Jaki PC do gier do max. 2700?

Elo :wink:

Pytanie jak w temacie, kolega nie ma jakiegoś sporego budżetu i na komputer może wydać max. 2700 zł. Gry oczywiście takie jak, np. GTA V, Rainbow:Six Siege, Watch Dogs 2, itp.

Kolega się zastanawia aktualnie nad tym zestawem: https://www.morele.net/komputer-optimus-e-sport-mh110t-cr17-1141481189-1400089/

Jaki zestaw byście polecali do takich gier?

Ja bym bardziej postawił na samodzielnie składany zestaw, gdzie masz kości w Dual channel, i przynajmniej Intela ósmej generacji lub AMD Ryzen. Można ew. chwilę poczekać na Ryzeny 2xxx i płyty do nich, które będą miały premierę lada moment - nawet w tym miesiącu, ew. jakoś w maju choć wielkich zmian na nich nie będzie. Trochę lepszy proces. W proponowanym zestawie zasilacz trochę na wyrost, można wymienić na wersję 500W, ale ten będzie idealny przy wymianie karty na coś nieco mocniejszego. Przy Intelu dałem płytę na chipie Z370, gdyby kiedyś kolega chciał zainwestować w proca z odblokowanym mnożnikiem - zawsze dobrze jest zostawić sobie taką możliwość.

Dzięki!

A mógłbyś jaki zestaw zaproponować do tej kwoty?

Przecież masz dwa linki w poście do zestawów. Ok, trochę przekroczony budżet o 100 zł, ale może kolega się zgodzi.

A no! Sorry, ale na mobilnej stronie mi się nie pojawiły :wink:

Kolega jest zachwycony i chyba będzie mógł dołożyć do 3000 zł. Jeśli możesz zaproponuj jakiś zestaw?

Obiecuję, że to ostatni raz :smiley:

EDIT: Jakby jeszcze jakiś SSD wpadł, to byłby cud, miód i orzeszki. Jak nie, to możesz zapisać oddzielnie.

Co do SSD to możesz zdecydować się na coś taniego i dozbierać do niego - np. Adata SU650

Powiem Ci, że dokładając te 300 zł można wrzucić SSD i to zamknie w sumie budżet.

Na innych podzespołach już więcej nie ugrasz, bo te 300 zł nie zrobi specjalnie różnicy, gdzie kolega chce i tak SSD. Ew. rezygnując z SSD można w zestawie z intelem pokusić się o wymianę procka na taki z odblokowanym mnożnikiem.

ZESTAWY Z SSD:

Przekraczają nieznacznie budżet 3000, ale wymieniając SSD na 120 GB nie przekroczy wtedy tych 3000 w żadnym z zestawów, ale myślę, że warto wziąć większy. Decyzja kolegi.

Zestawy do 3000 z wymienionymi podzespołami na lepsze:

INTEL - lepszy procesor. odblokowany:

AMD - szybsze pamięci, lekki wzrost wydajności:

Ogólnie inaczej już ugrać się nie da. Nie włożymy lepszej karty graficznej, bo kolejny pułap to dodatkowe 700 zł za GTX 1060 6GB, do AMD nie włożymy lepszego procka np R7 1700, bo to przekracza budżet o 170 zł. Przy AMD dalej istnieje możliwość chwilowego przeczekania na nowe płyty i nowe procki, które powinny się pojawić lada dzień. Trochę zostały usprawnione i ładniej się kręcą.

1 polubienie

Dzięki wielkie! Na razie to tyle, kolega przemyśli czy brać z SSD czy jednak troszeczkę szybszy RAM.

Tylko pytanie czy wzrost wydajności z 3200MHz będzie robił dużą różnicę? :slight_smile:

3200 kolosalnej różnicy nie zrobi, ale jak jest możliwość to czemu nie? Obecnie nie jest to aż tak złe cenowo. Obecnie cena wybranych pamięci na morele podskoczyła o 35 zł, ale wersja czerwona wciąż kosztuje 480, zamiast 514.

Budżet jest na tyle elastyczny, że wybranie dysku SSD nie byłoby też wcale złym pomysłem. Zastanawiałem się nad włożeniem ewentualnie 2x8GB RAM, ale przekroczyło to niestety budżet 3000 zł o 100-130 zł.

Corsairy na Hynixach niespecjalnie lubią się z Ryzenami i może być problem z odpaleniem profilu XMP bez większych problemów, dlatego zalecam wybrać innego producenta. Cruciale są na Micronach na przykład.

(mam wyjątkowo RAM Corsaira na Micronach, ten sam co podał LORDEK, ale to rzadkość)

Po aktualizacji AGESA ten problem już się skończył i tylko trzeba pilnować czy są to kości DS czy SS. Szkoda tylko, że producenci płyt nie aktualizowali QVL od czasu premiery swoich płyt, stąd jest dezinformacja.

Dodam jeszcze tyle, że płyty od MSI pod Ryzeny mają dziwne przypadłości pamięciami i póki co problemy się powtarzają. dlatego przestałem ostatnio polecać MSI, bo nie za bardzo chyba chcą ogarnąć swoje płyty.