Pioneer`ów. A jak chcesz, żebym skończył, to sam skończ wpierw.

plunio7 , świat kręci się w okół tego co jest dobre, a nie jakąś kaszaną.

Ale obecnie są to firmy, które produkują najlepszy i możliwie najbardziej opłacalny sprzęt w swojej klasie, gdy sytuacja się zmieni na tym forum na pewno będą polecane inne produkty, tutaj nie ma fanboystwa dla np. ASUS’a.

Czy się nie znam? Nie wiem, gdy zaczynałem przygodę z forum, różnie było, prze kilka dni prowadziłem jakieś spory o AMD i tak dalej, jednak cierpliwi forumowicze skierowali mnie do odpowiednich testów, poczytałem i w drodze rzeczowej dyskusji można było wiele wyjaśnić, dałem się przekonać i nie żałuję, teraz wiem znacznie więcej i dzięki wielkie tym, którzy na forum pomogli. Teraz natomiast nie powtarzam się ale staram się polecić w najlepszy sprzęt wraz z gotową wyceną z esc lub apollo, na co dzień pracuje w sklepie więc wiem też jak, niektóre rzeczy wyglądają od strony sprzedawcy i w tematach z tym związanych chętnie służę uwagą. A dany zestaw często popiera się swoją opinią, zęby było ich więcej i żeby przekonać nie doświadczonych ludzi do tego co dobre a nie do konfiguracji proponowanych prze np. takich jak Ty.

Pozdrawiam.

Najlepsze według kogo. Jakieś dowody etc.?

Według Was ktoś kto się sprzeciwi Waszej opinii, to od razu fanboy? (jakby nie można tego powiedzieć po polsku, tylko kolejne pseudneologizmy z angielskiego).

… co nie oznacza, że mamy przez to przestać polecać to, co dobre, bo świat kręci się wokół Asrocków/ECS, Seagate’ów i LG/Lite-onów.

Zgadzam się z kolegami. Coś co teraz jest dobre może się zmienić, a na pewno tak będzie.

Wcale nie uważam się za alfę i omegę, ale właśnie dzięki forum i ludziom z tego serwisu dużo się dowiedziałem.

Pytanie więc należy zadać takie: Kto Was zaczął przekonywać? Nie macie własnego zdania, a polegacie na tych, którzy Was przekonali? Otóż po to jest konkurencja i rózne potrzeby by różno polecać. Jakby sprzęt jednego sprzedawcy był dobry, reszta nie miała by racji bytu.

plunio7 , był taki okres, że ASUS, był najlepszy, teraz jest dobry, ale TYLKO dobry lepsze są inne firm, tak samo jeśli chodzi o CD-R LiteOn królował, kilka lat temu AMD rządziło, 3-4 miechy temu GeForce były wydajniejsze od układów ATI, chodzi o to by polecać to co w danym czasie jest najlepsze, co do przekonywania, to chodziło mi o to, że w drodze RZECZOWEJ argumentacji, dzięki linkom do testów, wrażeniom z testów userów na własną rękę, wymianą doświadczeń, dałem się przekonać do tego, żeby przed napisaniem posta dokładnie wiedzieć co chce się polecić i dlaczego. Zawsze mam własne zdanie ale nie widzę powodu dla, którego miałoby być ono inne niż reszty userów jeśli dotyczy tego samego sprzętu, który staramy się polecać.

A co do Twojej wiedzy ( plunio7 , ) o firmie GoodRAM, (bo ktoś mi posta usunął), to poczytaj recenzje i testy GoodRAM Pro 900 i dopiero wtedy zabierz głos.

I tu jest ból. Zgadzam się, że LiteOn, AMD (ale nie całe), GeForce (częściowo) nie są obecnie najlepszymi wyborami, ale odwrotnie jest w przypadku Asusów. To co czytałem (PCWK, egielda itp.) pozwala mi stwierdzić nieznaczną wyższość tych płyt Asusa, nad MSI. I wcale nie chodzi o żadne fanboystwo, bo jedyną firmę którą bym polecał byłoby LG i Nokia (uważam, że robią dobre produkty, ale też nie fanboystwo). I tyle.

P. S.

Ciesze się, że mogę z kimś rzeczowo podyskutować, a nie jak dotychaczas na zasadzie ping-ponga.

Podaj konkretne argumenty w czym Asus jest lepszy od innych firm, daj linki do testów w których Asus wygrywa, przekonaj nas że Asus jest lepszy, a nie pisz takich rzeczy typu Asus lepszy bo tak albo w PCWK nie wymienili płyt MSI jako dobrych do o/c Inteli tylko Asusy wymienili, czy to testerzy i redaktorzy w niemieckim CHIPie używają Asusów i Foxconn`ów ale nie MSI albo to w sklepie gość polecił płytę Gigabyte, to nas akurat nie bardzo przekonuję.

A tak co do nawet zwykłych GR-ów, to nawet te najtańsze są w stanie dobić do ok. 1000MHz, więc taki kompletny sh!t to to nie jest.

Zetknąłem się z czterema koścmi tej firmy, zawsze był problem. Mam pecha? Nie wiem jak jest z najnowszymi, wiec tu się nie wypowiadam. Podobnie Kingston.

To mam taki pomysł. Napiszę maile do MSI i Asusa o zareklamowanie swoich płyt, ok?

Jakie to były moduły? DDR1-2? Jaka prędkość? Jaka reszta sprzętu, co?

Moi kumple mają w kompach same goodramy DDR1, ja mam 2 moduły DDR2 i wszyscy jesteśmy zadowoleni, mi pamiątki 667 poszły na 840MHz a to nie koniec ich możliwości. 800-tki idą równie wysoko.

Kingston ma dobre do podkręcania moduły 667(niektóre serie) i sam jestem właścicielem kości 512mb. Razem z tymi GR-ami nieźle się podkręca, ale inni użytkownicy narzekają na podatność na o/c tych ramów.

I o co chodzi z tym zareklamowaniem? :expressionless: